Vox Tonelab St Ve Laney Cube 10

ne tarz çalacağina bağlı.. yani minimal düşünüyorsan, başlangıç ve biraz daha ötesi takılmıyorsan, öyle hacimli tonlar beklemiyorsan gayet uygun bir ikili gibi geldi bana.

2-5 watt'lık amfiler ile bile sizin tabirinize göre ''hacimli'' tonlar elde edilebilir. Burada önemli olan speaker seçimi, kabin bileşenleri (akustik ağaçlar olabilir bunlar birch mesela plywood falan değil) ve amfinin tasarımıdır. Öyle çok uzaklardan da değil böyle içimizden bir örnek vermek gerekirse şayet;

2-5 watt'lık amfiler ile bile sizin tabirinize göre ''hacimli'' tonlar elde edilebilir. Burada önemli olan speaker seçimi, kabin bileşenleri (akustik ağaçlar olabilir bunlar birch mesela plywood falan değil) ve amfinin tasarımıdır. Öyle çok uzaklardan da değil böyle içimizden bir örnek vermek gerekirse şayet;

lol dostum tabi ki 2 watlık amfiyi 4 x 12 kabine bağlarsan hacimli ton elde edersin ancak arkadaşın verdiği amfinin modeline ve hoparlör " ine bir bak derim :))) ilkokul cocuklarının bildiği bilgilerle burada tavsiyeleri baltalamana anlam veremedim.

Tavsiye baltalamak mı? Pardon ama sizin yaptığınız şeyin tam adı bu oluyor diye biliyorum ben. Yazdıklarınızdan yola çıkacak olursak; Yiğit1 adlı arkadaşın, bu başlığı açtığı için kör cahil olması gerekmiyor mu?
Yazacaklarınızı algılarayarak ve düşünerek yazarsanız eğer daha verimli ve bilgi içerikli mesajlar atabilirsiniz.
Kimseyi kırmadan, kimseyi karşınıza almadan.

Sevgiler...

:)) acaba laney cube un kaç inçlik bir hoparlöre sahip olduğunu incelediniz mi ? demek istediğim herkes biliyor amfi kaç wat olursa olsun kabin seçiminin önemini değil mi ? sizce amfiyi alacak arkadaş amfisini 4 x 12 kabine mi girecek yoksa bizzat amfinin dahili hoparlörünü mü kullanacak ? karşıma kimseyi aldiğim yok ancak bu başlıkta verdiğiniz bilgiler tamamen abesle iştigal..

estagfirullah öyle bir durum tabi ki söz konusu değil. arkadaşın demek istediği alacağin amfiyi eğer büyük bir kabine bağlarsan hacimli tonlari elde edebileceğinden ibaret.

üstad iltfatın için teşekkürler ancak üstüme alınmıyorum bro. daha var oralara. amfiye gelince ilk tercihinden çok daha başarılı bir amfi kanımca.. 15 watlık, 10" speaker i mevcut alltube kaliteli bir amfi. ayrıca prosesörden daha iyi verim alabilmek için fx send return girişi de mevcut.. ancak fiyatı oldukça tuzlu :) sen başlangıç seviyesinde misin gitarda.

bu amfiyi alacak bütçen varsa bence şöyle almışken minimum 30 watlık bir amfi + daha iyi bir prosesöre yönel derim. ancak ufak amfi ziyadesiyle iş görür diyorsan ki bu amfiyi alirsan ileride, dieducktick in bahsettiği gibi kabin bağlantısı da yapabilirsin.. external speaker çıkışı mevcut. ancak prosesörü değiştir derim.

boss me 70, gt 8 olur, line 6 lar olur. bir araştır derim. demolara yönel tarzina uygun bir prosesörde karar kıl derim ha bir de fx send return çıkışları var mı bunlara dikkat et derim. rica ederim dostum. hayırlı günler.

Geri