Türkçe Rock Için Analog Set Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Pentaxian tarafından 9 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar rg2550 peavey bandit 112 80 watt amfim var.

  Bu haftada cry baby 535q aldım.

  Çalacağımız gruplara örnek vermek gerekirse klasik Türk gruplar. (Duman,Ogün,Şebnem,Yüksek sadakat,Üç nokta bir,Demir Demirkan)


  Wah pedalı da almışken ufak bir analog set kurayım dedim.Önümüzde konser var.Prosesör düşünüyordum ama az çok aynı fiyata gelecek.Wahı zaten aldım.Bir od veya distortion pedalı lazım sanırım.(Bu ikisi arasında hangisi tarzıma daha çok gider bilmiyorum.)

  Efekt olarak sanırım delay lazım olur.Birde tuner bakayım dedim boss tu-2 3 serisi var.Birde t.c electronic polytune hoşuma gitti.

  Önerilerinizi bekliyorum.
   
 2. son (n)
   
 3. güzel bir overdrive pedalı ile başka bir şeye ihtiyacın olmaz diye düşünüyorum. gitarla amfi arasına ne kadar az pedal koysan o kadar iyi bence. ihtiyacından fazlasını almaya gerek yok. overdrive'ın yanına delay ve eğer istersen equalizer alabilirsin bence.
   
 4. Anlaşıldı hocam bende çok şey almaktan yana değilim ama bazı parçalarda efektler var bende pek anlamıyorum hangi efekt :)

  Arkadaştan pod 2.0 aldım onunla öğrenmeye çalışıyorum efektleri. Konsere bunla çıkmak güzel olurdu ama ev için üretilmiş malum..

  Od ve delay olarak ne önerirsiniz? Fiyat performans odaklı?
   
 5. Line 6 pod live serisi bir prosesör veya Boss GT8 al bence, hayli hayli yeter.
  Çift drive, chorus, equlezir, digital delay, reverb 6 tane pedal söylemişim. 100 tl alsan her birini 600tl.
  Taşıması ayarı ayrı bir sorun. Al prosesör rahat et :)
   
 6. Bence kompresörde her setup a lazım, eğer dinamiklerin çok önemli olduğu funk, blues gibi türler calmicaksan tabi. Ayrıca forumdan mspozitron çok güzel pedallar üretiyor, analog düşünüyorsan onun yaptığı pedallara da bak :)
   

Bu Sayfayı Paylaş