Aktif Pasif ne demek ve tavsiye (emg manyetik seçimi)

Darestan demiş ki:
standardlarda gibson burstbucker var sanırım,classiclerde ise 500t olması lazım birdge de

her ikiside pasif.

bu burstbuckerlar sanırım 2003 yada 2004 te takılmaya başlandı
ondan önceki üretimlerde
(rakamları karıştırıyor olabilirim 496r (rhytm - neck yani) 498t (treble - bridge) manyetikler var.
bazı modellerde de halan bunlar kullanılıyor

selam arkadaslar
bende gitarima emg manyetik almayi dusunuyorum..sert seyler calacagim icin tercihimi emgden yapmak sanirim yanlis olmayacaktir..demin emg'nin sitesinden butun humbucking ses dosyalarini dinledim..ve sound olarak en cok hosuma giden 85 oldu.clean ve dist sesleri baya guzel geldi..ama sitede 85 icin bridge yazmis ben bunu tutup neck'e takamazmiyim ?ayrica 89 unda hem single hem humbucker olarak kullanilabilecegini gordum(yanlissam duzeltin) buda bridge icin bence uygun olabilir..bridge 89- neck 85 kombinasyonunu kullanabilirmiyim ? sizin fikriniz nedir ? yada sizin onericeniz baska bi kombinasyon olabilirmi ?

outlaw demiş ki:
selam arkadaslar
bende gitarima emg manyetik almayi dusunuyorum..sert seyler calacagim icin tercihimi emgden yapmak sanirim yanlis olmayacaktir..demin emg'nin sitesinden butun humbucking ses dosyalarini dinledim..ve sound olarak en cok hosuma giden 85 oldu.clean ve dist sesleri baya guzel geldi..ama sitede 85 icin bridge yazmis ben bunu tutup neck'e takamazmiyim ?ayrica 89 unda hem single hem humbucker olarak kullanilabilecegini gordum(yanlissam duzeltin) buda bridge icin bence uygun olabilir..bridge 89- neck 85 kombinasyonunu kullanabilirmiyim ? sizin fikriniz nedir ? yada sizin onericeniz baska bi kombinasyon olabilirmi ?
şimdi istediiğğin yerde kullanırsın bak orda zw set wardı 81 brige 85 neck mesela
sana kalmış

Stormcrow demiş ki:
Darestan demiş ki:
standardlarda gibson burstbucker var sanırım,classiclerde ise 500t olması lazım birdge de

her ikiside pasif.

bu burstbuckerlar sanırım 2003 yada 2004 te takılmaya başlandı
ondan önceki üretimlerde
(rakamları karıştırıyor olabilirim 496r (rhytm - neck yani) 498t (treble - bridge) manyetikler var.
bazı modellerde de halan bunlar kullanılıyor

Evet haklisin, yanlis hatirliyorsun! :LOL: (Kil Amerikan cinsi bir espri oldu ya neyse.)

LP acisindan:

2003 oncesi yenice standardlara (yani 1990dan falan sonra oncesi yilina bagli), studyolara, 498t kopru 490r sap; classiclere eski yeni demeden ayni manyetik setini (500t kopru 496r sap) takarlar. Ivir zivir binbir modeli oldugu icin daha detayli bilgi icin lazim olursa haber verirsiniz.

B

Geri