Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

KaRaBaSH demiş ki:
arkadaşlar gitarım ibanez rg350 dx. single'ını değiştirip twang'e yakın bir ton alma şansım var mı?
yani ilk defa bir şey hakkında hiç fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim

bilen yok mu?????
şu lanet sabit başlıklara yazdığım her mesaj heba oluyo ya!! :x

Tmm ozaman buraya soruyorum tekrardan , Arkadaşlar Floyt rose sistemli Gitarıma Humbucker Bridge manyetik alıcam NE tavsiye edersiniz ? Heavy Metal e uygun alabilcegim en uygun manyetik nedir sizce ???

KaRaBaSH demiş ki:
KaRaBaSH demiş ki:
arkadaşlar gitarım ibanez rg350 dx. single'ını değiştirip twang'e yakın bir ton alma şansım var mı?

bilen yok mu?????

Açıkcası twang in no olduğunu yaz başında manyetik sitelerini kurcalarken öğrendim ve şu anda bile tam bir bilgi sahibi değilim.Yani sorduğun soru öyle normal,herkesin kendi tecrübeleriyle cevaplayabileceği bir soru değil.Twang tam olarak nasıl birşeyse bunu bilenlerin cevaplandırabileceği bir soru.Emin ol zaten bilen biri sorunu görseydi cevaplardı yani herkes biliyo da üşendiğinden yazmıyo değil.

KehaneTEmre demiş ki:
Tmm ozaman buraya soruyorum tekrardan , Arkadaşlar Floyt rose sistemli Gitarıma Humbucker Bridge manyetik alıcam NE tavsiye edersiniz ? Heavy Metal e uygun alabilcegim en uygun manyetik nedir sizce ???

1. dimarzio X2N
2. Emg 81
avatardan anladığım kadarıyla bolt on İbanez yani Basswood
en iyi dimarzio gider.EMG de olur emg nin gitarın karakterini öldürmesi senin işine yarayabilir Basswood bence ses düzgün karakteri olmayan ama güzel rezonans yapan bir ağaç, yani güzel olur

Hellhound demiş ki:
KaRaBaSH demiş ki:
KaRaBaSH demiş ki:

bilen yok mu?????

Açıkcası twang in no olduğunu yaz başında manyetik sitelerini kurcalarken öğrendim ve şu anda bile tam bir bilgi sahibi değilim.Yani sorduğun soru öyle normal,herkesin kendi tecrübeleriyle cevaplayabileceği bir soru değil.Twang tam olarak nasıl birşeyse bunu bilenlerin cevaplandırabileceği bir soru.Emin ol zaten bilen biri sorunu görseydi cevaplardı yani herkes biliyo da üşendiğinden yazmıyo değil.

öyleyse değiştiriyorum:
ibanez rg 350 dx'imin single manyetiğini değiştirerek fender strat/tele gitarlara yakın bir ton alabilir miyim? evetse nasıl?
anlaşılmıştır herhalde :)

Bak şimdi anlaşılır gibi oldu :) Bi arkadaşımda dinlemiştim şu Dimarzio'nun hs serisi mi ne hani şu Malmsteen'in kullandığı manyetiklerden strat tonuna yakın gibi geldi bana.(Tabi arkadaşım o manyetiğin Malmsteen manyetiği olduğunu söyleyince psikolojik bi etkiyle bana da öyle gelmiş olabilir :) )

KehaneTEmre demiş ki:

Başka ne önerirsiniz biraz daha açıyım iron maiden tonuna yakın bişy istiorum yani uygun daha dogrusu ona yakın ton tutturamam.

Bu arada gtrım Cort X 6 , klavyersine öylesine alıştımki hangi gtr olursa olsun benm gtrım daha rahat geliyor floyt dan ve kilittende memnunum.Sadece tonu tarza uygun deil bu açığıda manyetik deiştirerek nekadar kapatabilirsem kapatmak istiyorum.

Bide türkiyede bulabilcegim şeyler önerirseniz daha makbule geçer.

KehaneTEmre demiş ki:
KehaneTEmre demiş ki:

Başka ne önerirsiniz biraz daha açıyım iron maiden tonuna yakın bişy istiorum yani uygun daha dogrusu ona yakın ton tutturamam.

Bu arada gtrım Cort X 6 , klavyersine öylesine alıştımki hangi gtr olursa olsun benm gtrım daha rahat geliyor floyt dan ve kilittende memnunum.Sadece tonu tarza uygun deil bu açığıda manyetik deiştirerek nekadar kapatabilirsem kapatmak istiyorum.

duncan JB Jr kullanıyor adrian
sende duncan JB alabilirsin çoğu yerde vardır diye tahmin ediyorum
http://guitargeek.com/rigview/351/

GKN demiş ki:
KehaneTEmre demiş ki:
KehaneTEmre demiş ki:

duncan JB Jr kullanıyor adrian
sende duncan JB alabilirsin çoğu yerde vardır diye tahmin ediyorum
http://guitargeek.com/rigview/351/

ama single görünümlü humbucker kullanıyor adrian smith strat fenderine
ben standart humbucker bridge alıcam.

Bende brigde de dimarzio super distortion var. Slammer gitara bağladım çok hoş oldu. şimdi necke de bir tane alıcam ama rock sololar hangisi uygun olur düşünüyorum ayrıca super distortionla uyumlu olması lazım paf pro düşünüyorum ben. Acaba bir gitara aynı marka iki manyetik bağlama zorunluluğu diye bir şey varmı biri dimarzio biri seymour duncan olamazmı böyle bir kombine yapılabilirmi acaba ?

Mastitis demiş ki:
Bende brigde de dimarzio super distortion var. Slammer gitara bağladım çok hoş oldu. şimdi necke de bir tane alıcam ama rock sololar hangisi uygun olur düşünüyorum ayrıca super distortionla uyumlu olması lazım paf pro düşünüyorum ben. Acaba bir gitara aynı marka iki manyetik bağlama zorunluluğu diye bir şey varmı biri dimarzio biri seymour duncan olamazmı böyle bir kombine yapılabilirmi acaba ?

Yapılabilir neden olmasın?

Manyetik değilmi sonuçta bunlar :) ?

selam arkadaşlar benim gene elimdeki epiphone les paul ile alakalı bir sorum olacak. alım satım bölümünde bir arkadaş dimarzio tonezone satıyor. ben şimdi bu aleti alsam bass lar boğar mı acaba gitarı?

ben tone zone kullanmış biri olarak hiçde bass olmadığını belirtmek isterim ayrıca bass geldi dersen üstündeki kutupları yukarı kaldırırsın bu kutuplar köprüye yakın olursa daha iyi olur ayrıca daha fazla tiz alırsın

Tonezone da nasıl hiç bass yok arkadaş?
ben de kullandım tonezone bass gayet de var.
Les paul bridge e dimarzio alıcaksan rock metal icin Evolution u tek gecerim. Ama Bence Seymour Duncan Custom al...

equiron demiş ki:
selam arkadaşlar benim gene elimdeki epiphone les paul ile alakalı bir sorum olacak. alım satım bölümünde bir arkadaş dimarzio tonezone satıyor. ben şimdi bu aleti alsam bass lar boğar mı acaba gitarı?

benim demek istediğim boğuk bir yapıda olmayacağı idi
bass ların cok olduğunu ben de biliyorum kullandım bende tone zone

Arkadaşlar Washburn Cs-780 aktif manyetikli gitarım var..Bridge ve Neckteki manyetikleri değiştircem,aklımda bridge TB-4 necke Paf Pro düşünüyorum yanlız bılıosunuzdur kı bu manyetikler pasif, gitarın aktifligini devre dışı bırakacak sizce değer mi çünkü aktif olmasının avantajını ve dezavatantajını hala anlamış değilim yoksa illa aktif manyetikmi takmak lazım ve neleri önerirsiniz..Yaptığım müzik dolayısıyla(metal) sert tonlara ihtiyacım var..

Geri