Fareler ve İnsanlar

bir yandan dostluğun dinginliği,öte yandan dostluğun çaresizliği..beni en çok vuran kitaplardan biriydi..çok orijinal bir öykü...steinbeck gerçekten edebiyatın dahi adamı...

başka bir başlıkta yine bir kitabın derste okutulması konusu geçmişti.yine söylemek istiyorum,bize hiçbir zaman bu tarz kitapları ders gereği olarak okutmadılar.ne mutlu size,ama zorunluluktan okumanın verdiği sıkıntıyı da bilirim.
iki dost arasındaki güzel ilişkiyihayatta nasıl da çaresiz kalınacağını bu kadar kısa bir eserde anlatabilmiş steinbeck.çok iyi bir yazar ve dünya literatürüne geçmiş bir eser.okunması ısrarla tavsiye edilir!
saygılar...

Re: fareler ve insanlar

lileth demiş ki:
bir yandan dostluğun dinginliği,öte yandan dostluğun çaresizliği..
hemen hemen aynı temada yazılmış "sardalye sokağı" ve "tatlı perşembe"yle kıyaslarsak hafif kalıyor...ama usta'nın iyi kitaplarından biri..zaten kötü kitabına rastlamadım...

Re: fareler ve insanlar

sebek_5 demiş ki:
lileth demiş ki:
bir yandan dostluğun dinginliği,öte yandan dostluğun çaresizliği..
hemen hemen aynı temada yazılmış "sardalye sokağı" ve "tatlı perşembe"yle kıyaslarsak hafif kalıyor...ama usta'nın iyi kitaplarından biri..zaten kötü kitabına rastlamadım...

kesinlikle katılıyorum ya.

ben bu kitabı okuyalı daha üç sene filan oldu. ağlamaktan gözlerim yanmaya başlamıştı...

Asortiq_mnyq demiş ki:
Evet kitap da çok iyiydi filmde..Kitabın sonu uzmuştu ama beni.Okunması gereken kitaplardan biri de budur bence.

sahi onun filmi de vardı dimi_?filmi nasıl...gerçi kitabı okuyup sora filmini izlediğinde insan tuhaf oluyo...kitabı okurken mekanı insanları farklı kuruyo oysa filmde yönetmenin hayalgücüne mahkumuz :(

Geri