Fender Squier - Modifiye

T

Twazy7

Şu an elimde Squier Bullet Strat SSS var . Bu gitarı daha başlarken almıştım ve 1-2 sene rock - blues takıldığım için benim için mükemmel bir gitardı . Fakat son zamanlarda biraz daha hard rock çalmaya çalıştıkça gitarın cılız kaldığınu anladım .
Şu an yeni gitar alcak maddiyatım yok . Manyetikleri değiştirmeyi düşünüyorum . Fakat önce size şunu sorcam , sadece kaliteli manyetikler alarak gitarımda hard rock çalabilir miyim ?
Biraz araştırma yaptım , orjinal fender manyetikleriyle bir american strat kadar ton alabiliyormuşuz .
Yada manyetik değiştirmeyip bi pedalla daha değişik tonlar elde edebilir miyim ?

Gövde ağacın iyi değilse istediğin manyetiği kullan, gereken verimi alamazsın. Squierlar kötü gitarlar değil ama manyetik değilştirmeye değer mi o tarafı tartışılır. Manyetik te ucuz bir nesne değil. Aldın, tutmadı, değiştir, al, sat, takasla, ya zamanını boşa harcarsan?

Biraz araştırma yaptım , orjinal fender manyetikleriyle bir american strat kadar ton alabiliyormuşuz .
Yada manyetik değiştirmeyip bi pedalla daha değişik tonlar elde edebilir miyim ?

Tipik bir şehir efsanesi. Tamam tona katkısı olur, farkedersin ama;

amerikan strat kadar ton alıyor olabilseydin kimse amerikan strat almazdı 250 tl gitara 250 manyetiğe verip onu kullanırdı :) ...

Gibi bir durum var ki arkadaş gayet haklı bence de.

Geri