Deep Purple

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda hazerfan tarafından 8 Kasım 2003 tarihinde açılan konu

 1. Deep Purple hakkindaki fikirleriniz nelerdir? Sizce en iyi Deep Purple kadrosu hangisi?
   
 2. Bir ara solistleri olan David Coverdale'in sesine hastayım,en iyi şarkıları Soldier of fortune'u öyle bir yorumladı ki adam taklit edilmesi nerdeyse imkansız..."when a blind man cries" ve "child in time" da müthiştir.
   
 3. valla tommy bolin'li kadro dışında hepsini sevmekle birlikte bence altın dönemleri olan 1969-1973 arasında jon lord-ian paice-roger glover-ritchie blackmore-ian gillan olan kadro müzikal anlamda en iyisi. bence her ne kadar sonradan 2 kes bir araya gelmiş olsalar da hiç bu dönemdeki kadar keyifli olmadı müzikleri. bu arada not bazında söyleyeyim son albümü hiç beğenmedim. tabii ki iyi müzik ama deep purple albümü alırken olan beklentilerimi karşılayamadı. bence sebebi biraz hammond'ların sönük kalması, tabii j.lord'suz pek de keyifli olmuyor doğal olarak...
   
 4. Tommy Bolin: gitar
  Hughes: bass vokal
  Coverdale vokal ama bana göre bu kadro harika. Bolin blackmore'un yerini tabiiki dolduramadı. Ama Steve Morse dan kat kat daha yetenkliydi.
  Ben Dp'ı parlak geçen ilk 8 senesi ile sınırlı buluyorum çok fazla abartılıyor bence. Rock tarihinde bu kadar sürede başarı göstermiş böyle çok grup var. Dp'ın en sevdiğim albumleri klasik kadro dışında yapılan (Gilliansız) albumler mesela 90 sonrası çıkan Slave and Masters harika bir album bence.Neymiş efendim Rainbow albumuymuş falan filan dediler John Lynn Turner, Gillan'dan daha yetenkliyse ne yapalım yani? Adamlar nefis bir album yapmislar iste.
  Adam rahat durmuyor ki sureklı uretiyor Hughes&Turner project bunun son ürünü Japonya konser kayıtlarıda bu yetenegin test edilmiş kanıtı.

  Purple'dan çok içinde bulunmuş dahi müziyenlerin solo albümlerini tercih ediyorum.
   
 5. bana da sorarsanız o dönemin diğer rock grupları pink floyd rolling stones led zeppelin gibi gruplar fazla abartılıyor... sonuçta özellikle de konserlerdeki doğaçlamalar mesela diğer saydığım gruplara göre çok daha üst düzeyde. hatta o gruplarda bu tür doğaçlama olaylarına da pek girilmiyor ama neyse... (hoş bence biraz gereksiz bir tartışma çünkü bugüne kadar yaşadığım kadarıyla bu DP ve diğerleri arasındaki tartışma fb-gs tartışması gibi hiç sonuca varmadan devam eder hep :))
   
 6. Abi böyle geyikleri dinlemeye bayılırım :D Klasik Deep Purple muhabbetleri: "Ian Gillan mı iyi, Turner mı? Yok hoca David Coverdale alayına basar" filan. İyi güldürür beni.

  Ha, bu arada Deep Purple hakkında beni ilgilendiren tek detay beylerin Frank Zappa'ya ithafen çok güzel ve zaten de klâsikleşmiş bir şarkı yazmış olmalarıdır :)

  Sevenine güzeldir diyelim noktayı koyalım.
   
 7. mahcem abi esas rod evans bin basar hepsine ya!!!

  :):):):):)
   
 8. rod evans in sonuda pek hayirli olmadi... SAHTE DEEP PURPLE i olusturdugu icin kendi icinde yeraldigi DP albumlerinden gelen gelirleri kesildi vede omur boyu odeyemiyecegi bir para cezasina carptirildi diyerek geyikleri baska yone cekeyim. :)
   
 9. bu arada biraz geç aklıma geldi ama böyle 'roots of deep purple: episode six' diye bir album var bende zamanında akmar'daki zihni'de görmüştüm sonra almamıştım ve aynı albüm zagreb'de karşıma çıkınca da almıştım. içinde hatırladığım kadarıyla rod evans falan var... daha da kötüsü müzikler facia :)
   
 10. abi bu adamlar grup kurarken hepside kendi çapında kabiliyetli insanlardı.ama bencillik ve kıskançlık sonları oldu onları bir kaç yıl zirvede tutan bu ozellikleri onları dağıtmayıda başardı zaten black sabbat beattles led zeplin gibi devlerle yarıştılar bence yapmaları gereken çok sey vardı aama ileriyi göremediler yani profesyonellik olsaydı işe duygularını karıştırma meselesi şu anda yerleri farklı olurdu bence
   
 11. son albümlerini ben bayağı tuttum.John Lord yok ama olsun.
   
 12. fireball... ardından smoke on the water gelir
   
 13. Sometimes I feel like screaming'i ne zaman dinlesem her zaman hüzün verir. Böyle güzel gitar melodisi yok ya. LedZeppelin kadar olmasa rock müziğini zirveye taşıyan herkese sevdiren dünyanın en iyi solistlerinden birini barındıran mükemmel bir grup. Son albümde gerçekten çok iyi.
   
 14. Ben Silver Tongue ı baya sevdim son albümde ama açıkçası çok dikkatli dinleyemedim hepsini.
   
 15. Özellikle Child In Time başta olmak üzere bi çok şarkısını severek dinlerim,efsane...
   
 16. Soldier of Fortune,
  When a blind man cries,
  Child in Time,
  Smoke on the Water...
  şimdiden aklıma gelen deep purple klasiklerinden...
   
 17. Smoke on water muhabbeti geldi aklıma Rape:)))
   
 18. bolca tüketmek lazım
   
 19. Bu arada temmuzdaki Rock The Nations'a geliyorlar gibi duyumlar aldım.Haberi olan var mı acaba?
   
 20. rape_me ben öyle bişey duymadım ama 2.DP konseri gibi olmasın da :/
   

Bu Sayfayı Paylaş