Turkrock gitaristlerinin kullandığı penalar

Bende 0.73 tortex penalardan kullanıyordum gayet iyiydiler,bir ara denemek için jazz III aldım ama elime biraz küçük ve kaygan geldi alışamadım.En son Planet Waves Black İce 1.10mm denedim çok rahat bir pena.Tipi Jazz III gibi ama biraz daha büyük,dokusu nedeniyle eldende kaymıyor ve bence gitarın tonunuda iyi yönde etkiliyor.

Bende 0.73 tortex penalardan kullanıyordum gayet iyiydiler,bir ara denemek için jazz III aldım ama elime biraz küçük ve kaygan geldi alışamadım.En son Planet Waves Black İce 1.10mm denedim çok rahat bir pena.Tipi Jazz III gibi ama biraz daha büyük,dokusu nedeniyle eldende kaymıyor ve bence gitarın tonunuda iyi yönde etkiliyor.

jazz III XL denerseniz normale göre ele daha iyi oturuyor.

Fender_White_Pick_S.jpg

Fender Medium Selülözik, kesinlikle mükemmel, tona müthiş bir etkisi var, elime de çok iyi oturuyor, shredder dostu.

İşte o cik cik sesi yüzünden stubby'leri en çok fender strat tipi gitarlara yakıştırıyorum ben, lexan malzeme iyice cilalı olduğundan ton daha bir "quack quack" çıkıyor :)

Bakalım turkrock 'ta butik pena kullanan da çıkacak mı? :D
Red bear, V-pick, Brossard, Wegen, Gravity...

Ellerim aşırı terlediği için tek kullanabildiğim pena. Üzeri zımpara ile kaplanmış kesinlikle kayma yapmıyor. Tek problemi eğer gitar kasası üzerine penanızı bıraktıysanız dikkatlice almanız gerekecek yoksa gövde de ufak kılcal çizikler açabilirsiniz =)

GALLERY_ACC0002142-000_1_images390.jpg

Elden kaymama konusunda denediğim en iyi pena açık ara ile dunlop'un Max-Grip penaları... Daha doğrusu bazı penaların max-grip versiyonları var, örneğin Max-Grip Jazz III ya da Max-Grip nylon penalar gibi. Ellerin terlese bile resmen insanın eline kenetleniyor...

jimdunlop_471r3bk.jpg
Jimdunlop.JimdunlopMaxGripNylonStandard.114mm24671.jpg

vaybe jazz3 kullanıyorum diye yıllardır karşıma çıkan her eleman ne küçük pena nasıl kullanıyosun diyodu... yorumlara bakıyorumda yurdum gitarcıları benim gibi jazz3 severmiş hoşuma gitti valla :)

Jim Dunlop 0.88 Tortex, Ibanez Steve Vai, Ibanez Sand Grip Wizard, bir de Jazz III...

Evde elime hangisi gelirse calıyorum bunların dısındakiler bir nedenden olmuyor ama o nedeni bende bilmiyorum. Bazıları kayıyor,bazıları fırlıyor,bazıları sacma sesler cıkarıyor falan :D

Geri