Vox Tonelab St Ve Laney Cube 10

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda yigit1 tarafından 26 Mart 2012 tarihinde açılan konu

 1. vox tonelab st ve laney cube 10 amfi almayı düşünüyorum bu konudaki görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi alabilirmiyim?
   
 2. uşaklar:) bir fikir verin :)
   
 3. ne tarz çalacağina bağlı.. yani minimal düşünüyorsan, başlangıç ve biraz daha ötesi takılmıyorsan, öyle hacimli tonlar beklemiyorsan gayet uygun bir ikili gibi geldi bana.
   
 4. alternatif rock, hard rock, aslında belli hacimli tonlarda olsun isterim
   
 5. hacimli ton istiyorsan 10 wat amfi fikrini kafanda elemen lazım bir kere.
   
 6. 2-5 watt'lık amfiler ile bile sizin tabirinize göre ''hacimli'' tonlar elde edilebilir. Burada önemli olan speaker seçimi, kabin bileşenleri (akustik ağaçlar olabilir bunlar birch mesela plywood falan değil) ve amfinin tasarımıdır. Öyle çok uzaklardan da değil böyle içimizden bir örnek vermek gerekirse şayet;

   
 7. lol dostum tabi ki 2 watlık amfiyi 4 x 12 kabine bağlarsan hacimli ton elde edersin ancak arkadaşın verdiği amfinin modeline ve hoparlör " ine bir bak derim :))) ilkokul cocuklarının bildiği bilgilerle burada tavsiyeleri baltalamana anlam veremedim.
   
 8. Tavsiye baltalamak mı? Pardon ama sizin yaptığınız şeyin tam adı bu oluyor diye biliyorum ben. Yazdıklarınızdan yola çıkacak olursak; Yiğit1 adlı arkadaşın, bu başlığı açtığı için kör cahil olması gerekmiyor mu?
  Yazacaklarınızı algılarayarak ve düşünerek yazarsanız eğer daha verimli ve bilgi içerikli mesajlar atabilirsiniz.
  Kimseyi kırmadan, kimseyi karşınıza almadan.

  Sevgiler...
   
 9. :)) acaba laney cube un kaç inçlik bir hoparlöre sahip olduğunu incelediniz mi ? demek istediğim herkes biliyor amfi kaç wat olursa olsun kabin seçiminin önemini değil mi ? sizce amfiyi alacak arkadaş amfisini 4 x 12 kabine mi girecek yoksa bizzat amfinin dahili hoparlörünü mü kullanacak ? karşıma kimseyi aldiğim yok ancak bu başlıkta verdiğiniz bilgiler tamamen abesle iştigal..
   
 10. uşaklar sakin olalım :) bu başlık bir kırgınlığa yol açmasın benim az bilgili olmama verin bu konuyu
   
 11. estagfirullah öyle bir durum tabi ki söz konusu değil. arkadaşın demek istediği alacağin amfiyi eğer büyük bir kabine bağlarsan hacimli tonlari elde edebileceğinden ibaret.
   
 12. üstadlarım bir soru daha soracağım izninizle Laney VC15-110 nasıl bir amfi
   
 13. üstad iltfatın için teşekkürler ancak üstüme alınmıyorum bro. daha var oralara. amfiye gelince ilk tercihinden çok daha başarılı bir amfi kanımca.. 15 watlık, 10" speaker i mevcut alltube kaliteli bir amfi. ayrıca prosesörden daha iyi verim alabilmek için fx send return girişi de mevcut.. ancak fiyatı oldukça tuzlu :) sen başlangıç seviyesinde misin gitarda.
   
 14. aslında kulak olarak ileri seviyede gitarda orta seviyedeyim
   
 15. bu amfiyi alacak bütçen varsa bence şöyle almışken minimum 30 watlık bir amfi + daha iyi bir prosesöre yönel derim. ancak ufak amfi ziyadesiyle iş görür diyorsan ki bu amfiyi alirsan ileride, dieducktick in bahsettiği gibi kabin bağlantısı da yapabilirsin.. external speaker çıkışı mevcut. ancak prosesörü değiştir derim.
   
 16. tamam teşekkürler çok sağolasın processor tavsiyenide sormadan edemeyeceğim :)
   
 17. boss me 70, gt 8 olur, line 6 lar olur. bir araştır derim. demolara yönel tarzina uygun bir prosesörde karar kıl derim ha bir de fx send return çıkışları var mı bunlara dikkat et derim. rica ederim dostum. hayırlı günler.
   
 18. Line 6 75 watlık anfisi olabilir. Üzerinde prosesör zaten var.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş