Amin Maalouf

'Forum Meydanı' forumunda DIONYS_O_S tarafından 10 Nisan 2005 tarihinde açılan konu

1. .

2. doğunun limanları güzeldi.

3. ben ışık bahceleri dışında hepsini okudum, bencede guzel yazıyor... yolların baslangıcını da mutlaka okuyun derim basları bira sıkıcı ama....

4. dogunun limanları ve semerkantı okudum cok hos romanlardı ozellıkle semerkant en son yuzuncu ad adlı romanını okuyodum ama yarım bıraktım hosuma gıtmedi acıkcasıu
    yazar BIR ZAMANLAR OSMANLI HIMAYESINDE olan BEyrut da dogdugundan dolayı romanlarında OSMANLI ILE ILGILI BIR COK TEMA VAR

5. Amin Maalouf kesinlikle ve kesinlikle okumaktan en çok keyif aldığım yazardır. Semerkant ve Doğunun Limanlarına ek olarak Afrikalı Leo'yu, Ölümcül Kimlikler'i ve Tanios Kayası'nı tavsiye ederim..

6. 100.Ad'ı okudum;
    etkilendiğimi-okurken sıkılmadığımı söyleyemem
    fakat bazı dinsel yorum ve kavramları anlamamı sağladı..

7. 100.ad ve doğunun limanlarını okudum güzellerdi vesselam.Emin abi daha fazla ilgiyi hakediyor bence

8. Bence 100. Ad Amin Maalouf'un en farklı kitabı, karakterde çok fazla iç hesaplaşma ve pişmanlıkları örtbas etme çabası var.. İlk kez bu kadar değişik bi karakter kullanmış, soylu bi aileden gelen, maddi durumu hayli yerinde ve biraz kendini beğenmiş bi karakter.. Özellikle "aşk" temasının geçtiği paragraflar çok etkileyici.. Bir kez daha takdir ettim Maalouf'u..

9. Bazı tarihi romanlar okursunuz, lise tarih kitabınız gelir aklınıza... Ama Amin Maalouf tarihi anlatırken insanı sıkmamayı başarabilen bir yazardır. Olaylara farklı bakış açılarıyla bakmanızı sağlayabilir kitapları. Ya da fark etmeden bilmediğiniz olayları öğreniverirsiniz.

10. Dogunun Limanları, Semerkant ve Ölumcül Kimlikler'i okudum ben. Tarihi böylesine güzel işleyen pek az yazar var. Herkese tavsiye ederim...

11. Ölümcül Kimlikler ve 100. Ad gerçekten okunmaya değer kitaplar

12. ben hepsini okudum amın maalouf kitaplarının iyi de bir okur olduğumu sanıyorum ama yolların başlangıcı nı hiç sevmedim,zor bitirdim...sıkıldım, kimseye tavsiye etmem... :x

13. Semerkant ve Yolların Başlangıcı'nı okudum.Güzel kitaplardı gerçekten.Özellikle Semerkant mükemmel.

14. semerkant ve 100.ad süper kitaplar gerçekten
    okunması mutlak kitaplar,,,

15. Tarz olarak bazen yoğun tasvirlerinden dolayı sıkıcı bulunsa da, şahsen Semerkant ve Tanios Kayasını çok beğenmiştim.

16. Ölümcül Kimlikler çok iyiydi gerçkten de.Okunası bir kitap :wink:

17. 100. Ad'ı okudum başlarda sıkılsam da sonradan çok zevk aldım. Birçok tarihi olayı barındırıyor.Tavsiye ederim.

18. ben de doğunun limanları ve 100.ad'ı okumuştum...100.ad'ı şiddetle tavsiye ediyorum herkese.okura çok şey katan bi kitap

19. bence de 100.ad çok iidi..ama Semerkant amin maouluf için takdir edilesi bi kitap..
    eğer semerkantı okuduysanız Alamut u da okuyun derim(yazarı farklı)..kitaplar birbirinin devamı...semerkantla çelişen bazı noktalar var..ve semerkantta merak ettikklerinizi Alamuttan oğreniyorsunuz..
    entersan..
    omer hayyam işte..boyle bi tema için daha kaç yazar kitap yazacak acaba..muazzam insan..

20. amin

semerkandı okumuştum galiba tam hatırlamıyorum ama sorucevap kanalında çıkıp duruyo semerkantın yazarı kimdir diye belirteyim.demekki iyi bi yazarmış ki hep onu soruyolar :)

Bu Sayfayı Paylaş