Lost

'Forum Meydanı' forumunda CedriX tarafından 23 Nisan 2005 tarihinde açılan konu

1. Avustralya`dan kalkan bir yolcu ucaginin Amerika`ya olan yolculugu sirasi bir adaya dusmesini konu aliyor ve kazayi atlatan 45 kisinin yasam mucadelisi anlatiliyor. Dizi sirasinda basrol oyuncularinin gercek hayatlarinda ne kadar kötu seyler yasadiklarini falan hepsini göruyoruz tek tek...

Bu dizi beni asiri derecede bagladi. Turkiye`de var mi su an bilmiyorum ama eger yoksa yakinda gelir CNBC-E`ye falan. Sadece adada yasama mucadelesi vercekler saniyordum en baslarda ama nerdeyse tum ilk sezonu izledim ve olaganustu gucler gibi seyler hakkinda olaylar da oluyor. Yani ormanin icinde kutup ayisi falan cikiyor ve bunda birilerinin dusunce gucunun parmagi falan var. Daha fazla anlatmayim ben eger yayinlanmiyorsa yukleyin ve izleyin derim. Son yillarda gördugum insani kendisine baglayan en iyi dizilerden biridir bana göre. Su an zaten takip ettigim iki dizi var biri bu digeri ise Desperate Housewives. Bu ikisini de her sekilde tavsiye ederim...

2. Yeni izlemeye basladim. Ilk bölümünde gercekten olaganüstü sahneler vardi (Ucak düserken vs.) Bagimlilik derecesinde olmasa bile izlemekten büyük keyif aliyorum. Diger dizilerinden baya farkli bi dizi olmus bence... Gelismeleri merakla bekliyoruz!

3. Ilk sezonun sadece 20 bölumu yayinlandi ve hepsini 2 gun icinde bir cirpida izledim :) Bir sorun var ki oyuncular diziyi en az bir 6 sezon devam ettirmek istiyormus ki bence 6 sezon bile fazla olacagini dusunurken bunlar en az 6 diyorlar. Hikayeyi uzattikca uzatirlar ama zaten simdi bile uzatiyorlar gibi geliyor. Bilmem farkindamisiniz kac bölumdur hep ayni sey ama surekli ufak detaylar geliyor her bölumde. Hala karakterlerin eski hayatlarini ögrenip duruyoruz ama yine de zevkli oluyor izlemesi. Böyle en azindan 1o bölum falan izlemis olanla özelde konusmak isterim cunku adada olan olaylar ile ilgili cok teoriler var ve paylasmak isterim :)

4. Ikinci sezonun ilk 2 bölumunu izlemis durumdayim su an ve dizi ilerledikce daha bir esrarengiz oluyor. Insallah 3 sezonda falan bitirirler de adada neler oldugunu anlayabiliriz ve muhtesem bir sekilde tum konuyu baglamalari lazim cunku cok karistirdilar her seyi artik.

Digiturk`te dizimax`de gösteriliyor izlemek isteyenlere...

5. İlk sezonun tüm bölümlerini elimde :twisted: İki gün önce izlemeye başladım 12. bölümdeyim. İkinci sezonun da ilk 6 bölümü haftasonunda elimde olacak. Bir haftada ( sınav haftasında) 30 bölümü de izleyeceğim. Of ya şanslıyım ama sonra her hafta yeni bölümü beklemek zorunda kalacağım:p

Bugün konuşuyorduk da dikkat edin dizide ortaya birşey atıp sonra hiçbirşey olmamış gibi unutturmaya çalışıyorlar. Daha bir şey çözülmedi benim izlediğim yerlerden ama.. Örnek vermek istemiyorum. Zaten dizi ile ilgili hiçbir yere bakmayın yeni izliyorsanız.. Ben oyuncular daha önce nerelerde oynamış diye bakarken imdb de 2. sezon oyuncularını ve 1. sezon oyuncularını ayrı yere yazıldığını; Hatta 1 de olan bazılarının kaçıncı bölüme kadar oynadığını görek zorunda kaldm:(.. Zaten diziyi geçen seneden beri takip edenler hep bu konuda uyarıyorlar. Bilgi vermeye çalışırken kesin arada ileriki bölümlerle ilgili bir şeyler karışıyormuş.

Bir de aşmış "numbers" bölümü varmış... Yarın izleyebilirim herhalde :wink:

6. pin

pin

91
    0
    300
    Bir arkadaşım önerdi 1 ay önce falan izlemeye başladım.Ya diyordum; uçak kazasından kurtulanların mücadelesi işte ne kadar uzatabilirler ki. Ama dizi çok ilginç. Hatta farkettiniz mi bilmem uçak Oceanic Airlines şirketine ait ve bu olmayan şirkete web sitesi yapmışlar. Sitede bütün uçuşlar talihsiz kaza sonucu iptal edilmiştir falan diyor: )) Buraya bakarsanız bu düşen uçağın oturma planını gösteriyor. 4-8-15-16-23-42 numaralarını yani uğursuz rakamları girdiğinizde bazı görüntüler çıkıyor. Bu oturma planında Kate'in, Jack'in, Boone ve Shannon'ın, Locke'un ve birkaç kişinin daha oturdukları yerler beliriyor. Onlara bastığınız zaman da ilginç şeyler çıkıyor. Çok etkilendim yaa. Diziyle ilgili baya bir link buldum.Böyle şifre çözmek gibi. Kesinlikle spoilerları okumuyorum veya izlemiyorum. Yine bir sitede Ethanla ilgili bir anagram falan çıkıyor. Anlayacağınız baya bir sardırdım. Yine izlediğim kısa bir görüntü de diyordu ki "They are not the survivers, they thought they were" Bakalım neler olucak? 8)

7. pin

pin

91
    0
    300
    Şunu da eklemek isterim 1. sezonun 20 bölümünü izledim. Bölümler insin diye başka hiçbirşey indirmiyorum: ))))

8. hah tam da beklediğim adamdan gelmiş başlık.. Sezon 2 bölüm 9'a kadar izledim.. Şu ana kadar çekilmiş en başarılı dizi ki arkasında da J.J. Abrams gibi bir isim var zaten..

Dizi ara verdi, yılbaşından sonra devam edecek yeni bölümler..

9. ya bende sadece ilk sezon var böhühüh
    2.sezonu hiç izleyemedim içimde çok büyük bi ukde kaldı yani.. oooooooof of
    bir hayırsever keşkem nete upload etse :D

10. pin

pin

91
    0
    300
    En sonunda bitirdim 2. sezon 9. bölümü de izledim. Bu dizi ilerledikçe insanın aklında daha fazla soru işareti bırakıyor.

): This is Michael. Who is this?
    Dad?

Ürkünç : ))))

11. Herkes herhalde tum bölumleri izlemis durumda su an. Oyuncular ve yapimcilar biz 5-6 sezon yapmak istiyoruz diyorlar ama isin civigini cikarirlar böylece. Ben daha 2. sezonun ortasinda artik bu gizemlilik hafiften SIKmaya basladi. Öyle bi final yapmalilar ki hic bir sey acikta kalmasin ama sanmiyorum ki onu becerebilsinler ve kesin baya bir soru isareti birakacak gibi arkasindan. Konulari biraz gereksizce uzatmasalar cokta iyi gider gitmesine ama bakalim artik 1,5 yildir The Others diye konusup duruyorlar ama sadece cocuklari aldiklari disinda bir sey bilmiyoruz onlar hakkinda. Hafiften SIKIYOR ama kopamiyorsun tabi ki...

Bu arada ayni yapimcilar Alias ile de 1-2 sezonluk seriyi 5. sezona kadar falan uzattilar baya ve sonunda dizi tum populerligi kaybedince tv kanali yayindan almayi karar verdi diziyi ve acele bir final yapilarak bir suru yanlis yapildi. Ayni seyin bunlarin basina da gelmesini istemiyorum...

Daha aslinda bu dizinin her seyi cok konusulur ve benim kafamda bazi teoriler var ve okudugm onlarca teori var adada neler oldugu hakkinda. Artik baska bir zaman yazarim...

12. Orda oy vermenin ne kadar anlami var tartisilir. Normal kendilerince NBC bir anket yapmis.

Carsamba gunu yeni bölum geliyor ve traileri izledim arkadasda. Mr. Eko o ilk sezondan olan meryem ana heykelciklerini falan kiriyor ve sanki o ucakta olan adamlari taniyor havasi var. Bakalim neler olacak...

13. pin

pin

91
    0
    300
    the others'ı en sonunda gördük.Acaba diyorum orientation filminde gösterilen projenin kurucuları mı ki? Micheal'in salını yakarlarken bir kadın vardı diğer botta. O kadın mesela bana projenin yaratanlarındanmış gibi geliyor.Orientation filminde de ders verirken falan gösteriyor hani.Beni de dizide en çok flashbackleri uzatmaları sıkıyor.Onun dışında 1 haftayı zor bekliyoruz ailecek:)))

14. ilk sezonu izledim 2ciyi heyecanla bekliyorum inmesini..izlediğim en iyi dizi diyebilirim rahatlıkla..sizi en çok etkileyen olay ve en beğendiğiniz karakter kim?

15. bu rakamların sırrını çözen var mı?

16. dizi hep bu rakamlar üzerinde dönüyor..kurtulanların oturdukları koltuk numarısı en ilgimi çeken olay

17. pin

pin

91
    0
    300
    Rakamların sırrı çözülmedi de, lanetli rakamlar olarak biliyoruz işte. Zaten her şey o rakamlar etrafında dönüyor.
    s2 e18'de ilginç bir bölümdü. Gerçi bütün bölümler öyle. Demek ki Debby'nin Hugo'ya seni bir yerden tanıyor muyum demesinin bir nedeni varmış?: ))
    Umarım dizinin sonunda gördüğümüz, izlediğimiz herşeyi bir nedene bağlarlar.

18. ne bela dizi yaw, rahat uyku uyutmuyo walla.. Oceanic Airlines'ın sitesi gibi detaylar da mükemmel...

bence çok küçük ayrıntılara kadar bi sonuca bağlıcaklar herşeyi, senaristlerin akıl sağlığından şüphe ediyorum ben walla..