elektrik sorunsalı

Mini stüdyomuz da malesef tek bir fiş var (topraklı felan)

ve sanırım biz buna çoğaltıcı fiş ile 2 amfi takmaya çalışırsak belirgin bir gürültü olacak.Acaba ne yapılmalı ?

Teşekkürler...

zeka sorusu gibi olmuş, acaba ne yapılmalı :)
valla o şekilde bağlandığında cidden gürültü artıyor mu?
yani prizler ayRı bile olsa o tesisatta bina içinde biyerde zaten birleşecek.. sen çoklu prizle ayırsan ne farkeder ki?
ben elektrik tesisat işinden pek anlamam ama toprak topraktır, her prizinki ortak olur..

siz topraklı çoklu priz kullanırsanız problem olmaz bence..

Mantığını doğru bildiğimden emin değilim ama aynı prize iki ampli bağlaman bir sorun yaratmaz. Ayrı prizlere bağlarsan asıl, ground loop oluşur ve gürültü ortaya çıkar.

Bak benim odamda tek priz var. Ona bağlı bir 4lü var. o dörtlüye bağlı bir dörtlü ve bir üçlü var. Yani toplamda ben bir prizi 10a bölmüş durumdayım. Buna bilgisayar, monitör, odamın lambası, gitar amplim, printerim, receiverım, şuyum buyum bağlı. O prize bağlı sigortan yükü kaldırdığı sürece sorun yok(tabi bu hatta bağlanmaması gereken buzdolabı şu bu gibi aletler de var). Sigortan iki ampliyi taşımakta bir sorun yaşamaz. Bence bağla gönül rahatlığıyla.

Kolay gelsin.

Arkadaşların söylediklerine küçük bir dip not: Eğer gürültü geliyorsa fişi (erkek kısmı) çevirip tekrar tak.Yani sağ-sol uçların prize giriyorsa sol-sağ giricek şekilde tak birde öyle dene.

Geri