MSN

'Forum Meydanı' forumunda purple_rain tarafından 10 Nisan 2005 tarihinde açılan konu

1. arkadaşlar msn de ciddi problemler yaşıyorum.önüme sürekli 'msn hizmeti' adında iletiler açılıyo.sık sık hata raporları geliyo.ve bir süre sonra da düşüyorum...
    bunlar olurken msn de yazdıklarım uzun bir süre karşı tarafa ulaşmıyo online olmama rağman,onlarınki geliyo ama..
    acaba şu bugünlerde baya gündemde olan msn virüsü mü bu?

msn de sorun yaşayanlar ya da bu sorundan kurtulmam için gereken linkleri verebilecek arkadaşlar var mı?

2. aynı sorunu ben de yaşıyorum.msnime uzun süredir girmiyorum bu yüzden.bu sadece msne değil tüm işlemlere yansıyo üstelik
    sayfalar yenilenmeden açılıyo mesela...
    bilgisayarım yeni formattan çıktı ama hala msn hizmeti altında iletiler geliyo ve karşı tarafa bazen gitmiyo yazılarım msnde...
    w32 serflog virüsü diye duydum...bi kaç linkle tarattım...
    hiç bir işe yaramadı..bilenlerin yazması iyi olur bence de

3. Modem markalarınızı yazarsanız sevinirim.Bazı modemlerin özellikle geek marka modemlerde firewall kapalı olmalı yoksa msn den düşüp durursunuz yada yazılar gelmez gitmez , bağlantınızda sorunlar yaşayabilirsiniz.Sorun bunlar değilse o zaman ilgileniriz detaylıca

4. abi ben hiç sorun yasamıorum pikatel combo reklam oldu ama

5. msn kaç kullanıyosunuz?

6. windowstaki bu firewall olayı insanın elini kolunu bağlıyor,sp2, norton, mcaffe vb.
    msn açılmaz, kafasına göre açılır.
    msn açıkken bile gönderilen mesajların bazıları gider bazıları gitmez, dosyalar yarım gider.

hatta mcafee bazen, internete bile girmene izin vermiyor nası bi firewallsa artık :D

7. http://www.tcmagazine.info/comments.php?shownews=8993&catid=3

MSN 7 Final..Ama henüz ingilizce sadece.. MSN Beta 7 çok ilginç problemler yaşatabiliyor.. Verdiğim adresten MSN 7 son sürümü indirip deneyin..

İşe yaramazsa Anti-virüs taraması şart..

O da olmadı.. www.tuneup.de 'den indireceğiniz Tune Up Utilities 2004 ile Registry Cleaning yapın.. Windows'un registry 'si uzun süre temizlenmeyince insanı delirten problemler çıkabiliyor..

8. Hotmail adresim iptal durumda.. MSN de yaşadığım sorunlar vardı sürekli hata raporları geliyor ve kendiliğinden kapanıyordu. Kesinlikle tanımadğım adreslerden gelen mailleri ve dosyaları açmıyordum hatta bilmediğm tanımadğım kişileri bile MSN e eklemiyordum... Pazar günü net cafede msn i açmaya çalıştım ve şifremi kabul etmedi sanırım sorun var dedim pazartesi günü de aynı sorunu yaşadım ve kullanıcı adım iptal oldu sanıyorum... Kim ne yapsın benim adresimi sinir oldum...

9. Hesabın kırılmış.Ya mailin için savaş,ya da yeni bir hesap aç..

10. Hotmail e mail attık bakalım ne cevap gelcek... O mail adresi benim için çok önemliydi bir sürü dosyalarım ve çok çok özel şeyler vardı :cry: offff...

11. Benim en önemli olarak gördüğüm dosyalar,2 bilgisayar,4 upload sistemi ve 18 e-mail hesabı üzerinde saklanıyor :D

12. en yakın arkadaşınız dahi olsa , dosya alırken emin olun o olduğuna, genelde msn çalanlar, çaldıkları msn. listesindeki kişilere musallat oldukları için, tehlikeli olabiliyor.

msn supporta mail atarsanız 24 saat içinde hesabınızı geri alabilirsiniz.
    arkadaşım msn.ni çaldırdı ve 20 saat içinde adresini geri aldı.

böyle bi durumda, msn. supporttan gelen mailde genelde, en son aldığınız maillerden ipucu, önceki gizli soru/cevaplarınızı soruyolar, bunlara cevap verdikten sonra ki gayet rahat cevap verilebilir, adresinizi geri alabiliyosunuz.

13. Peki www.hotmail.com dışında bir yerden açtın mı mailini ? Başka bir konuda da bahsettiğim fake login adresleri var.Sen orada şifre ve kullanıcı adını girince alakasız veya açılmaması gereken bir sayfa açılıyor ama girdiğin kullanıcı adı ve şifre,bir sayfaya kaydediliyor.Daha önce benim de başıma gelmişti,ne oldu?O sayfayı ve database hazırlayan site,2 aydır açılmıyor :D
    Biryerlere e-mail gönderip te 10-20 saat sonra hesabımı geri almaktansa,hem yarım saatte alırım o hesabı,hem de o işi yapan bir daha bilgisayarın yanından geçemez :twisted: :lol:

14. son iki aydır sürekli msn den giriş yapıp maillerimi kontrol ediyordum. sanırım ki benim mail adresi tekrar gelmez...

15. bizde mail attık ama şöyle bir durum var. 250 mb a çıkartma geyiğine Location ı falan değiştirmiştik ne yaptığımızı da unuttuk tam bir yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal durumu. neyse maile cevap atıp bakacağız artık...

16. Hotmail adresiniz alındıysa aşağıdaki yazıyı Hotmail'e gönderin. Türkçe yazan yerleri silin, uygun yerleri doldurun şifreniz size gönderilecektir."Tırnak içerisindeki" yazıları değiştiriniz.

To: [email protected]
    Subject: My Passport Account Has Broken Down!

Dear Sir / Madam
    I have been having proplem with my hot mail address.
    When I try to access to my account after "Buraya Hacklenen tarihi yazınız"
    I found out my password and the secret question have
    been chanced.When I send you a request about new
    password the informations also were not match the ones
    I remember and the ones you recorded.
    I also have seen someone is using my mesenger and
    chating with others on behalf of me.My phone bills
    credit card extres information come to this account
    and this person gives my phone numbers the other
    people.

thanks your answer.

my name is:"İsminiz"
    sign in:"Mail adresiniz"
    my birthday:"Doğum tarihiniz"
    country:"Ülke"
    state:"Şehir"
    zip or postal code:"Posta Kutunuz"
    successfull sign:"En son bağlandığınız tarih"
    Approximate date of account registration:"Ne zamandır bu mail adresinizi kullandığınız"

List as many former passwords you used with this account as far back as
    you can remember:"Kullandığınız şifreler"
    List as many of your Folders as you can remember:"mailde sakladığınız dosyalar var mıydı, varsa hatırladıklarınız"

my internet service provider is"internet bağlantınınızın adı"

I would like you to solve this problem.Could you
    change the password and send me new one so this can
    not use my account. If this is not possibble could you
    cancel my account.
    Thankyou in advance , sincerely..

Buradaki işlemleri yaptığınızda Hotmail size şifrenizi gönderecektir.
    ÖNEMLİ NOT:Hotmail hesabınızı 250 MB yapmak için USA,Florida,33332 vb. diğer bilgilerinizi,kota yükselmesi sonrasında değiştirin.Yoksa hesabınızın kırılması çok kolaylaşır.

17. benim msn de yazdıklarım karşı tarafa gidiyo fakat geç gidiyo ve bir andan bütün yazdıklarım gidiyo bir de bana yazılan iletiler gelmiyo.. toplu konuşmalarda sürekli olarak geçici ağ sorunları yaşıyorsunuz diyo ve beni konuşmadan çıkartıyo bunları gidermek için ne yapabileceğimi bilen biri war mı?

18. yine adresimi kırdılar.... :( yine aynı işlemleri yapıcam deli olucam yaa:( herkese resim gönderiyo adresimden :cry:

19. evsencim az önce senin Msn den biriyle konuştuk, çok uyanıkmışım şimdi farkettim ;) hemen anladım senin olmadığını. Listende kim varsa derin sohbetlere girmeye çalışıyor arkadaş. Geçmiş olsun :(