Rackmount Dijital Eq Önerileriniz

Elimde bir adet Marshal jmp1 ve GMajor2 var. Bu aletlerle kullanmak üzere rackmount dijital equalizer arıyorum. Her ton için farklı eq değerli kullanma ihtiyacım oluyor, dolayısıyla analog eqlarda bulunan 2 kanal yeterli olmuyor. Midi kontrol özelliği olması öncelikli ihtiyacım olduğu için mecburen dijital equalizer ihtiyacım oluyor (hemen preamp sonrasında kullanmak üzere). Dijital eq üniteleri analog eqların doğallığını verebiliyorlar mı ? Tavsiye edebileceğiniz ürünler nelerdir?

Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle cevap yazdığın için teşekkür ederim. 3 band olması yetersiz kalıyor. Her ne kadar bandlerin hz aralığını ayarlama imkanı olsa da istediğimi tam olarak elde edemiyorum. Yapabildiğim "basları biraz alayım biraz tizler parlasın biraz midler dolgunlaşsın" dan öteye gidemiyor. Ayrıca parametrik eq ile uğraşmak zor oluyor ve zaman alıyor. Zamanında bir kaç günlüğüne ödünç aldığım 31 band analog graphic eq kullanmıştım, yakaladığım tonlar ve kullanım kolaylığı beni graphic EQ'a yönlendirdi. İlk mesajımda graphic EQ ihtiyacım olduğunu belirtmeyi de unutmuşum =)

Geri