İbanez RG 370DX

Arkadaşlar. RG370 DX hakkında her konuyu konuşalım...

buda benim hikayem....

(önce...gitar arayan bi arkadaşın ilanını okudum, aradığı gitarlar arasında ibanez vardı bende alması için cvb yazdım. Askere gitmeden önce satmamın bana para bakımından faydası olur diye düşündüm. Satmak gibi bi isteğim yoktu ve nedenim tamamen paradır. Gitarı övgümün nedenide satmak değil. Bunu bilenleriniz vardır...)

Ben FENDER delisi biriyim ve ayrıca blues müzik ve solo çalışırım, yanlız maddi imkansızlığımdan kore yapımı RG370 DX sahibiyim şu an. Gitarı almadan önce strat kasa gitar kullandım (klavyesi bakımından söylüyorum). Çok araştırdım ve bu fiyata alabileceğim en verimli gitarın bu olduğunu düşündüm. "Tarzım var" gibi bi sorunum yok (yani dışladığım tarz yok), biçok müzik türünü dinlediğim için biçok tarzda da gitar çalarım. Tonlarının ve tasarımının sert müziğe uygun olduğunu gördüm ve bu gitarı kabul ettim. İlk başta klavyesi ve floydrose sistemine alışmam zaman aldı. Şu an ikisiylede aram çok iyi. İlginç olan o ki, gitarı alırken zaten çok beklentim vardı ama abartıyorum, beklentimin üstünde çıktı. Klavyenin rahatlığı ve tonları başta biçok özelliği var. Tremolo kolunu takıp çıkarmak bundan kolay olamaz, kolu sıkılaştırabiliyosunuz ve yükseklik ayarı var, varda var. Floydrose lu bikaç gitar daha çalmıştım (cort, jackson falan), o gitarlarda doya doya,hırçın kullanamıyosunuz çünkü akord kaçırıyolar. Kore yapımı bu gitarda ortalama günde 3-4 saat deli gibi floydrose kullanıyorum. tonlarına gelince, daha manyetik değiştiremediğim için kendi manyetikleri ile çalıyorum ve sesler çok tatmin edici. Sap manyetiğinin sesi özellikle çok hoşuma gidiyor. Clean tonlar beklediğimden çok daha iyi özellikle telleri taktığınız ilk 2-3 hafta bomba gibi. Böyle işte arkadaşlar 500$ a bulabileceğiniz kore yapımı bu üfürük gitar beklediğimden çok çok daha iyi çıktı......

Evet kötü bir gitar değil...

Ben geçensene almıştım,ama kısa bir süre sonra sattım benim beklşentilerimi karşılayamadı o ayrı...

Brıdge pozisyonundaki stock manyetiği fena değil...

Ama manyetiklerini değiştirdiğin vakit gitar çok farklı bir havaya bürünüyor...Ben kısa süre içinde bir çok manyetikle denedim,brıdge pozisyonunda benim zevkime göre en verimlisi Evo oldu...

Ben kalas giibi sapı olan gitarlarda çaldığım için,bana baya bir rahat geldi gitar ama klasik İbanez kalitesi :)

bu forum kitlenebilir keşke sabit başlığa yazsaydın. bu arada güzel gitar ama ibanez rg ler bana kaliteli gözükmüyor. prestigler değil yanlış anlamayın.. o paraya bi tane cort katana alırım çok sağlam olur. ama floyd rose kullanıyorsan tabiki en iyi seçim o olurdu o paraya. bende düşünüyorum param olsa bir strat birde rg350ex alıcam. gitar rg serisinin en iyi gitarı bence..bi de manyetik değiştirdin mi...

arkadaşlar bende rg370dx we rg350dx arasında kaldım... köprü olarak falan rg350dx in daha kaliteli olduğu söyleniyor ama tabiki denemek lazım her iki gitarıda

fark warmış kardeş... tam olarak nasıl bir fark olduğunu algılayamadım ama model olarak bi fark olduğu yazıyordu gitar satan sitelerde

Modifiye olarak bir farkları yok sadece 350 daha çarpıcı duruyor. Özelliklerine de bakarsanız herşeyleri aynı.
Aldanmayın teknik fark olduğuna, muhtemelen sadece satmak için yapıyorlar.

Bende RG370 var, oldukça sevdiğim bir gitar el üstünde tutuyorum. Cort'un yeri de ayrı ancak kişisel tercihimi ibanezden yana kullandım. 370 almayı düşünen arkadaşa al derim başka birşey demem :)

lic_x demiş ki:
bu forum kitlenebilir keşke sabit başlığa yazsaydın. bu arada güzel gitar ama ibanez rg ler bana kaliteli gözükmüyor. prestigler değil yanlış anlamayın.. o paraya bi tane cort katana alırım çok sağlam olur. ama floyd rose kullanıyorsan tabiki en iyi seçim o olurdu o paraya. bende düşünüyorum param olsa bir strat birde rg350ex alıcam. gitar rg serisinin en iyi gitarı bence..bi de manyetik değiştirdin mi...

ben aynen dediğini yaptım. gittim 370 i denedim.sonra katanayı denedim.ve katana aldım.Allah'a şükür çokda memnunum gitarımdan.tonları ton yelpazesi ve işçiliği gayet ii.alacaklara öneririm.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

melih bunlar reklam kokan hareketler bunlara gerek yok :D:D:D:D

bende rg370 ci olarak olumsuz bi yorum yapamıcam arkadaşlar gayet memnunum. yanlız floyd rose la işim yok diyosanız başka alternatifler üretilebilir örnek bi yukardaki mesaj :D

yavv kardeşim ne reklamı.hakkaten floydrose ile işim yok.hatta kendisinden nefret ederim.:D zaten tremoloda kullanmam.onun için katana derim.komple maun derim. abi durukan benim denediğim 370 deki işçilik baya bi kötüydü hepsindemi öyle bilmiyorum.boyama bile yarım yamalaktı belki benim denediğim hasarlıymıştır bilmiyorum.ama katanada bu tam anlamıyla güzel işçilik gördüğüm için onu tercih ettim.neyse forumu meşgul etmiyim daha fazla biz msnde kapışırız. :p kib.koaly gelsin.müzikle kalın.:D

flyod rose telleri koparıyormuş ya...he bi de akord etmeye gerek kalmıyormuş...ama ben akord etmedikten sonra gitar çalmaktan ne anlıyacağım...he birde tele vurduğun zaman gitar daha az bağırıyormuş...

Tellerin neden koptuğunu bilmiyorum(telleri sökerken dengesiz gevşetirsen kopabilir belki)ama akort etmiyorsun dedikleri şu:gitarın sapının başında telleri sıkıştıran bi kilit var onu sıkınca burgular akort kaçırmıyo ve sende çok daha seyrek akort ediyorsun yoksa akortsuz gitar mı olur

anil_ogun_ demiş ki:
flyod rose telleri koparıyormuş ya...he bi de akord etmeye gerek kalmıyormuş...ama ben akord etmedikten sonra gitar çalmaktan ne anlıyacağım...he birde tele vurduğun zaman gitar daha az bağırıyormuş...

....miş, ......mış, .....muş. Bunlar yabancı mihrakların ülkemiz insanı floyd rose u kullanmaktan soğuyup müzikten geri kalsın diye ürettiği hurafeler. Bunların arkasında Amerika var bence. Tarkan gidince panik oldular tabi. Şimdi de onun gibi bizden başka birileri daha oraya müzik yapmaya giderse Amerikalı vatandaşlarının kulaklarının hali nice olur diye bunları yapıyorlar. Onları da kınamıyorum nefsi müdafa tabi. :LOL: :LOL: :LOL:

gtrheros demiş ki:
anil_ogun_ demiş ki:

....miş, ......mış, .....muş. Bunlar yabancı mihrakların ülkemiz insanı floyd rose u kullanmaktan soğuyup müzikten geri kalsın diye ürettiği hurafeler. Bunların arkasında Amerika var bence. Tarkan gidince panik oldular tabi. Şimdi de onun gibi bizden başka birileri daha oraya müzik yapmaya giderse Amerikalı vatandaşlarının kulaklarının hali nice olur diye bunları yapıyorlar. Onları da kınamıyorum nefsi müdafa tabi. :LOL: :LOL: :LOL:
Dejenere ediliyoruz... Öyle bir nesil yetişiyor ki "dive bomb" nedir bilmiyorlar, ayıp ayıp... :evil:

Adında elektrik olan bir enstrümana tremolo kadar yakışacak bir mekanik aksam daha olduğunu sanmıyorum...
Tremolo unit haliyle edge-pro gibi olucak ki,sende yok telleri değiştirdim kalktı,yok kolu boşa dönüyo diye uğraşmayacaksın :)

Geri