Biraz Garip Bir Karşılaştırma :)

Merhaba arkadaşlar. Yaza doğru yeni bir gitar almak istiyorum. 2 tane gitar belirledim şuana kadar:

1. Ltd Deluxe mh-1000NT
2. Fender American Deluxe Stratocaster HSS (Garipliği yeni başlıyor:D)

Genel olarak metal çalıyorum (deli demeyin şimdi:D) ama Fender'deki humbucker manyetiği bir SD ile değiştirsem Ltd kadar sert ton alabilir miyim distortionda(Gerçi biri maun,biri alder)? Fender Deluxe, Usa ve işçiliği Ltd'den daha güzel olduğu için garip bir karşılaştırma çıktı ortaya. Birde swich var ayrıca. Biri string thru diğeri vintage tremolo bu önemli değil benim için, floyd olmadığından iki modelde de farketmiyor. Bir de Iron Maiden gibi efsane bir grup Fender ile metal çalınca aklım karıştı(tabiki manyetikler stock değil) :D Sizce delilik midir bu,abarttım galiba biraz? Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler...

Fender gitarlar versatildir sağlam modifiye ile her şekle girer hemen hemen ama mantıklı düşününce 3-4 lira garanti çıkacağın belli sağlam bir amerikan jackson yada japon esp alırsan kafan rahat olur. yada carvin alırsın yada caparison alırsın yada seçenekler çoğalabilir.

Pek garip bir yan yok bence karşılaştırmada. Zevk, renk, bilgi edinme meselesi sonuçta. LTD ESP'nin yan markası. Fender ise başlı başına klasikleşmiş bir marka. Günün birinde LTD'nin güzden düşme ihtimali var ama Fender her zaman "adı yeter" kategorisinde olacaktır. Biraz da reklam bütçesi meselesi tabii ki. Fender'e gerekli manyetik takviyesini yap, istediğin müziği çalarsın. O kısım dert değil

Yine de tavsiyelerin yanında, öncelikli olarak kendi alışkanlıklarını göz önüne al derim. Hangi gitarın klavyesi eline daha yatkın, çalarken hangisi daha çok keyif veriyor, hangisi daha konforlu senin için, ilerde tarz değiştirme veya tarz yelpazesini genişletme ihtimalin olabilir mi, olursa hangisi işini daha çok görür, daha az masraf çıkarır vs vs.

hackeiommi herşeyi açıklamış aslında. Dediklerine katılmakla beraber ben de tekrarlamak istiyorum. Eline hangisi rahatça oturursa, hangisiyle maksimum konforu sağlayabiliyorsan onu tercih et derim. Ton olayını hiç dert etme. Öyle ekipmanlar var ki o Fender'i deliye döndürür. Bu arada LTD'lerin işçiliği güzeldir. MH1000 cidden kaliteli yapılmış bir gitardır. Tercihin tamamen göz zevkin, el rahatlığın vs. olsun. 2 gitar da çok başarılı gitar. Hayırlı olsun şimdiden : )

• Konu Sahibi Konu Sahibi
MH1000'in çok kaliteli olduğuna ben de katılıyorum ama Fender daha güzel geliyor gözüme. En iyisi gidip ikisinide denemek galiba bir de manyetik aramak lazım distortion için nolur nolmaz:D. Denerken de söylediğiniz gibi özelliklerden çok rahatlığa, nasıl bir his verdiğine vs. bakacağım. Fender'le bu tona ulaşabileceğimi öğrendiğim iyi oldu. Yorumlar için herkese teşekkürler...

Geri