Schecter Jeff Loomis Mi Blackjack Atx 7 Mi?

'Elektro Gitarlar' forumunda Pentaxian tarafından 10 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

1. Olaya manyetiklerden girmek istiyorum
    EMG 707:kompresyonu yüksek bir manyetik ama alnico mıknatıslar var bol bass ve bol low mid tonlara sahip
    Seymour Duncan Blackouts:kompresyonu diğer aktif manyetiklere göre çok daha az seramik mıknatıslar var ton değerleri dengelidir.

Ağaçlar
    Ash:Genelde stratlarda kullanılan bir ağaç türüdür çatlak tonlar verir brighty bir tona sahiptir.
    Mahogany:Ton değerleri bass:8 mid:5 tiz:5 şeklinde diyebiliriz seramik manyetikle güzel sonuçlar verir.
    Maple:genelde tiz olarak bilinir ama öyle değildir şehir efsanesidir dengelidir gitarlarda top olarak kullanılıncada tiz patlamalar dengelenmiş olunur..
    ebony:hızlı çalanlar için parmakları kolay hareket ettirmeye yönelik kullanışlı bir klavye ağacıdır bu da çok tiz bilinir ancak değerleri b:5 m:5 t:6 şeklinde örneklenebilir.

Kısacası jeff loomisde manyetikten bass ağaçtan tiz blackjack atx de ise manyetikten dengeli ağaçtan bass tonlar alınarak tonlar dengelenmiş.

Elektroniğe gelelim

1 volume:en az seviyede sinyal kaybı için çok ideal bir seçenektir

2 volume 1 ton:ton potansı sinyali biraz katletse de jazz blues çalmak için kısılarak kullanılabilir güzel sonuçlar verir.2 volume ile killswitch yapılabilir veya manyetik anahtarı orta pozisyonda iken iki manyetik değişik volume lerde açılarak harmanlanabilir..

Ben uzun süre deneyerek jeff loomis ve blackjack atx c7 arasından c7 yi seçip almıştım ardından eve gittim ve punchy tonlar almak için bir pil daha seri olarak bağladım ve 18 volt yaptım bunlara ek olarak ton potansını kullanmayacağım için ve sinyal kaybım olmasın diye kesip attım..

Tercihim blackjack atx c7 den yana dostum kolay gelsin

2. Çok teşekkür ederim.Anlaştık gerçi artık dönüşü yok ama Jeff loomis daha iyidir diye umuyordum.. :( Belki almak için gittiğimde doreye girip deneyebiliriz Blackjacki de aklımda soru kalmamış olur..

Başka fikri olan varsa lütfen yazsın..

3. rica ederim jeff loomis de iyidir pişman olmazsın yine de

4. Artist serisi daha iyi olacağını düşünüyorum ben.. En iyisi denemek işte sonuçta sizin zevkiniz blackjack e uygunmuş..

5. 1200 lira mı ? Çok iyi fiyatmış valla. sıfır mı ?

6. Sıfır gibi tek çizik yok yapışkanları duruyor gelince göreceksin zaten dedi.Bu gitartekniklerindeki Emrah bey ile arkadaşmış.

Bu arada sabit köprü.. floydun ızdırabını çekemem zaten bir rg2550 var elimde anamı ağlattı :)

7. artist serisi daha iyi olur düşüncesi tamamen firmaların signature tuzağına düşmektir öyle birşey yok kesinlikle önemli olan fiyatlardır eğer daha iyi olsaydı jeff loomis daha pahalı olurdu ama zaten ikisininde ağaç ve işçilik kalitesi aynı hepsi aynı yerden çıkıyor

8. Yani aslında tam demek istediğim o değil Jeff loomis aktif bir müzisyen adamın adını basıp kötü bir gitar yapmazlar diye düşündüm.

Bu arada gitarların fiyatı neredeyse eşit hatta mydukkanda Jeff daha pahalı

9. mydukkan da keriz sanıyo milleti he :D dostum şunu diyim schecter 1000 liradan sonra zaten kötü gitar yapmıyor benim demek istediğim şu blackjack ile jeff loomis aynı kalitede ama bana göre blackjack biraz daha avantajlı geliyor gerçi ben jeff loomis in cleanlerini daha çok beğenmiştim ama clean çalmadığım için blackjack e atladım..

10. yani açıkcası hazirana doğru bende aşırı şekilde Jeff Loomis Signature istiyorum, bu gitarı görüp sesini dinledikten sonra aşırı şekilde tutuldum bütçem 2000 lira ama açıkcası başka bir alternatif düşünmüyorum umarım 1.5 ay sonra benimdir http://www.do-re.com.tr/urundetay.asp?id=2402&schecter-jeff-loomis-fr-elektro-gitar aldıktan sonra yorumlarını ve ses kayıtlarını ve yorumlarını yapabilirsen çok sevinirim

11. Temiz bir ikinci el yani :) Ha direk mağazadan sıfırını 1200 liraya alacaksan bir tane daha al diyecektim yanına.

12. loomisss.

13. Bende öyle diyorum blackjackin tipini sevmiyorum zaten ama üstündeki s duncanları çok met ediyorlar :)

14. Maple tuşeliler iyidir iyi(y) Hayırlı olsun..

15. teşekkürler dostum :)

Bu Sayfayı Paylaş