Prosesör Önerileri

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Tufann tarafından 7 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

1. Tufann

Tufann

26
    1
    5
    Daha önce açılmış olabilir ama bende öneri almak istiyorum .Amfim Hiwatt G40 .İlk önce pedal setup kurmak vardı aklımda ama daha tecrübesizken yanlış seçimler yapmaktan kroktuğumdan dolayı prosesörde karar kıldım.Çok vintage tonlar istemiyorum hi gainli parlak distiortion tonları yeri geldiğinde tertemiz cleanler.Max fiyat 900tl .Vox,Boss,Line 6 arasında kaldım karar veremiyorum önerilerinizi bekliyorum

2. 900 tl en varsa eğer 2.el temiz boss gt10 al

3. Tufann

Tufann

26
    1
    5
    nakit almayacağım

4. Zoom'ü düşünmez misin hiç?

Zoom G7.1 modeli senin istediğin fiyat fakat G9.2tt (twin pedal) kesin öneririm. Bu pedal ile neler yapılabilir hayal bile edemezsin. Biraz daha üzerine koymalısın tabi.

5. Tufann

Tufann

26
    1
    5
    zooma hiç bakmadım kullanıyor musunuz siz

6. zoom a boss a falan boşuna paranı savurma alacaksan bence vox yada line 6 al

7. Tufann

Tufann

26
    1
    5
    bunun tanıtımını izledim evet güzel bir prosesör fakat çok vintage tonlar vermiyor mu yeri gelince hi gain li distortion alabiliryor musunuz mesela tonlar arasında geçiş kolay mı cleanden distortiona veya crunch tarzı başka tonlara?

8. şöyle diyim bullettan tut children of bodoma kadar her tonu alırım . ama daha çok vintage için iyi bir prosesör . blues hard rock progresif falan için biçilmiş kaftan

9. line 6 pod hd500 e de iyi diyorlar bir bak istersen

10. Tufann

Tufann

26
    1
    5
    ya bende çok ağır çalmıyorumki zaten gary moore, jimi hendrix falan aslında

11. 2. el HD500 bulabilirsen ona bak derim. Sahsen kullanıyorum ve istedigim her tonu alabiliryorum :) ( blues --> Metallica)

12. Tufann

Tufann

26
    1
    5
    ya nakit almayacağım taksitlede 2. el satan zor bulunur

13. bütçen nedir?

14. Tufann

Tufann

26
    1
    5
    900 tl max yukarıda yazıyor

15. 900e analog toplayabilirsin bence digital dunyaya hic girme bu butceyle daha iyi.

16. o kadar çıkıyorsan, 100 tl daha arttır, gt10 al derim. hem kafan rahat olur, hem kolay kolay pişman olmazsın. en azından uzun süreler pişman olmazsın. tabi aleti iyi kullanmayı bilmek gerek, fabrikasyon ayarlarıyla yetinirsen çok işine yaramaz, baya oturup okuyup, deneme yanılma olayına da girmen gerekiyor. komplike bir alet. çok ciddi sahnelerde kullanan çok büyük gitaristler de var aleti analoglarla destekleyip tabi. ha 900 tl'ye alan da duydum, nerden aldığın nasıl pazarlık yaptığın önemli ama ortalama 1000tl den satılıyor, mydukkan'da falan 1100 civarıydı en son.

17. 900TL ye çok çok güzel analog setup kurulabilir.
    Başlangıç için Wah+Drive+Delay+herhangi bir efekt pedalı gibi bir dizilimle başlayabilirsin. Amfin hakkında bilgim yok ama preamp katı çok iyi değil ise preamp pedalıda alabilirsin. Tabi birde delay için fx loop a ihtiyacın olacak. Bunların hepsi tamamsa analog pedallara yönelmeni öneririm. Evde hem line 6 x3 hemde 2 adet drive pedalım var. Sadece o iki drive pedalını kullanıyorum gerisini sen düşün :)

18. Strymon tape echo, hoşuna gidebilir :) Daha kapsamlı Timeline var aynı firmadan

19. Tufann

Tufann

26
    1
    5
    Cherokee amfim Hiwatt G40 12r

Bu Sayfayı Paylaş