Mac Gyver

Kücüklügümün en eglenceli dizisi.O yasta bu adami ne hayranlikla izlerdim.Alf diye basligi görünce aklima geldi.Adama bir kibrit bir cakmak bir lastik ver füze rampasi yapiyordu.Ama ben yaptigi herseyi agzim acik izlerdim.Ne dizidir, ne senaryodur, ne oyunculuktur bu.Gerci cocuktum o kadar elestirel bakmiyordum ama olsa simdide izlerim.Eskiden hersey güzeldi ya...

Hayrandım ben McGyver'a ya. Muhteşem bir adamdı. Cidden o an odada ne varsa yararına kullanır, normalde bizim aklımıza hayalimize gelmeyecek şeyler çıkartırdı ortaya. Hatta o zamanlar ben daha da hiperaktivite belirtileri gösteren, daha bir fırlama ve şu ankinden çok daha hayalperest (şu anki de ne yani ders dinleyemiyorum çoğu zaman!) bir çocuk olduğumdan ben denerdim adamın yaptıklarını. Basit gibi görünen şeyleri yapmaya, gerçekten oluyor muymuş, dizi icabı mıdır diye denerdim. Hiçbiri işe yaramamıştı... nedense? :LOL:

gollum1234 demiş ki:
üstadlar forum gittikçe nostaljiye dönüşüyo ya ne olacak bunun sonu şimdide ben çıkıp A Takımının başlığını açararım tam olur

Sakın! Ondan sonra çıkamayız nostaljilerin içinden! :LOL:

Gelelim McGyver'a. Hatırlarım da eleman beline bağlı bir halatla bir havuza inmişti, sonra da bir şekilde ihanete uğrayıp havuzda boğulma tehlikesiyle karşı karşıyaydı... adam belindeki halatı spor ayakkabısına bağlayaraktan, onu havuzun arka tarafındaki merdivene kadar fırlatmış, sonra da kendini oradan kurtarmıştı.... Artık yorum size kalmış!

Arkadasi nerdeyse her bolumde bolca ivir zivirin bulundugu bir depoya kapatiyorlardi... cakmaklar, ispirtoar...eh McGyver bu... adamin basi dertte olmasa bile o kadar malzemeyi ziyan etmez yapar bi acaiplik... oyle depolara koyarsan bu adam sana yarim saatte nukleer baslikli fuze cikartir... Muzigi de arsivde hala severim ben de... :LOL:

Bence McGyver'ın ününü bilmeyen kaka adamlardaydı kabahat veya salaklık. Adamlar "Depo ya, noolacak, herifi koyalım o durur orada uslu uslu" diye düşünerek onu tıkarlardı ama herif rahat durmaz, acayip icatlar yapar, çıkar ve adaletin yenilmez savunucusu olduğunu ispat etmekle kalmaz, pratik olmanın ötesinde bir varlık olduğunu da ispatlardı.

Lisedeyken Mac Gyver geyiklerimiz vardı bir sürü. Bir olayı anlatmadan edemeyeceğim, sıra arkadaşım durup dururken boğazıma sarıldı, şakadan boğuyor beni ;) Neymiş efendim ben Mac Gyver mışım, böyle bir durumdan nasıl sıyrılırmışım :D Adam boğazımı sıkarken hemen baktım sağda solda ne var alet edevat bazında diye, sonra bir uç kutusunu bir kalemin üzerine dik gelecek şekilde koyup kaldıraç yaptım, bir ucunu şu eski yeşil pelikan silgilerden koydum, bu arada herif beni şaka maka boğuyor :LOL: Uç kutusunun öbür tarafına elimle hızlıca bastırdım, silgi mancınıktan fırlamış gibi ÇOTAAA diye sıra arkadaşımın yüzüne fırladı. Sonra şaşkınlıkla birbirimize baka kaldık, hemen akabinde de kahkaha koptu zaten :D

Yahu adam bir baş soğan, bir domates ve yarım bardak sütten 1,5 iskender yapabilecek kapasitede birisiydi :)
Cidden çok severdim.
Bilime ilgi duyduğumdan da her bölümünü seyreder, sonra oyunlarda onun gibi bi şeyler yapmaya çalışırdık...Da bi halt olmazdı genelde ;)

A-Takımındakiler ile farkı onlar bursa sanayideki kaporta ustalarına paralellerken, McGyver daha bilimsel yaklaşırdı. Hem zeki hem yakışıklı idi...

aaalp demiş ki:
Lisedeyken Mac Gyver geyiklerimiz vardı bir sürü. Bir olayı anlatmadan edemeyeceğim, sıra arkadaşım durup dururken boğazıma sarıldı, şakadan boğuyor beni ;) Neymiş efendim ben Mac Gyver mışım, böyle bir durumdan nasıl sıyrılırmışım :D Adam boğazımı sıkarken hemen baktım sağda solda ne var alet edevat bazında diye, sonra bir uç kutusunu bir kalemin üzerine dik gelecek şekilde koyup kaldıraç yaptım, bir ucunu şu eski yeşil pelikan silgilerden koydum, bu arada herif beni şaka maka boğuyor :LOL: Uç kutusunun öbür tarafına elimle hızlıca bastırdım, silgi mancınıktan fırlamış gibi ÇOTAAA diye sıra arkadaşımın yüzüne fırladı. Sonra şaşkınlıkla birbirimize baka kaldık, hemen akabinde de kahkaha koptu zaten :D

YUH! Bu şayet gerçekse, ya mahvoldum demektir, ya da dizidekileri birebir kopyalamaya çalıştıysam salağım demektir! :LOL: Helal olsun ne diyeyim...

Kount, olay birebir yaşanmış bir olaydır, dilerseniz şahit getirebilirim ;)
Ben de isterdim tabi hemen o an bir patlayıcı yapıp daha ciddi hasara yol açmayı, ama o an sıranın üzerinde uzanabildiklerimle en kısa yoldan bulduğum çözüm bu oldu naapalım :D

küçüklüğümde bu diziye hastaydım.hep onun gibi şeyler yapmak isterdim fakat sonuç hep hüsran olurdu.ahhh hey gidi günler hey...

Acaba dizi hkaten güzeldide onun icin mi akl1mda kaldi yoksa zaten cocuktum hepsi güzel geliyordu da mi izliyodum.Ama güzeldi sankim?

Büyük ihtimalle dizi güzeldi. Çünkü hala bu kadar kişi hatırlıyor.
Hatta eminim ki bu diziyi hatırladığınıza göre siz de bazı işler için alet-edevat bulamayınca başka şeylerle onun yerini dolduruyorsunuzdur...

dulchase demiş ki:
Büyük ihtimalle dizi güzeldi. Çünkü hala bu kadar kişi hatırlıyor.
Hatta eminim ki bu diziyi hatırladığınıza göre siz de bazı işler için alet-edevat bulamayınca başka şeylerle onun yerini dolduruyorsunuzdur...

Uğraşmadım desem yalan olur. Mesela bir Game Boy'um vardı, üçgen şeklinde vidaları olan... düz tornavidayla açmaya çalışmıştım, az daha gözümü çıkartıyordum (eh, babanız, alo dese, siz baksanız, tornavidayı da dik tutsanız ve sonra aniden dönseniz siz de...)

Öte yandan, bir ara odama tuzaklar yerleştirmeye çalışmıştım, yine olmamıştı.

Geri