Adobe- Macromedia

Adobe, mültimedya yazılım şirketi Macromedia'yı 3.4 milyar dolara satın alıyor.

Habere buradan ulaşabilirsiniz...
http://www.haberx.com/n/186167/adobe-macromediayi-satin-aliyor.htm

Kişisel görüşüm: Kullandığımız Freehand ve Illustrator gibi programlarda catışma yaşayacağız veya GoLive, Dreamweaver çok sakat olacak... Birşeyler karışacak gibime geliyor, bunun yanında bazı programlrın harmanlanması iyi sonuçlar doğuracak mesela Aftereffect, Director ve Flash gibi...

1)Kesin bir olay için neden sorulu bir başlık açtın ?
2)Radyoda 2-3 kez duyurdum bunu bugün öğlen ve akşamüstü ancak geçici bir haber niteliği taşıdığı için buraya yazmadım.
3)Bir süreden sonra Dreamweaver,Flash,Fireworks,Freehand gibi yazılımların lisansının yenilenmesi gerekecek.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
1) Sen türkrock polisimisin? veya Türk dil kurumunun görevlendirdiği birmisin? Heyy allahım bana sabır ver, haber böyle kardeşim bizde girdik işte...
2) Yazsaydın...
3) Lisans yeni sürüm için yenileniyor eski sürümler için yenileme yapılmayacak..

Olacağı buydu. Korkuyorum yakın zamanda bizler içinde lisans çıkarsınlar insan copyalama devri geldiğinde, ulan cracklemesinler bizide :) hehe dark-lord serial no 45214-sad454-5444 gibi :)

He he salladım vallahi serial'ı tutarsa şansa sonra novemberrain sallar beni siteden crack veriyon diye :)

Tekelleşme iyi değil elbette ama ne bileyim benim pek ilgi alanım değil grafik ama en basitinden kendi dalımda söylersem piyasada 40 çeşit virüs programı var adamlara 2-3 tane iyi birşey tavsiye ediyoruz yok beleşlerde var niye onlardan yüklemiyorsun diyince başlıyoruz virüslerin ve programların anatomisini anlatmaya heralde bu iştede böyledir. Önüne gelen birşey yazınca piyasanın ve bu işle uğraşanların işi dahada zorlaşıyor.

Bir gün bu çeşitlilik ve her çeşidin farklı özellikleri,bana herşeyi içinde barındıran antivirüs,antispyware ve firewall yazmaya zorlayacak.Çıksın bakalım çıksın,bir gün Symantec'e rakip olacağım :evil:

eXpert demiş ki:
Aman abi birşeyin serialı çıkar da sonra başın belaya girer :p Bir bakıma iyi oldu diyebilirim.Yok Adobe bu,yok Macromedia şu...Yakında Ulead'ı alsınlar da daha bir ferahlasın ortam.Program önerirken isim bulmak için,CDler karıştırılır mı ya!
Macromedia gibi veya Quark Expres gibi rakipler olmazsa bu gün adobe CS 2 ye Ufak bir özellik ekleyip yeni sürüm diye piyasaya sürebilir daha iyisini yapacak bir rakip firma bulunmadığından paşa paşada alır tabiki piyasadaki herkes çünkü rekabet ve daha fazla yenilik sunma gibi özellikler kalmayacak aynı zamanda...

Ama anladığım kadarıyla Macromedianın tüm hisselerini alamadı Adobe bu yüzden güç birleşmesi gibi birşey oldu. Tam netliliği ileride göreceğiz heleki 2005 Programları çıkmaya başlasın bakalım macromedia dan...

Birleşti birleşecek derken olan oldu. Sağolsunlar eve de bi Macromedia Studio 8 ile Adobe seti göndermişler. :) Denemeye fırsatım olmadı hala. (Eve gitmeme daha aylar var.) Ama şunu söyleyebilirim; eğer yakın zamanda bir set çıkarsa anlayın ki aceleye gelmiş bir harmanlama göreceğiz. Yani berbat olacak. Buglardan kurtulamayacağız. Ama uzun bir süre bekleme kararı alırlarsa anlayın ki işi en baştan yapmaya karar vermişler. Yani sağlam bi Studio setiyle karşılaşacağız demektir :twisted:

Geri