Joe Satriani - Super Colossal

'Elektro Gitarlar' forumunda JDBlack tarafından 25 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. Bu parçayı sahnede çalacağım tonumu ayarladım ancak efekt olarak sanırım ince +1 ve kalın -1 oktavından çalan bir pitch bilmemnesi var , benim prosesörümde pitch shift , mono shift , harmonized pitch shift ve pitch bend diye 4 seçenek var harmonized pitch shift sanırım pek bir işe yaramıyor bu şarkı için bunlardan hangisi en uygun olur , ayrıca pedalımda tek bir tane eklememe izin veriyor -1 oktav veya +1/2 oktav veya detune ( pek etkilemiyor ) ekleyebiliyorum sanırım -1 tercih etmem daha iyi ?

2. 1 oktav alt ve üst kullanman gerekir. Satriani POG pedalı kullanıyor bunun için. Eğer tek oktav şansın varsa bir oktav üst kullan derim.

3. tema kısımlarındaki Üst oktavı bass çalsın orda bass yok zaten.:) geri kalanda da +1 oktavla çalmaya devam et.

4. Orj backtrackle calisirken ilk melodide 1 oktav ust cok bos kaldi bassci alt oktavdan calarsa belki olabilir . Harmonized pitch. ve pitch bend uymadi ama mono shiftle pitch shift ayni gibi farkini yakalayamadim onu da aciklayabilen olursa sevinirim

5. Bu arada alti kalin ustu ince diye dusunerek yazdim hatam varsa cahilligime verin

Bu Sayfayı Paylaş