SonDört' ün ilk albümü "Yol Yorgunu" çıktı...

'Forum Meydanı' forumunda reren tarafından 10 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

  1. 2007 yılında Burak Gürdal tarafından kurulan SonDört grubu, yıllar içinde gerçekleşen birçok eleman değişikliğinin ardından 2010 yılında şuanki halini aldı. Gitarda Eren Albayrak, davulda Erman Erdoğan ve bas Gitarda Murat Sana ile aynı yıl Ankara’ da albüm çıkarmak üzere çalışmalara başlayan grup, iki yıl gibi uzun bir sürenin ardından Mayıs ayında “Yol Yorgunu” isimli ilk stüdyo albümlerini WePlay etiketi ile dinleyicilerin beğenisine sunuyor.

    2008 yılında Boğaziçi Üniversitesi’ nin düzenlediği Battle of the Bands” yarışmasında ikincilik kazanan, sonraki yıl ise Rock n Dark Express Müzik Yarışmasında Ankara birinciliği ve Türkiye üçüncülüğünü kazanan grup, kuruluşundan bu yana birçok farklı organizasyon ve mekanda yer alarak müzikseverlere kendilerini gösterme imkanı buldu. Tüm bu süreç boyunca aynı zamanda bestelerini de şekillendiren grup, albüm kayıtlarını Ankara’ da Detay Müzik’ te gerçekleştirdi. Daha önce TNK , Zakkum gibi gruplarla çalışan Volkan Yırtıcı’ nın müzik prodüktörlüğünde hazırlanan albümdeki parçaların tamamı gruba ait. On parçadan oluşan albüme TNK grubundan Caner Karamukluoğlu, Melis Danişmend, Nükleer Başlıklı Kız grubundan Billur Yapıcı ve Volkan Yırtıcı yaptığı düetlerle katkıda bulunmuşlardır.

    Kaliteli müzik yapmaya ve müzik dünyasında kalıcı bir başarı elde etmeye çalışan grup, bunları başarmış birçok ünlü grup gibi ‘Ankaralı bir rock grubu’ olma özelliğini taşıyor. Ağırlıklı olarak duygusal parçalardan oluşan “Yol Yorgunu” albümü ile bu hedefler için ilk sağlam adımını atan SonDört grubunun müzikseverleri etkileyeceğine olan inancı tam.

    Ayrıntılı bilgi için; http://www.ttnetmuzik.com.tr/#album-Yol_Yorgunu-264741 577634_3745576161022_1324826804_3466080_1252182127_n.jpg
     

Bu Sayfayı Paylaş