Tim Burton

s_hifty demiş ki:
vay be abi bu nasıl bir adamdır ya herşeyine hastasıyım adamın her yönüyle ilham kaynağım oldu benim

+1 demek istedim öncelikle

Yaratıcılığı,çocuk ruhu,ifade edişi herşeyiyle farklı bir insan.Elinin değdiği her işte bir uçukluk-sanat var..Kendini belli ediyor,farklı bir yaratık gibi ! Çok seviyorum onu..Kime ilham kaynağı olmazki o filmler,o duygular,o edebiyat,o çizimler..

filmlerinin kimileriyle çocukluğumu yiyip bitirmeye çalışan ama tam başaramayan adam :)
yazılarını görmek güzel bir şey, bence kendisi sinemanın değişik bir versiyon salinger'ıdır.

harika bir kisilik
hayal gucu super adamin. benim idolum olur kendileri. cook severim tum calismalarini Beetlejuice en sevdigim calismalarindan biri. abarti sanatinin harikasi yaww ama hicde rahatsiz edici degil yani benim gozumde degil :)

untitledjy8.png

evet big fish güzel bi film.. hatta tim burtonun bana göre konu örgüsü ve verdiği mesajın evrenselliği açısından en başarılı filmi.. (aslında animasyonla pek kıyaslanamaz ama kriterim evrensellikse kıyaslayabilirim)

ama burada film değil tim burtonun şiirlerini tartışmak lazım zaten filmleri herkesin ağzında,çantasında,çorabında,bardağında,silgisinde,kaleminde,bilmemnesinde..

stainboy

Of all the super heroes,
the strangest one by far,
doesn't have a special power,
or drive a fancy car.

next to Superman and batman, I guess he must seem tame.
But to me he is quite special,
and Stain Boy is his name.

He can't fly around tall buildings,
or outrun a speeding train,
the only talent he seems to have
is to leave a nasty stain.

Sometimes I know it bothers him,
that he can't run or swim or fly,
and because of this one ability,
his dry cleaning bill is sky-high.

tim burton

,gibi.

sinema dünyasında karakter yaratmak zor iş. tim burton kendine özgü tavrıyla bunu başarabilmiş ender sanatçılardan. bazı filmlerinin masalsı yönü fazla kaçsa da bunu gerçekle yoğurmayı da iyi bilmekte... şiirleri ayrı bir konu. mizahi yönünü de iyi kullanır şiirlerinde... çok fazla şiirini okumadım fakat eğer orjinal dilinde okunurlarsa daha da zevk vereceğini düşünmekteyim.

Geri