Ses Efekt & Montaj Programı

Merhaba,yıl sonunda sergileyeceğimiz tiyatro etkinliği için ses efektlerini ben hazırlayacakmışım.Tren istasyonu,kalabalık bir yer,bebek ağlaması ve depremde çevrede oluşan uğultular gibi sesler gerekiyor sahneler için.Ses efektleri CD'si zaten vardı,parçaları tek tek seçerek hazırladım.Şimdi bu sesleri,örneğin siren sesi ile kalabalık sesi birbirine eklemem gerekiyor.Ses kaydedicisindeki dosyaları karıştır fonksiyonunu kullanmak isterdim ama buradaki sesin uzunluğu,saliseye kadar önem taşıyor.Kendim de efekt ekleyebileceğim,sürelerde oynama yapabileceğim,sesleri kısaltabileceğim vb. bir program tavsiyeniz var mı?SoundWave kullanıyorum ancak sanırım bu defa iş çok daha ciddi.

Sound Forge 4.5 ya da Sonic Foundry Acid Pro serisini kullanabilirsin...Ama ilk tavsiyem Sound Forge 4.5...Çünkü daha sonraki sürümlerine nazaran daha çok efekt var ve kullanımı da kolay...Ayrıca bu programda ses üzerinde her türlü eklemeyi, kısaltmayı ve süre oynaması yapabilirsin...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
SiLeNoZ demiş ki:
http://www.turkrock.com/ftopic3009.html

bu başlıkta mevcut programlarla ilgili bilgiler.
Buraya bakmıştım da kararsız kaldım.Ne çok basit birşey olsun,ne de çok profesyonelce.Sürelerde oynama yapayım,efekt ekleyeyim,şimdilik yeterli gibi...

Geri