Elektro Gitar Alacagım Tavsiyelerinizi Bekliyorum

'Elektro Gitarlar' forumunda Pilot tarafından 17 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. Pilot

Pilot

73
    1
    5
    Elime 2-3 hafta içerisinde hatrı sayılır bir meblada para geçeceği için gitar almayı düşünüyorum. Tarz olarak çok farklı şeyler çaldığım için 2 yada 3 gitar almayı düşünüyorum, max 7000 TL harcama yapabilirim.. Şöyle olsun, böyle olsun gibi şeyler söyleyerek seçim alanımı daraltmak istemiyorum. Denediğiniz, kullandığınız tavsiye edebileceğiniz gitarların özelliklerini, artı ve eksilerini bekliyorum arkadaşlar...
    Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ediyorum..

2. 2 3 gitar alıcaksan eger ve birçok şeyde çalmak istiyosan başta birtane 7 tellin olacak :D sonra bitane 6 tel 3 gitar olarakda 8 telli birşey ama abartı 7telli olarak ibanezin rg 1527lerine bakabilirsin gayet kullanışlı rahat bir gitar kullanmaktayım ama tavsiyem şudur musicman jp7 family reverse al her türe kullan istedigin herşeyi yap ömrünün sonuna kadarda kullan

Pilot bunu beğendi.
  3. Pilot

Pilot

73
    1
    5
    7 yelli düşünüyorum aslında :D gitarlarıda istanbula gidip alacagım için deneme fırsatımda olacaktır.. ibanez'i not alıyorum :)

4. Schecter 7 telli öneririm. Hellraiser serisi mesela, 6 tellileri gümbür gümbür 7 tellisi de öyledir büyük ihtimalle :D

Pilot bunu beğendi.
  5. 7 telli düşünüyorsanız ilanımdaki gitarlara bir göz atmanızı öneririm, bunun dışında bütçeniz güzel, musicman petrucci 7'yi şiddetle tavsiye ederim, piezolu olanlardan...

Pilot ve Hypnotize39 bunu beğendi.
  6. Alsain'in ilanındaki razorback tam bi canavar bi kaç kere dinlemiştim canlı olarak bunun yanında petrucci de çok iyi hatta mükemmeldir

Pilot bunu beğendi.
  7. 15 yildir gitar calip bircok gibson lar fenderler ibanezlere sahip olan biri olarak
    soyluyorum
    hersey alinir zevke gore renge gore...
    ama gitaristin hayatinda sahip olmasi gereken yegane gitar gibson les paul yada lp studio dur...

Pilot bunu beğendi.
  8. Benim hayalimdeki gitar ve isteyeceğine emin olduğum bir gitar var, ama fiyatı itibariyle diğer iki gitara pek yer bırakabileceğini sanmıyorum. Vigier Excalibur Custom, bir araştır istersen :)

Pilot bunu beğendi.
  9. Pilot

Pilot

73
    1
    5
    valla dostum vigier aşar :D ama istersen ortaklasa alalım :D:D

10. Pilot

Pilot

73
    1
    5
    bir gibson düşünüyorum gerçekten fakat hangi model almalıyım konusunda pek emin değilim.. Sizce en uygunu hangi model olur?

11. Pilot

Pilot

73
    1
    5
    valla öyle şekilli gitardan şuanda var bende bir ikincisini düşünmüyorum ama Alsain arkadasın elinde bulunan diğer 7 telli cazip geldi artk paranın durumuna göre onuda yazıyorum :)

12. geniş ton yelpazesi arıyorsan benim şahsen de çaldığım dinlediğim bu konuda en verimli olduğunu düşündüğüm gitar jackson sl-1 yalnız ikinci el alıp (sebebi eski modellerin daha oturmuş sesleri oluşu) üstüne de bir kaç manyetik modifiyesi yaptığında jazz licklerini de kütür kütür veriyor heavy metal i de tavsiye ederim :)

13. Gibson'a yönelmeyin bile, güzelinden suhr, tom anderson, b.c rich - bernie rico j.r, mayones, G&L, Caparison bakın derim, bunlardan birini alırsanız kesinlikle pişman olmazsınız. Bunların arasından Suhr(Modern series S6 H-H), G&L(Invader), Caparison (TAT II Frozen Sky), B.C Rich (USA Mockingbird) denediklerim, invader ile S6 hariç birbirlerinden çok farklı gitarlar tabii bunlar. Ancak çalarken verdikleri hissiyat mükemmel. Bunların arasından benim en hoşuma giden USA mockingbird oldu, bu benim tuhaf zevklerimden kaynaklanıyor açıkçası :). 2000 dolara bulmak mümkün, elimdeki gitarları elden çıkartıp bir Mockingbird bir de Bernie Rico J.R modellerinden alacağım.

Unuttuğum 3 marka Parker, Washburn ve Dean. Washburn custom shop akla zarar gitarlar üretiyor. Çok çılgın aletler mevcut ebay'de. bulabilirseniz Dean USA Cadillac ve Hardtail modellerini şiddetle tavsiye ederim, gibsondan ziyade her gitaristin sahip olması, sahip olamasa da denemesi gereken gitar Cadillac'tır.

http://www.ebay.com/itm/NEW-2008-US...?pt=Guitar&hash=item27c4b5cc51#ht_4166wt_1185 Tüm dünyaya ücretsiz kargo, gerçi biraz pahalı ve bu tarz gitarlar ilginizi çeker mi bilmiyorum ama...

14. Alshain'in dediği gibi Caparison TAT ciddi anlamda tatminkar bir gitar. Ayrıca 8 telli düşünürsen ben şuan Schecter Blackjack ATX C8 sahibiyim ve sana tek diyebileceğim şey tek anlamıyla kusursuz. Hellraiser da çaldım fakat blackjack diyorum her türlü. Tabi bu sana kalmış pek bir fark yok aralarında. Sadece hellraiser emg tw 808 , blackjack sd blackouts kullanıyor. Sd blackouts diyorum ve blackjack şiddetle tavsiye ediyorum!

15. Ben senin yerinde olsam Gibson les Paul worn brown Alirim boylelikle tube amp icin parani save etmis olursun
    Tube amp de hic Oyle cok pahalilara gitme peavey vk112 al yada vk212 amercan Mali mukemmel amp
    Gibson a laf edenlere aldiris etme cogu ya sahip olmamistir yada ellerine 1 Kere almistir
    Sonra bana cok dua edersin

Pilot bunu beğendi.
  16. Burada Gibson'a laf eden bir ben varım sanırım, şu ana kadar Gibson LP Standard ve SG Standard'a sahip oldum. Ayrıca hala her hafta düzenli olarak Gibson kullanıyorum(bu nasıl bir ifadedir :D), Custom modelleri hariç bahsettiğim marka ve modellerin yanına bile yaklaşamaz. :) Ancak yine de muhteşem gitarlar, bütçe yüksek olduğu için böyle bir şey dedim, yoksa tabii ki son dönemlerdeki kalite düşüşüne rağmen Gibson'ın kalitesini tartışacak değiliz. Böyle bir bütçe varken şahsen belirttiğim diğer markaları tercih ederim. Başlık sahibi amfi alacak mı bilmiyorum ama amfi konusunda katılıyorum.

Pilot bunu beğendi.
  17. Pilot

Pilot

73
    1
    5
    valla amfi almayı düşünmüyorum neden diye soracak olursanız.. Aparmanda sıkıntı olur düşüncesine hakimim :)
    yanlız cidden ifadene hasta kaldım :D neyse o ayrı bi konu... gibson lp hiç kullanmadm.. bir aralar epiphone lp vardi o guzeldi hosuma giderdi.. o yuzden lpye karsı bi zaafım var

18. Pilot

Pilot

73
    1
    5
    valla les paul kasaya hiçbir zaman floyd rose yakıstıramamısımdır :D

19. Pilot

Pilot

73
    1
    5
    beyler birde bi sorum daha olacak istanbulda en uygun ve çok sayıda çeşit bulabilecegim baterisinden saksafonuna kadar hangi müzik mağazası var :)

Bu Sayfayı Paylaş