Tremolo Stabilizer nedir ne işe yarar?

Tremsetter Tremolo Stabilizer ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar lütfen bilgilerinizi paylaşın buyrun resmi
Tremsetter.b.jpg

ingilizce bişeyler yazıyor ama tam anlıyamadım

buyrun linkide burda

http://guitarpartsdepot.com/Merchan...OD&Product_Code=401000&Category_Code=locktrem

Anladığım kadarıyla kolla oynaman veya tremoloyu her hangi bir şekilde bridge'i sabit tutuyor.Elinin kayması yada telleri zorladığın zaman bile.İnşallah doğru anlamışımdır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
slm

bende öle anladım eğer öleyse gerçekten floyd rose kullanan biri olarak baya rahatlatıcak akort tu tel değiştirmeydi bendlerde filan gibi ama eksileri varmıdır acaba yani floyd rose hareketini bi şekilde stabil hale getiriyor ama kısıtlamıyormu aynı zamanda da

Aslında bende düşünmedim de değil.Yayları inceliyince dikkat et sanki bi yere kadar yaylar sabit kalıyor o kısmı geçince hareket ediyor.Tabi görmek lazım tahmin yürütüyorum.

Az önce bi daha baktımda sen istediğin kadar floyd rose la oyna alet floydu sıfır pozisynonuna getiriyor.Baneim washta başıma gelirdi mute yaparken biraz oynasa yatay hale gelmezdi floyd (tabi çok küçük oynamalar bunlar) bu laet hemen yatay yapıyor demekki

slm

aynen şu an tırım tırım arıyorum nasıl işliyor diye nette bide takılı haldeyken olan resmini bulmaya çalışıyorum işte eğer işe yarıyorsa ve fazla kısılaması olmuyorsa hemen sipariş vericem 3 günde gelir zaten ucuz bişey

slm

yani ben bu siteden emg 81 81 sipariş vermiştim zaten daha önce hiç sorun yaşamadım ayrıca montajlı haldeykenki fotosunu buldum

hipshot_tremsetter_ibanez_rg470.jpg

slm

oki en kısa zamanda sipariş vericem bakalım bişey farkettim resimde sanki bi sispnsiyon gibi çalışıyor sanırım bu içinde bi piston hidrolik sıvı var yayların arasında biraz dikkatli bakarsan tabi yanlış anlamışta olabilirim

Steve Vai'in eğer yanlış hatırlamıyorsam tüm gitarlarında var bunlardan. Ancak bunlar da türlü türlü diye biliyorum.
Vaidekiler çiftliydi...
Kendi sitesindeki "machines" kısmından gitarlarına gidin ve "evo" ile ilgili kısıma bakın.
Orada var bir şeyler...
back_02.jpg

Vai'in kullandıklar ibanez in eskiden ürettiği backstop denilen bir alet

şimdi bu tremolo stabilizer 2 tane yay var iç içe iki silindir gibi yaylardan biri dışa doğru itiyor , diğeri içe çekiyor
boşta olduğu zaman belli bir noktada dengeleniyor
bu nokta işte tremolonun tam yatay durduğu noktayla eşitlenmeli

kolu aşağı yada yukarı ittikten sonta stabilizer ayarlanan 0 noktasına gelmesini sağlıyor (tremolo da zaten bu noktaya gelmeli zaten)

ayrıca iyi yanları tel koptuğu zaman tremolo açısı bozulur ya
stabilizer 0 noktasını bozmadan tremoluyu o noktaya getiriyor

tabii bütün bunlar benim nette okuduğum bilgiler yani %100 garantisi yok

Takması kolay deniyor bu sistem için bende genel yazıları okuyunca takmayı düşündüm ama içinizde kulanan oldumu hiç. presence hiç ustaya sorma şanşın oldumu

slm

tünele gidicemde bu hafta içi yoğunum bu aralar yoksa gidip sorucam vileshome la beraber bişeyler daha alacağız zaten

Geri