Bugera V5/ Fender Champion 600/ Epi Valve Jr

'Elektro Gitarlar' forumunda Alper tarafından 20 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

1. Selamlar,
    Düşük wattlı lambalı bir amfi almayı düşünüyorum.Şuan için seçenekler şöyle;

-Bugera V5
    -Fender champion 600
    -Epiphone valve junior combo

Sizlerin bu aletler hakkındaki yorumlarınızı ve önerebileceğiniz farklı amfileri öğrenebilir miyim?

2. Ben de ayni dertteyim. Vox AC4TV ve Laney Cub serisi de var...

3. O zaman listeye yenileri ekliyoruz :)

-Bugera V5
    -Fender champion 600
    -Epiphone valve junior combo
    -Vox AC4Tv
    -Laney Cub 8/cub 10

4. blackstarlara da bak. ;)

5. Hic denemedim gerci ama Blackstarlar biraz daha metalci isi sanirsam...

6. bak sen bak. marshall metal işi mi? ;)

7. ilani acan ben degilim de Marshall ne alaka?

8. marshall sadece metalci anfisi değil ya, oradan alaka. blackstar da o tarz hem de güzel anfi. :)

9. Vox yuzde doksan brit amfisi, fender clean... Marshall deyince de rock geliyo insanin aklina.

10. brit var brit var derim. :)

11. bende jcm2000 dsl401 var. güçlü anfi 40 watt. fazla. bi de çok ağır. ama o bile sırf rock değil. hem sonra doredeki blackstarlar 20lik olan şükela ötesi. ;)

12. vox ya da fender düşün derim ben, lakin fender kullanan bir brit dinleyicisiyim. o yüzden biraz taraflı vermiş olabilirim bu fikri.

13. voxlar mid ağırlıklı fenderler tweed ağirliklı amfilerdir genelde. ona göre denemek lazım.

14. bu siteye dayanamıyorum. ötekinde sayın hürmet tipi tipler burada adamın anfisi yok (http://turkrock.com/threads/27153/page-2) lafa bak. yok artık.

blackface ne oluyo hacı? o da mı tweed? brown ne oluyor hacı? blondu ne oluyo? silverfacei ne oluyo? hepsi tweed. (y)

15. yazık.. trollüğünü keşfedip seninle dalga geçtiğimi algılayamayacak kadar uçmuşsun sen bro.. ne içiyorsan ver de ben de faydalanayim.. hadi şimdi çay koy gel..

16. koş mutfağa, kazı çevir yanıyo!

17. bkz: kamil. ok bye abisi.

18. anca...

19. Yorum yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum. :)
    Konu dışına çıkılmaması adına alacağım amfide aradığım özellikler genel haliyle şöyle
    -Yatak odası tonu :) (Az ses çok verim hesabı düşük volume de lambanın keyfini çıkarma)
    -Genelde clean çalıyorum
    -Kolay satılabilmeli

20. Ozaman kesinlikle fender champion 600 almalısın. Tam 50'ler sound'u varmış.

Bu Sayfayı Paylaş