İbanez RG 370DX

bundan tam olarak bir yıl önce açtığım başlığı görünce şaşırdım. Rg 370 i halaa kullanıyorum. Floyd rose aksamı hala sağlam. izlediğiniz steve vai videolarındaki verimi böyle bi gitardan almayı beklemek yeterince aç gözlülük olur. Rg serisi başta ibanezler çok güzel gitarlar. Teknoloji çok hızlı gelişiyo. Yani istediğiniz gitarı modifiye ile elde edebilirsiniz, eğer paranız varsa... Alacağınız gitarın ağacından önemli başka pek bişeyi yok (kısmen). Manyetiklerden köprüye, fretlerden kulaklara herşey değiştirilebiliyo. Teknolojinin faktörü ise manyetiklerden kabinlere kadar... Ses işleyen cihazlar artık çok yetenekli. Fazla bişey söylemeye gerek yok.

not: Burası alım satım forumu ama... Ayıp oldu. Değerlendirme başlıkları türemiş alım satım forumunda.

cassini burası alım satım forumu deil... yorum yapman normal sayılır...
bobdylan kardeş bence werdiğin paraya değecek bir gitar ama tabi zewk meselesi.. belki aynı paraya daha ii bir gitar olduğunu düşünen de olabilir tabiki

şuan için kesin birşey söylemek çok zor... ilk alındığında güzel gelebilir ama floyd un sağlamlığını anlayabilmek için bir sene kadar geçmesi gerek diye düşünüyorum... ton konusunda ise herhangi bir bilgim yok...
kolay gelsin

selam arkadaslar ben rg370 almayı dusunuyordum arkadsım dedı x6 ıle arasında hıcbır fark yok dedı endonesya ıbanezı de cort uretıyo zaten dedı fakat kımılerı x6 nın sorun cıkardıgını soyluyor sızce bu durum nasıl kullanan arkadaslardan bılgı ıstıyorum tesekkurler.

:D:D:D çok komik bağzılarınız da floyd rose ile tel kopmaz, gitar floyd rose da daha az bağırıyor diye birşey yok, köprü oynar olduğundan sustain(tel titreşim süresi) farkeder.. o da çok bişe kaybettirmez sana.. cort x serisi tüm saydığınız ibanez rg lerden daha iyiler ve floyd rose a öküz gibi abanıyorum ben :D çok da güzel oluyor arkadaş.. paranıza kıyıpda rg370 felan almayın.. japon bir ibanez almadıktan sonra.. para çok olmadıktan sonra ibanez sadece markadır.. kusura bakmayın ama kazıklandığınızla kalırsınız..

can_gny demiş ki:
bu gitarların üretimi endonezyaya geçmiş yeni üretimlerin kalitesi hakkında ne düşünüyorsunuz_?
işçilik düşmüş efenim :)
yakın sap ayarı attığınızda benimkinde 7. fret 5.telde cızıldıyo :)
ama onun dışında edge III kötü dedi herkes o psikolojiyle aldım bi ayar çektim sonra ne zamandır kilitini açmıyom hiç kaçırmıyo akor.Floyd rose un tek gıcık yanı telin topunu kesmek zorunda kalmanız.Zira ben gibi tembeller için problemdir bu :D
onun dışında klavye artık 3 parça benim çok hoşuma gitti ele oturuyo güzel hareket kabiliyeti sağlıyor.Inf manyetikler hoş ama yumuşak müzik için ters biraz sert manyetikler çünkü.Bass karakterli manyetikler bir de ben onu sezdim :) ...

arkadaşlar bende rg370 kullanıyorum 9numara telden 10 numaraya geçtim köprü ayarı bozuluyo uğraştım ama yapamadım.götürdüm bi ustaya yaptırdım ama telleri gevşetince köprü yine çekiyo aşağıya yani bana tam olarak köprü ayarı yapmayı anlatabilecek biri var mı? ayrıca kapağın altındaki yayları tutan vidaları gevşetirken tırsıyorum yaylar fırlıycak diye :D

o vidaları aşırı açmazsan hiç bi şey olmaz. yalnız çok büyük git-gel ler yapmamaya çalış gördüğün gibi onlar direkt ağaca giriyor.
yapman gereken şey önce istediğin akordu yap. (floyd rose u olan gitarlarda özel aparatlar (tremsetter gibi) olmadan ani akort değişiklikleri imkansız bunu da aklına koy) sonra köprünün durumuna bak. çok mu öne gelmiş? yayları saat yönünde çevir ki yayları geresin.köprü biraz geri çekecek kendini ama akort da bozulacak. akordu tekrar yap, köprünün durumuna bak. belki çok geri gelmiştir, yayları gevşet o zaman ! :) böyle böyle doğru akortta doğru pozisyonu yakalarsın.
büyük fark yaratan tel değişikliklerinde (08 den 011 e mesela) arkaya yay eklemek veya yayları açılı bağlamak gerekebilir dikkat et böyle bir şey olursa yarma gitarı :p

ritm çalacaksan sabit köprülü al,hatta solo alcaksan da sabit köprülü al japon ibanez alamadıktan sonra.

forumu bi araştır yine.

ayrıca düşündüğün başka modeller varsa başka bi topic aç orda tartışırz ;)

ibanez rg370dxl kullanıyorum...manyetikleri orjinal her tarzda kullandım çok memnunum halada düşünmüyorum manyetik almak(param yok:)

floyd rose sevmem ama solak olduğum için fazla seçeneğim yoktu paramda buna yetti aldım...

ilk fırsatta sabit köprülü bi gitara geçmek istiyorum ama floyd rose lu bi başka gitar alcak olsam bu paraya gider yine bu gitarı alırdım...

bu arada ritm ve solo çalıyorum ben...

he şunuda belirteyim unutmadan..ben gitarı alınca gidip fretleri ayarlatmıştım "KoRnoManiac" ın söylediği gibi bende de çeşitli cızırdamalar vardı gittim babalar gibi bayıldım 100ytl ayarlattım törpülettim....şimdi canavar oldu....

ama bu işten benim gibi pek anlamayan adamsan floyd rose alma pişman olursun...he ben floyd rose adamıyım illede kullancam benim stilim böle diosan rg370deki floydrose sistem baya güçlü gibi geldi bana sorun olmaz heralde..

siz gene şanslısınız sağlaksınız...ben solak insan piyasada mexica stratlar ve ibanez rg370 ler dışında 400$ ın üstünde gitar bulamadım kafama göre...kimse yanlış anlamasın ama cort a antipatim var...o yüzden onlara hiç bakmadım bilmiyorumda he kullanmadım bile:)

şimdilerde sırf sabit köprü uğruna gibson les paul ya da esp eclipse2 getirtme peşinde koşturuyorum, he param var mı yok...şu an için sadece case lerinin paralarını verebiliyorum ama kafaya koydum..

merhabalar

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1100&gid=314

evet arkadaşlar ibanez rg370dx ile Yamaha RGX 220 DZ nin arasında kaldım sizlerin tecrübeniz vardır hangi gitar daha iyidir mesela yukarıda ibanez rg370dx in modifiyeye çok uygun olduğu söyleniyor peki Yamaha RGX 220 DZ modifiyeye açık bi gitarmı ikisi arasında pek bi fiyat farkı yok işte bu yüzden sormak istedim mesela ibanez le daha sert tonlar elde etmek mümkün peki Yamaha RGX 220 DZ ile clean mı oluyor bilmiyorum

370 dx te olupta Yamaha RGX 220 DZ olmayan bikaç şey var ve ben bunların hiçbirini bilmiyorum acaba bunların varlığı veya yokluğu bişey farkettirir mi

mesela ibanez de fazladan

3pc Wizard II neck
Jumbo frets
Edge III bridge
var ve açıkçası bunların ne olduğunu bilmiyorum

veya gitar yerine sağlam bi prosecor mu alayım (boss gt8) bilmiyorum

boss gt8 alırsam şuan kullanmış olduğum gitardan ibanez veya yamaha tonları alabilirmiyim demiyeyim de yaklaşabilirmiyim.. tonları elde etmek sadece gitardan mı kaynaklanır yoksa prosecor lerinde etkisi varmıdır

şimdiden vermiş olduğunuz cevaplar için çok teşekkür ederim
umarım birgün hayalinizdeki gitara kavuşursunuz

elindeki gitarın manyetikler iyi ve ağacıda bu manyetiklere uygunsa iyi bir processör ve biraz eq ayarı ile değişik tonlar yakalaman mümkün...

ama ibanez tonu ya da yamaha tonu pek aranacak tonlar değil:)

hani alder bi ağaçtan neckteki single manyetik ile tele tonu almaya çalışan gördümde processörle ibanez tonu???

eğer net ses verebilen bir amfin ve o amfiden net ses gelmesini sağlayacak bir gitarın varsa iyi bir processörle dinlediğin bir çok şarkıyı çalarsın az buçuk(yani ton olarak)

en iyisi ağacı malezemesi falan iyi bir gitara güzel ve senin tarzına uygun manyetik takmak sonrasındada düşündüğün sevdiğim müziğe uygun processör ya da uygun analog pedal falan almak olur..

son olarak:)

ibanez rg370dxl kullanıyordum floyd rose sevmediğim için sabitlettim ve gitarımdan memnunum ki geçenlerde sh4 ve sh2 seymour manyetikleri takınca gitar kendinden geçti...gayet sert müzik ya da yumuşak müzik yapabilir oldum..verdiğin parayı fazlasıyla geri alabildiğin bir gitar..

Geri