Pedal Setup Veya Prosesör Önerisi Max 1000TL

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda TUFAN tarafından 16 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. TUFAN

TUFAN

55
    3
    5
    1000TL ye kadar alabilirim prosesör mü pedal mı kafamda henüz birşey belirmedi ama prosesörün pahalı olanlarının iyi olduğunu söylüyorlar ikisindende önerilerinizi bekliyorum .

2. Line 6 pod xt live satmaktayım içerisinde fx junkie ve metal pack yüklü. Adaptörü ve çantasıyla 600 tlye bırakıyorum. Ben her türlü kayıtta sahnede provada kullandım gayet gördü işimi. Prosesörün faydası tek bir cihaz taşıyarak her yerde aynı soundu almandır. Ama daha kaliteli bir sound istiyorum diyorsan analog setupu kablosu , adaptörüne kadar düşünerek ihtiyacın olabilecek her şeyi koyman gerekir. Masrafı daha büyük ayrıca pre-amp kullanabilmen için pedallarını sağlam bir anfile birlikte kullanman gerekir. Bu da her provaya her sahneye gittiğinde hurrrraaaa bir ton malzeme taşımak demek. Ayrıca geceleyin evdesindir kayıt yapasın gelir. Analog setup+anfi şeklinde kullanıyorsan önünü mikrofonlayarak sound alman gerekir ki gece saati biraz sıkıntı çıkarır sana. Prosesör kullandığında soundu dolu dolu direk olarak pc ye aktarabilirsin.
    Yazıyı okuduğumda setupu yerin dibine sokmuş prosesörü yüceltmiş gibi bir tavır gözüküyor fakat öyle değil :) her yanıyla düşünmek gerekiyor olayı. Yoksa gerçek ses analog pedaldan gelir bütün prosesörler bunun simulasyonudur. İyi prosesörler daha iyi taklit yapar. ;)

J-P bunu beğendi.
  3. Merhaba, öncelikle gitarınız, amfiniz ve kullanmayı düşündüğünüz efektler hakkında bilgi verirseniz daha fazla daha gerçekçi bir şekilde yardımımız dokunabilir.

4. Katılıyorum.

Bende X3 Live kullanıyorum. Çok çok memnunum. Evde kayıt için bence biçilmiş kaftan. Sahne içinde uygun. Bence alacağın pedalları da prosesörüde dene. Ses olarak hangisi seni tatmin ediyorsa onu al derim. TC electronics Nova System da bakabilirsin Overdrive ve Distortion tonu analogtur ama içerisinde amfi kabin simülasyonu yoktur. X3 ün avantajlarından birtanesi amfi kabin simülasyonu olması.

5. TUFAN

TUFAN

55
    3
    5
    gitarım ibanez prestige rg1570 amfim line630w

6. Sanırım Spider IV 30'u kasdediyorsunuz. O değilse bile sonuçta Line6 yani modelleyici tarz bir amfi Ben bu tarz bir amfi kullanmadığım için yapmaya kalkışacağım yorumlar tahmini, afaki hatta uydurma kaçar. Bu yüzden meydanı Line6 amfi kullananlara bırakmak daha uygun olur.

memRoCK bunu beğendi.
  7. TUFAN

TUFAN

55
    3
    5
    YA HALA PEDAL MI PROSESÖR MÜ KARARSIZIM ! SIFIR ALACAĞIM NE ALACAKSAM 2. EL DÜŞÜNMÜYORUM

8. Line 6 Spider serisi zaten bir processor + power amp'in birlesmis hali.
    Yanina ikinci bir procesor yada effect pedali almak biraz gereksiz gibi, icinde zaten effect'ler var.

Bence Spider'i sat, uzerine de 1000TL'yi ekle, Jet City, Blackstar falan gibi bir amfi al, sonra da yavas yavas FX duzzersin gerekirse.

Acikcasi elindeki amfiye AxeFx de baglasan alacagin ses cok da kaliteli olmayacaktir. Ille MultiFX + amfi dusunuyorsan o zaman amfini Tech21 PE60 gibi flat eq'ya sahip bir amfi ile falan degistirmeye calis.

9. TUFAN

TUFAN

55
    3
    5
    evet dediğiniz mantıklı geldi amfi modellemeli bir amfi olduğundan içinde efektler var

10. J-P

J-P

793
    414
    1,705
    Line6 pod x3 serisini tavsiye derim pişman olmazsın memnun kalırsın :)))

11. TUFAN

TUFAN

55
    3
    5
    Prosesör kullanım açısından daha mı iyi pedal setupundan +ları - leri neler? ev ortamındayım öncelikle 1000tl param var demiştim onu amfiye harcayacağım çünkü modellmelei amfinin üstüne efekt olmuyor

12. J-P

J-P

793
    414
    1,705

Bu Sayfayı Paylaş