Manyetik Tavsiyesi. Vol. Bilmemkaç

Bu durumda AT-1 sana uymaz, çünkü basları çok kuvvetli.
Benim kullandığım manyetikler içinde bu tanıma uyan DiMarzio D-Activator (ama midleri de kuvvetlidir). Ancak bu manyetiği bir single ile nasıl dengelersin bilemiyorum. Funky clean ile eski Megadeth arası bir yelpazeyi tek bir gitar ile yakalamak da kolay bir iş değil bana sorarsan. Ben olsam köprüde böyle yüksek çıkışlı gain canavarı bir humbuckerı dengelemek için o Hot Rails'i de sap pozisyonuna alırdım:) Ama bu şekilde gitar shred canavarı olur ve senin arzu ettiğin o "her yöne gelen" karakter yakalanamaz.
Bu durumda belki biraz daha "nötr" karakterli bir manyetik seti oluşturup preamfi-pedal üzerinden farkı yakalamak amaçlanabilir. Mesela benim kullandığım AMT-SS20 preamfi resmen böyle bir pedal; temiz tonlar Fender clean, hi-gain 3. kanal ise bangır bangır metal...

mutlaka iki sound u birden bir gitarda yakalamak biraz zor iş ancak ekipmanıma güveniyorum sağlam bir amfim var ki modellemeli bir amfi amfinin karakteri değişebiliyor birden bire.. dimarzio paf pro lar hakkında ne düşünüyorsun

Geri