Oğlum Için Bir Enstrüman

oğlumun evdeki elektro gitara ilgi gösterdiğini farkettim. beni mi taklit ediyor ,gerçekten hoşuna mı gidiyor onu tam anlayamadım tabi. kendi boyutlarında bir gitar alırsam hoşuna gider diye düşünüyorum. tabi oyuncak gibi bir şey olmasın. gerçek ses çıkartan kaliteli bir enstruman olmalı ki ben de kullanabileyim. :) . tünelde minik gitarlardan bulabilir miyim ? ya da ukelele nasıl olur ? gitar olması şart değil önerileriniz nelerdir.

Ibanez in mikro gitar adı altında normal gitardan daha ufak ve kullanılabilir gitarları var.Baska markaların da vardır büyük ihtimal öyle gitarları ama ben sadece ibanez e denk geldim simdiye kadar.
Standart bir elektro gitara göre sapı yaklaşık 9-10 cm daha kısa , gövdesi de aynı oranda diger gitarlara göre biraz daha küçük.İncelemenizde fayda var.

İlk olarak ukelele ile başlayabilir bence, Tünel` de bolca mevcut. Bu arada Allah bağışlasın. :)
bir ukulele veyahult klasik gitarla kardeşin hevesini de öldürmek mümkün. o yüzden ufak minimalde bir elektro gitar daha uygun olacaktır diye düşünüyorum..

belki de ülkemizden gitarist çıkmamasının nedeni önce klasikle başlanır yalanıdır. kim bilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
@katotonia, teşekkür ederim. ukelelayı da yakından inceleyecem ..
PhoibosApollon, 2 yaşına basıcak yakında , çoçuk gelişimi için bu yaşta bu uğraşıların sakıncası olur mu ,o konuyu da araştırmak lazım. veya uygun yaş konusunda fikri olan da paylaşabilir.
öneriler için öncelikle teşekkür ederim. hepsini ayrıntılı bir şekilde inceleyecem. oğlum henüz 2 yaşında. çok erken olabilir , ama müzik aletlerine aşına olması ve sesleri tanıması açısından iyi olur diye düşünüyorum. kendisinde de bir istek varken değerlendireyim dedim. hem de el parmak koordinasyonu bir üst levıla taşınır. :) örnek verirsem org ile ilgilenmiyor ama evdeki elektroyu veya udu çalmak istiyor ve penayı , mızrapı gayet güzel tutuyor tellere vururken. veya dediğim gibi bizi taklit ediyor da olabilir. belki bahsettiğiniz gibi hiç ilgilenmeyecek. bu durumda benim değerlendirebileceğim bir müzik aleti olmalı :) .
halilpazarlama, dediğiniz gibi, ukeleleyi merak ediyorum. minik olması her yere götürülmesi açısından da iyi.

Küçük bir klavye de düşünülebilir..

Orgla ilgilenmediğini yazmışsınız, sonra gördüm. İlgilenseydi "teknik olarak" baba oğul beraber hemen müzik yapmaya başlamanız mümkün olabilirdi..

Gayet genç ukulele virtüözleri de var tabii.

bir ukulele veyahult klasik gitarla kardeşin hevesini de öldürmek mümkün. o yüzden ufak minimalde bir elektro gitar daha uygun olacaktır diye düşünüyorum..

belki de ülkemizden gitarist çıkmamasının nedeni önce klasikle başlanır yalanıdır. kim bilir.
Oraya katılırım, ama burada çocuğun yaşam şartı vs ön plana cikabilir. Kendi çocuğumu doğrudan elektro gitar ile takviye edeceğim kesin.

Orgla ilgilenmediğini yazmışsınız, sonra gördüm. İlgilenseydi "teknik olarak" baba oğul beraber hemen müzik yapmaya başlamanız mümkün olabilirdi..

aslında bateri ile eşlik edebilecek seviyeye gelse mükemmel olur benim için :)
Bir adet ukelele sipariş vermiş bulunuyorum. Umarım ikimiz de beğeniriz :)
Klasik gitar ile başlama konusunda ben de arkadaşlara katılıyorum .Eğer bir ışık görürsem , elektro gitar ve uygun ekipmanlarla destekleyeceğim kesin..

bu çocuğun da büyüklerini 18 parmak tapping, 5 dk durmadan sweeppicking yaptığını görünce çocuk çok normal geliyor.Sonuçta zorluk derecesi varsa o da

Easy<Normal<Hard<Extreme<Asian çocuk sadece verilen genleri çalıştırmış o kadar :)

ukelele gerçekten güzel bir müzik aletiymiş. sesi oldukça hoş.. Bizim ufaklığa gelince , gitarı görünce çok sevindi. ama oturarak çalmıyor , asma düzeneği de bulunmadığı için kemence gibi dik tutup öyle çalmaya çalışıyor. tutma pozisyonunu yapamadığı için ukeleleyi verip vermemekte tereddüt ediyorum . Biraz daha zamanı var sanki. Salonda otururuken arada bir odadan gelen gitarın sesini duyuyorum , şöyle bir tıngırdatıp yerine bırakıyor :) . ukelel'nin akordu da la minöre ayarlı olduğu için, boş tellere vursa bile hoş ve doğal bir ses çıkıyor :). o bile yetiyor.

ukelele gerçekten güzel bir müzik aletiymiş. sesi oldukça hoş.. Bizim ufaklığa gelince , gitarı görünce çok sevindi. ama oturarak çalmıyor , asma düzeneği de bulunmadığı için kemence gibi dik tutup öyle çalmaya çalışıyor. tutma pozisyonunu yapamadığı için ukeleleyi verip vermemekte tereddüt ediyorum . Biraz daha zamanı var sanki. Salonda otururuken arada bir odadan gelen gitarın sesini duyuyorum , şöyle bir tıngırdatıp yerine bırakıyor :) . ukelel'nin akordu da la minöre ayarlı olduğu için, boş tellere vursa bile hoş ve doğal bir ses çıkıyor :). o bile yetiyor.

Çok tatlı allah bağışlasın :)

Bence güzel seçim olmuş. Hem elektro gitarı onun için hep biraz ulaşılmaz tutmada fayda var bu yaşlar için. Yasak ve ulaşılmaz şeyler çocuk için hep daha çekici olur :) bana öyle olmuştu nedense...

7fl7r.jpg

Teşekkür ederim güzel düşünceler için. Bir de foto koyayım..
Geçenlerde Athena'nın konseri vardı televizyonda. İzliyordum yanıma geldi gitaristi görünce bir koşu odasına gidip kendi gitarını aldı geldi ,eşlik etti :)

bugünkü aklım olsa 12 yıl önce saksafon çalmak için çalışırdım. bir insan bir enstrumana bu kadar aşık olabilirmi :( bir motivasyon elektrik gitar çaldık iş işten geçti tabi her üflememde ses bile çıkaramıyorum artık kartlaştık.

Ben 6-7 yaşlarımdayken çok bateri çalmasını öğrenmek istiyordum. Babama da bahseder dururdum, bi destek olsun diye. Bi gün dellendi, sktr git lan, zurnacı mı olcan başımıza diye bağırıp çağırdı. O gün bugündür ne yaptıysam kendi başıma yaptım :D
Şimdi düşünüyorum, o yaşlarda başlasam şimdiye nasıl bir seviyede olurdum.

Geri