Analog Pedallarımı Nasıl Dizmeliyim ?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda dsprd26 tarafından 7 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba arkadaşlar.... Forumda bu konu ile ilgili açılmış onlarca başlık bulunmakta.Ancak booster olarak kullanacağım pedalı nereye koyacağım o çok canımı sıktı.Elimde şu anda boss dn-2, sansamp gt-2, ms tubescreamer (booster olarak kullanacağım), Eq , dd-3 , behringer noise reducer bulunmakta.Dip sesi minimuma indirerek en makul biçimde nasıl dizebilirim ? Siz olsanız hangi sırayla dizerdiniz ? :)
   
 2. Booster olarak kullanacagin pedalı amfi simülasyonu yapan sansamp gt-2 den önce koymalısın.
  Fakat sende 2 tane overdrive pedalı var ( dynadrive ve screamer ).Eğer "ikisini de kesin kullanmam gerekiyor aradıgım tonu öyle alıyorum" demiyorsan ,
  drive pedallarından bir tanesini setinden çıkar daha temiz ve daha az dip sese sahip bir gitar tonu elde edersin.Zaten booster ile birlikte kullandıgında sansamp gt-2 yeterli miktarda drive katacaktır sese , 2. bir overdrive pedalina hic gerek yok.

  Ben su sekilde siralardim
  Noise Reducer --> Tubescreamer --> Sansamp --> Eq --> Delay
   
 3. dn-2 yi hafif kirli arpejlerde ve yedirmelerde kullanacağım.gt 2 yi ise daha sert şarkılarda kullanmayı düşünüyorum.yani aslında 2 pedalı da kullanmam gerekiyor diyebilirim.o zaman nasıl bi sıralama yapabilirim ? dn-2 nin konumu ne olmalı ?
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş