Metal Için Hangi Amfi ?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Hypnotize39 tarafından 19 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. Evet arkadaşlar bütçem 500-600 tl civarı Marshall Mg50 aldım daha sonra beğenmeyip sattım yani pek marshall mg modeli yanlısı değilim. Sizce hangi amfiler gider 2. el almayı düşünüyorum yani 500-600 tl 2. el fiyatı olacak şimdiden teşekkürler.

2. Marshall VS-100 o fiyatlara gidiyor. Temiz bulursan neden olmasın.

3. 490 TL ye Ibanez 65 watt TBXR var. Metal için tam not veriyorum. İki tane var bende birini satıyorum. Temiz yeni gibidir.

4. Daha çok özelliklerini yazarsanız daha iyi olur .Marshall pek istemiyorum gibi bu aralar ama fikrim değişebilir sonradan

5. diabolique

diabolique Forum Yöneticisi

1,415
    790
    2,705
    Metal için TBX65r yeni amplilerde bir numara. ben de Atalay'a katılıyorum. 12" speaker, deli gibi bir distortion ve x mode ile çok geniş bir yelpazesi mevcut. Ek olarak Hughes&Kettner temiz bulunabilirse onlar da çiçek gibi transistörlü heavy metal amplilerdendir. Bir de tabii ki Peavey Transtube serisi. Bunların hepsi yakın fiyatlardan bulunabilir, son ikisi biraz zor bulunsa da:)

Ek olarak bir MG düşmanı olarak, yeni MG50'lerin drive tonu hiç utanmıyor, gayet güzel. Ama sıfırı o kadar para etmez benim şahsi kanaatimdir. İkinci el bulunmuyor yeni olduğu için ama bulunursa denenebilir.

6. Mg100hdfx :)
    Pedalsız processörsüz canavar gibi sert ton geliyor amfiden :)
    Tavsiye ederim.

7. Peavey bandit 112 transtube 80 watt :)

8. İbanez hiç denemedim birazcıkta ön yargının verdiği bi kaygı var aslında ama deneme fırsatım olursa bakarım bi neden olmasın ve çok büyük bir amfi aramıyorum 50-60 watt olabilir ev kullanıcısıyım malesef

9. transistörlü amfiler olacağı için istersen 150 watt olsun farketmez kısık seste de gayet güzel verim alırsn

10. marshall mg yada dfx lerden metal tonu çıktığını görmedim ben.. roland cube serisi var.bilmiyorum nekadar tatmin eder. ama sert tonları da var. boss pedallarının simulasyonları yapılmış... 80 wattlığını denemiştim. bir de önüne metal muff koyup denedik. pek etkiliydi..
    ama bu bütçede pek amfi yok, git sağda solda dene beğendiğini al derim..

11. peavey bandit 112 transtube var diyoruz ama arkadaş pek ciddi değil sanırım:)

12. Peavey'i biraz tanıtsan da dinlesek Pentaxian kardeş :D

13. engl fireball son gainde nefret kusuyo resmen birde peavey 6505 plus head en sağlam drive amphilerdir cradle of filth dimmu borgir pevaey kullanıyo immortal(abath) engl kullanıyo ancak 500-600 tl ye alcağın amphi seni tatmin etmiyecek sen normal bi anfi alıp analog bağlıyacaksın

14. Valla hocam forumda yorumlar var.Lambalı amfileri taklit ederek sıcak lambalı tonu veriyor.Tabii ki gerçek bir lambalı gibi değil.Ama bunu hissediyorsunuz yalandan bir teknoloji değil bilenler de katılacaklardır.

Dahası entombed left hand path albümünde bu amfiyi kullandı albümü dinlersen fikir edinirsin belki biraz.

Yani malımı boş boş övmeyi şöyle efsane böyle efsane demeyi pek sevmem sen forumda araştır 3-4 kişinin olumlu yorumları var genel olarak herkesin sevdiği bir amfi.Driveı da olldukça güçlü

15. enginnn_ biliyorum tam olarak etmeyeceğini ama şuan bunla yetinmeliyim ya da bekliyip bütçeyi arttırmalıyım
    Peki ne kadar ve nerde bulabilirim Pentaxian kardeş ?

16. Mg50 ve 30 dan çıkmıyor :) Bu doğru denedim hiç tatmin etmiyorlar ...
    Fakat mg100hdfx gerçekten tatmin edici tonlara sahip.
    Tabiki sound kalitesi kullandıgım kabinede bağlı kabinin de etkisi var bu konuda.
    Ama yaptıgım mix ile pedal vs. kullanmadan Drop Tuninglerde özellikle gayet güzel sert ton geliyor.
    Mg100hdfx'i bir denemeni tavsiye ederim.
    Gitarda da Emg set olması ateşi körüklüyor :)

17. Laney Cub modellerine bir bak istersen, bende laney cub 10 var, gayet memnunum, ancak ek pedal vs. ihtiyacın var.

18. arkadaşlar ben benim 13.yılım müzikde metalin her çeşidini çaldım ton sıkıntısı yüzünden bir çok ekipman değiştim marshall mg serisi mesela en son mg 250 dfx kullandım daha sonra procesörlere geçtim behringer kulandım laney kulandım bakın gain olayı bu tür amphilerde kıstlı hypnotize nickli arkadaş trash metalle filan uğraşıyosa ki uğraşıyodur marshall mg serisi filan sadece zamn kayıbı k lambalı amphiden söz edilimiş her lambalı amphide o tonu evrmez örnek orange,mesa nın bazı modelleri (trasnatlantik) ya jet city gibi hypnotize kardeşim birtane 50-100 w bir amphi alıp analog bğlıyacak ki ampliyi preamp olarak kulanacak yani marshal mg veya laney cub la olacak iş değil ki bu görecelidir arkadşalr herkese farklı tat verir engl denedikden sonra hiçbir anfinin tonu beni tatmin etmedi hypnotize nin yapması gereken şey bence marshall mg 50 dfx amphi almak yanında footswitch le birlkte çünkü kendi içinde reverb chorus falnger tonları var yanına ise boss mt2-cs3-ns2 ve keyfine göre bir wah pedalı seni şaun en son safhada tatmin edecek olan dizilim bu olacaktır ve bunları aldıkdan sonra para yığmaya başla bir kenra diğer amphi için kardeş :)

19. peavey yada line6 bak derim.

20. blackstar ht1 ht 5 bak bunlara da

Bu Sayfayı Paylaş