JackInTheBox

izmirli janr kombinasyon grubu Jack In The Box (eski ismiyle TheValve) , 2004'ün temmuz ayında kuruldu. grup elemanlarının birbirinden bağımsız zevklere sahip olması, ilk başlarda bir koordinasyon sorununa yol açmışken, ilerleyen zamanlarda yerini müzikal bir şenliğe bırakmıştır. bir çok türün başarılı bir şekilde birleşmesiyle, kaynaşmasıyla ortaya çıkan grubun sound'u zaman ilerledikçe konserler ile kendini geliştirmektedir elbette. Grup son kadro değişiklikleriyle şu halini almıştır;
Vokal: Efe
Elektro gitar: Burak
Bas gitar: Anıl
Davul: Baran
JackInTheBox demo çalışmalarının yanında kafası estiğince verdiği konserlerle müzikle içiçe oluyor...

(not: Ekşi sözlükten, nosuperman'in (efe) entrysinin bir kısmından alıntıdır.)

Eski ismimiz olan The Valve'i davulcumuz Uğur'un yerini Baran'ın alması üzerine değiştirip Jack In The Box yapmaya karar verdik. 2 hafta önce cumartesi günü sahte ve snowman ile birlikte hoş bir konser verdik, geçtiğimiz cumartesi de çıkacaktık fakat Türkiye Elektrik Kurumu alsancaktaki eski evlerle dolu olan gazi kadınlar sokağına birkez daha kelek yapınca çıkamadık :(

Alakasız bir yorum yapmak gerekirse Roi'nin gitgide güzelleşmeye başladığını düşünüyorum, katılımda bulunan kitleler daha bir seviyeli, çıkan gruplar ise işlerinde daha da profosyenelleşmeye başladı. diyorum ki bu bahar aylarını iyi değerlendirip, amatör gruplara gönülden destek vermeliyiz. tıpkı bizim, sahte'nin yaptığı gibi önceki hafta ilk konserlerini veren snowman son derece iyi bir kitle yakaladı bu sayede diye düşünüyorum ben. :D

dediğim gibi amatör gruplara önyargıyla yaklaşmıyalım, onları destekliyelim,cesaretlendirelim. izmir gibi rock bar fakiri bir şehirde en azından tüm rock severlerin üzerine düşen küçük görev bu.

bu arada, anıl dallamalık yaparak grubun biosunun hepsini c/p etmemiş, onun yerine ben yapayım;

izmirli janr kombinasyon grubu jack in the box, 2004'ün temmuz ayında kuruldu. grup elemanlarının birbirinden bağımsız zevklere sahip olması, ilk başlarda bir koordinasyon sorununa yol açmışken, ilerleyen zamanlarda yerini müzikal bir şenliğe bırakmıştır. bir çok türün başarılı bir şekilde birleşmesiyle, kaynaşmasıyla ortaya çıkan grubun sound'u zaman ilerledikçe konserler ile kendini geliştirmektedir elbette.

elektro gitarda burak budanur, 1988 yılında izmir'de doğdu. burak 12 yaşından beri gitar çalıyor, hard rock müzik dinliyor. sıkı bir gnr hayranı olması grup içindeki sound'unu etkiliyor. crazybat'in the valve'in ilk zamanlarında gruba basçı olarak girdiğini de belirtmeden edemeyeceğim, keza her enstrümanı çalabilecek kapasitededir bu insan.

bas gitarda anıl dilbe, 1988 izmir doğumlu. izmir atatürk lisesinde okuyor. the valve'e ilk olarak ritim gitarist olarak katılıp eski grup elemanı fatih dönmez'in yerini alan anıl, 13 yaşından beri gitarla ilintili, 1 senedir bas çalıyor. grunge,ska ve old school punk müzik dinliyor. anıl grubun sessiz elemanı olarak görevini ana şarkı melodisinden bağımsız sert bas vuruşlarıyla yerine getiriyor.

davulda baran, 1987 doğumlu, izmir atatürk lisesinde okuyor, 3,5 senedir davul çalıyor. In flames ve skateboarding hastası.

vokalde efe yayger* 1984 izmir doğumlu. izmir yaşar üniversitesi işletme bölümünde okuyor. punk,emo ve emocore müzik dalları ile ilgilenen efe yaklaşık 1 senedir gitar çalıyor nitekim kendini yeterli bulmuyor. çok uzun süredir müzikle uğraşan efe, the valve'e ait olan şarkıların sözlerini burak ile birlikte yazıyor. grubun bütünlüğü için kendini hırpalıyor bu çocuk. *

the valve demo çalışmalarının yanında roi rock bar'da düzenli konserler vermeye devam ediyor.

Buradan, müzik hayatımıza başladığımızdan beri bizden yardımlarını, olumlu-olumsuz eleştirilerini, arkadaşlıklarını asla esirgemeyen Sahte grubuna ve bizi dinleyen ve sevmiş olan herkese teşekkür etmek istiyorum.. ;)

herşey günden güne iyiye gidiyor inancındayım. efe'nin de dediği gibi, bu bizim için olduğu kadar izmir'deki rock piyasası için böyle. oturup içip geyik yaptığımız insanlar ellerinde gitarları bagetleri birşeyler yapmak için didinip duruyor, biz de öyle. İzmir'deki bu güzel gelişmeler kısıtlı alanlarda da değil, soft rocktan black metale kadar her türde güzel çalışmalar yapılıyor ve bu çalışmalar günden güne, bir bir izleyici karşısına çıkıyor.
bu güzel gelişmelerin ortaya çıkışında birbirimize olan desteğimizin rolü çok büyük, hiç kesilmemesini diliyorum.

jack in the box, çocuğum gibi büyüyen bir grup, öyle ki ben de büyüyorum o çocuğun yanında :) doğru veya yanlış, müziğimizi içimizden geldiği gibi yapıyoruz ve bu ilkeyi de hiçbir şekilde çiğnemeyeceğiz. pek yakında (aslında bu tabir doğru çıkmayabilir, "içimize sindiğinde" desek daha doğru.) bestelerimizle karşınıza çıkacağız, geçtiğimiz konserlerimizde bize sunduğunuz destek en büyük dayanağımız, layık olmaya çalışacağız.

böyle ciddi yazılar da yazıyorum ama aslında çok eğlenceli biriyim ben :p

son konseriniz süperdi, hastayım hepinize. bi de my chemical romance ve bir sürü alkaline trio bekliyoruz sizden.

Bence İzmirin başarılı ve eylenceli gruplarının arasında bulunuyorlar ve sahneleride oldukça iyi. İlerde istedikleri yere gelmelerini umuyorum

sevgili arkadaslarim ve dinlemekten zevk aldigim grubun elamanlari sizinle beraber daha nice konserlere diyor ve ilerde cok daha iyi yerlere geleceginize inaniorum... ;) :)

federalfish demiş ki:
Eski ismimiz olan The Valve'i davulcumuz Uğur'un yerini Baran'ın alması üzerine değiştirip Jack In The Box yapmaya karar verdik. 2 hafta önce cumartesi günü sahte ve snowman ile birlikte hoş bir konser verdik, geçtiğimiz cumartesi de çıkacaktık fakat Türkiye Elektrik Kurumu alsancaktaki eski evlerle dolu olan gazi kadınlar sokağına birkez daha kelek yapınca çıkamadık :(
eeueheuh demek ogün sizde çıkıyordunuz gelicektim bende izlemeye ama iyiki gelmemişim

elektro gitarda burak budanur, 1988 yılında izmir'de doğdu. burak 12 yaşından beri gitar çalıyor, hard rock müzik dinliyor. sıkı bir gnr hayranı olması grup içindeki sound'unu etkiliyor. crazybat'in the valve'in ilk zamanlarında gruba basçı olarak girdiğini de belirtmeden edemeyeceğim, keza her enstrümanı çalabilecek kapasitededir bu insan.

allah derim allah derim ben o gitaristinizi balla beslerim bütün gnr fanlarıyla tanışmayada can atarım :)) en kısa zamanda gelip izliyeyim ben sizi gnr çalıcaksanız gelcem ama :p

haftaya ordayım uzun zamandır söz verdiğim sahte yi görücem bu arada sizide çıkarırız :) eheuh baya merak ettim yanlız gnr şarkılarını bana yollayın :)

Zevkli, eğlenceli gecen bir konserin ardından elimdeki yorgunluk kahwesini yudumluyorum... gelen yada ilgi gosteren herkeze cok teşekkür ediyoruz...

Geri