Cort CR100 vs Jay Turser JT-220 (Arada kaldım)

'Elektro Gitarlar ve Akseuarları' forumunda candumann tarafından 19 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır akustik gitar çalıyorum ve artık elektro gitara geçmek istiyorum. Les Paul kasa gitarlara hep özenmişimdir, fakat bütcem ne Gibson'u ne de Epiphone'u karşılamaz. Anlayacağınız 500 TL civarları bir gitar bakıyorum. Biraz araştırdım ve bu iki gitarı buldum. Ses olarak Jay Turser aklıma yattı, fakat bilmediğim bir marka ve sap tek parça. Bolt-on değil, bu bir sorun teşkil eder mi bilmiyorum. Birde klavye rahatlıkları düşüncelerimi tekrar sınamama neden oluyor.

  Unutmadan: Cort CR100: http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=14129&gid=111
  Jay Turser JT-220: http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=15107&gid=3631

  Genellikle Coldplay, Metallica, Scorpions, Led Zeppelin, Guns n Roses, Duman vs. çalıyorum.

  İlk önceliğim Les Paul kasa, fakat aynı paraya daha iyi performans alabileceğim bir gitar önerirseniz daha iyi olur. Sırf görünümünden dolayıda dandik bir gitar almak istemiyorum.

  Şimdiden teşekkürler.
   
 2. Dostum öncelikle gitarı sıfır almak zorunda değilsin -yani umarım-, Jay Turser piyasada pek bilindik bi marka değil, zaten Amerika'da yaklaşık 7 - 8 yıldır varsa bile Türkiye'de satılmaya başlanması 3 yılı geçmez, bu markanın kalite standardı pek düzgün işlemiyo, alacağın gitarın fiyatını haketmesi yüksek ihtimal ama haketmeme ihtimali de her zaman var, bunu unutma. İlerde elden çıkarmak istersen de aylarca beklemen ya da gitarına komik bi fiyat biçmen gerekebilir çünkü Jay Turser çoğu kişinin özellikle aradığı bi marka değil, herkese tek tek ve uzun uzun anlatman gerekir aletin ne olduğunu. Cort'un bu anlamda daha makul bi seçim olduğu söylenebilir, en azından ne olduğu bellidir ama tabi tek alternatif bu çılgın ikili değil. Bu arada Les Paul'ün set neck olanı makbuldür, CR100 öyle mi bilmiyorum ama alırken bunun önemli bi kriter olduğunu bilmen gerek. Kolay gelsin.
   
 3. Benim düşük fiyatlarda gördüğüm en iyi işçiliklerden biridir.
  http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=12477&gid=165
  Forumda bir arkadaş bu gitarın 2. elinin satıyordu sanırım...
   

Bu Sayfayı Paylaş