Raporluyorum

'Adil gota gullanığm' şeysi garabeti o.

Bende de 16 MB hızında bağlantı var sözde, 10 günlük bir süre zarfında yoğun bir şekilde film, müzik vs. indirmeye göreyim, şrakk! Hız, anında güdükleşip oluyor 1 MB. Kağnı hızında internetle ay sonuna değin tırmalamaya devam.

Yani özellikle son on senede her konuda o kadar adiliz ki, memlekette (Yeni Türkiye) iş-aş, adaletin tecellisi vs. gibi elzem her türlü sorunlarımız da bitti ya. Geriye sadece bir şu internetin adil paylaşımı zamazingosu kaldı, herkese hakkaniyetle pay edilmesi gereken.

Ne diyelim 'İleri DemuKraĞsi' herşeyin en iyisini bilen halkımızın mütedeyyin kesimine hayırlı olsun. Bu tablo onların eseri.

Ben böyle ülkenin içine tüküreyim. Bir hevesle koştura koştura eve geldim Real - Bayern maçı için. Lanet olsun ki "Muhteşem Yüzyıl" denen gerizekalıca dizi yüzünden koskoca Real - Bayern maçı'nı yayınlamadı Star! NTVSpor evet sen de yayınlama. 0.3 mbit olan internetçiğimle Live Stream ararken maçın 2-1 olması. Şu ülkede yaşadığım günlere lanet etmeye başladım artık. 1 günüm stressiz geçmeyecek mi yahu ? Sokayım SmileAdsl'e. Peder cimrilik yapmış zamanında. Bu kadar da olmaz ama

türksat-rah-e farda kanalı. olmadı biss şifresi giren gürcü rustavi 2 nin şifresini google da aratın çıkıyor. kumandadan girin mis. ben öyle yaptım rahatım.

Forum ruhu böyle başlıklardan geçer hacı.

Raporluyorum; ayı gibi yedim, öküz gibi içtim. Kahve falan içtim gerçi. Çok para harcadım. Önümüzdeki 2 hafta evdeyim. Paso raporlarım artık "Beyler evdeyim. Çok acayip." diye.

Ayrıca dışarısı çok kötü aslında. Hıyar hıyar adamların yanında taş gibi hatunlar. Para pul araba bilmem ne. Alem göt olmuş. Evet.

izmire gelin bira ısmarlıyım size alsancakta

Daha önce de defalarca yazmış olabilirim, İzmir'i çok seviyorum. Böyle bir içim açılıyor oraya gittiğimde, hatta gideceğimi düşündüğümde bile. Aynı iç açılması sadece Kadıköy/Kalamış/Moda üçgeninde olur bende, bu ne kadar sevdiğimi anlatmaya yeter sanırım. Geçtiğimiz senelerde ne zaman fırsat bulsam atladım geldim valla, şimdi de şöyle bir boşluk arıyorum, bir gece ansızın gelebilirim yani... : ) Kendine has bir alt kültür oturtmuş, senelerdir ne yatırım ne de ilgi görmüş olmasına rağmen güzelliğini ve duruşunu tüm boyutlarıyla koruyan bir şehir benim gözümde. Kokoreç'in adam gibi yapıldığı, tüm yemeklerin lezzetli olduğu, esnafının istisnasız güler yüzlü olduğu şehre selam yollanmaz da ne yapılır arkadaş.

Daha önce de defalarca yazmış olabilirim, İzmir'i çok seviyorum. Böyle bir içim açılıyor oraya gittiğimde, hatta gideceğimi düşündüğümde bile. Aynı iç açılması sadece Kadıköy/Kalamış/Moda üçgeninde olur bende, bu ne kadar sevdiğimi anlatmaya yeter sanırım. Geçtiğimiz senelerde ne zaman fırsat bulsam atladım geldim valla, şimdi de şöyle bir boşluk arıyorum, bir gece ansızın gelebilirim yani... : ) Kendine has bir alt kültür oturtmuş, senelerdir ne yatırım ne de ilgi görmüş olmasına rağmen güzelliğini ve duruşunu tüm boyutlarıyla koruyan bir şehir benim gözümde. Kokoreç'in adam gibi yapıldığı, tüm yemeklerin lezzetli olduğu, esnafının istisnasız güler yüzlü olduğu şehre selam yollanmaz da ne yapılır arkadaş.

Moda candır. Kadıköye gel bira ısmarlayayım modada.

Raporluyorum beyler: uykum yok yanına koyayım! Yarın bir sürü işim var, benim uykuda tık yok. Şimdi de gidip Age of II oynayacağım mesela. Ya da eli yüzü düzgün Skyrim'i mi oynasam? Bilemedim. Kafamı sıçayım.

Emrah çok bomba bir konu başlatmışsın, yarın burayı bombalayacam ben de muhtemelen ama önce bir işe gidip üstüne de en az bir ellilik (belki yetmişlik, belki bir büyüğe danışmak, belki üstüne bir takım biralar şunlar bunlar) içmem gerekiyor sanırım.

Yarın gece grameri bozuk mesajlarda görüşmek üzere, ne diyeyim.

İş arkadaşlarımdan biri işten ayrılıyor bu hafta. İzmir'e taşınıyor herif, ne güzel lan. Gitmeden şöyle ufak bi veda şeysi yapalım dedik. Karaköy sahilde balık pazarı ve civarında böyle Nevizade benzeri bir ortam var. Açıkhava bir de böyle mis. İş yerine de yakın, bu akşam çıkışta gittik oturduk. Rakı balık oh oh oh. Ula bir yağmur bastırdı patır patır yağıyor. Hanginiz beddua ettiniz olm? Gene de bulduk kuytu bi yer. Bi ufak Yeşil Efe açtırdık, keyifler gıcır. Bir ara güm diye bi ses. Biri sırtıma vurur gibi oldu. Döndüm baktım arkamdaki kızcağız düşmüş, neredeyse beni de düşürüyordu üstelik. Masanın altından çıkmaya çalışıyor çıkamıyor. Gene düşme hikayesi. Ulan dedim Purgatory alacağın olsun, normalde biraz olsun tutarım kendimi ama nasıl gülme geldi be :D

Bir solukta bunca saçmalığı yazdım ama niye yazdım. Yeşil Efe çok güzel, Karaköy'e gelin bi gün içelim.

TTNET'i kim raporluyor? ben raporlarım da bunu yazarken bile gidip geliyor.
2-3 ay önce 2 gün boyunca gelmemişti bizim muhite. "fiberoptik" denilen yeni teknolojiyle övünüyorlar lakin altyapısı olmayan bir yere çok fazla pohpohlanmış bir "üstyapıyı" getirirsen böyle sorun yumağı halini alır işler.

bu arada yeşil efe güzel rakıdır elbette, ama "trakya yaşüzümü" içildikten sonra yeşil efe biraz yavan geliyor sanki, içtiğinden keyif alamıyorsun. yeşil efe mi trakya yaşüzümü mü karar veremedim :)

Geri