Sin City

Film çok güzeldi...az sahne çok sahne tartısmasıda yapılması çok saçma o filmde en az 5 tane baba başrol oyuncusunu gordunuz...gözünüz doysun diorum...filmin kurgusu da,sinemaya uyarlanısıda çok basarılı olmus...kanların beyaz akması çok güzel bi ayrıntı...eger beyaz yapmasalardı boyle karanlık bi filmde hiç belli olmazdı...ben çok begendim hayatımda izlediiim en güzel 5 filmden biri...

ya ben filmi 2 ay önce dvd vardı bi arkadaşta ordan seyrettim ve o kadar da beğenmemiştik o zman bence biraz fazla abartılıyo ..renk olayına ben de bayılmıştım ama sinemanın da bir ayrı özelliği var di mi öle sahneler kopuk kopuk kötü bence..

evet o zman abiyası koybolacaktı ve diğer action filmlerine dönecekti farklılığı kalmayacaktı renkler filmde çok güzel seçilmiş araya verilen kırmız ve sarılarda ayrı bir hava veriyor

nerion demiş ki:
ya ben filmi 2 ay önce dvd vardı bi arkadaşta ordan seyrettim ve o kadar da beğenmemiştik o zman bence biraz fazla abartılıyo ..renk olayına ben de bayılmıştım ama sinemanın da bir ayrı özelliği var di mi öle sahneler kopuk kopuk kötü bence..
sahneler kopuk kopuk mu?sanırım sen 21 grams,snatch ve Lock, Stock & Two Smoking Barrels'ı izlemedin ve bunları da izlesen kopuk kopuk ve kötü derdin...halbuki çok baba filmlerdir...bilmiorum zevk işi ama kopuk kopuk die tabir ettiin şey yönetmenin ve senaristin zekiliiinden ve bu işi bildiiinden kaynaklanıo

kopuk ama b u birden çok ve birbirine bağlı olamayan başrol oyuncularından kaynaklaınıyo aynı hikaye içinde birden çok kahramın olması hikayeyi parçalıyo ama çok güzedl bir şekilde işlenen bir halı gibi izleyici bence bunu fazla farketmiyo çünkü filmi anlamakta hiçzorluk çewkmiyo

bence parça parça olmasaydı film karışık olurdu ve anlaşılmazdı

ewt...sonuçta 10 tane başrol oyuncusu var...3 tane konu var birbirinden bagımsız...ayrıca kopuk olması sürpriz etkisi yaratıo...çünkü herkes filmin basında bruce willisin öldüüünü zannedio...mesela bruce hapisten çıktıktan sonra bara girdiinde içeride rourke içeride oturuodu...bunlar güzel şeyler abi ne kopuuu ya

Filmi sevenler ve çizdin mi çektin mi mübarek diyenler http://www.filmrot.com/images/sincity-comparisons/sincity.html linkine bir gözatıversin. Bu kadar ince ayrıntılı çalışılan bir film için Robert rodriguez ve kankası Tarantino'yu bir kez daha takdir ediyorum. Tarantinom iyiki el atmış, filmin her karesinde kendini hissettiriyor. Bir tek ayak ve ayak parmakları konsepti yoktu. ;)
Uzun bir süre boyunca "film budur işte" diyeceğim Sin City için.

bu film iki kere izledim ve ikisinde de çok zevk aldım.belki bir kaç kez daha bu filmi izleyebilirim.bu film için popüler kültürün şekil değiştirmiş hali denilebilir.rodriguez in günbatımından şafağa serisi de muhteşemdi ama bu film tam bir çizgi roman.daha önce dick tracy i izlemiştim çizgi roman tadında ama bu film özellikle arabaların yolda gidişleri,sıçrayışları muazzam ve bence bu güne kadar yapılmış en iyi çizgi roman çevirisi.

Şimdiye kadar izlediğim en iyi Robert Rodriguez filmi senenin en iyi film diyebilirim... tabiki Quentin Tarantino'nun yardımlarııyla... bir cızgi roman bundan ıyi beyazperdeye uyarlanamazdı sen sevdiğim sahneler ise araba geçişleri...

İzlediğim en şişirme film.Çoğu sahne güzeldi ama sadece görüntü olarak.Farklı birşey yapmışlar tabi de farklı olucak diye de bu kadar alakasız şeyi bir araya toplamaları gerekmiyor.Bu şeye benziyor "Ulan o kadar alakasız bişe yapalım ki bizde anlamayalım, anlamayanda anlam yüklesin."Görsel olarak çok iyi seçilmiş şeyler var ama filmse bu; film değil.

Film konusunda tek hoşuma giden şey Tarantino nun 1$ karşılığında yönetmenlik yapması.

Geri