Warmoth Gitar Projesi

Kopru iyi ama tam olarak govdenin ustundeki 3 delige uyacak mi? Yoksa olcup bicmek ve ona gore vida yerlerini acmak lazim. Ayrica string spacing tam olarak nedir biliyormusun?

Govde ali hazirda zaten flat mount hardtail strat koprusu icin yapilmis vaziyette. Eger ben stew mac'tekini isterim dersen onlara bir email at derim ve sor bu sorulari.

B ;)

abi ne dicem,madem böyle custom yaptırıyosun bari gövdeyi prs şeklinde swamp ash yaptır,klavyeyide prs neck al,edroman satıyordu onu.

valla rüya gitarım PRS ama sen custom yaptırırsan heralde bende sana özenip alırım.

bu arada alakasız bir soru,fenderle alabileceğim metal tonunun bi sınırı yok dimi?duncan hot rail taksam opeth çalabilirmiyim ondan sordum :D

ya zaten karar veremiyorum kafamı karıştırma :p
ya single lı alacağım için prs kasa düşünmedim, zaten orjinal gibi olmayacak bari prs tipini rezil etmiyim dedim single larla.
yani fender in ağacı maun olmadığı için o kadar tok bir metal tonu alamazsın tahminimce, hot rails la ilgili de pek bir bilgim yok.

Söz Dr. Barlo da: :)

ya napacaksın single ı boşver,hani şöyle tone düğmesini yukarı çekince split oluyor ya manyetikler o sistemden yaptırıp+tonepros tune-o-matic bridge+challer tuners+seymour duncan pearly gates ve SH-11+herhangi bir güzel inlayli gitar neck yaptırsan varya off

heleki birde quilt maple top alıcaksın o aleti tadından yenmez valla :D

http://www.stewmac.com/shop/Pickgua...ards/1/Clear_Pickguards/Pictures.html#details

şu pickguarda hasta oldum şimdi :)
acaba ben yine fender meksika alıp paso modifikasyon mu yapsam hmm.bir hesap yapalım

0 meksika alsam 600-650 dolar yaklaşık.
eğerki 900 doların altına wilkinson tremolo+sperzel yada schaller tuner+seymour duncan yada fender vintage noiseless manyetikler+bilimum diğer ekipmanları mal edebilirsem güzel olur valla :)

ki body şu olsa rengini sevdim
http://www.warmoth.com/showcase/sc_...ps366&menuItem=1&subMenuItem=1&subMenuItem2=2

buna çok güzel gold hardware yakışır.
of of aklıma soktun şimdi bunları cesur ya :D

yok floyd rose gibi değil bildiğin tremolo.
bende tam olrak bilmiyorum,ama okuduğum kadarıyla baya methediliyor,heralde tremolo arm ı kullanırken akordunun kaçmasını engelliyor.
neyse vazgeçtim zaten epi goth alıcam :)

napcan epi goth u ya parana yazık...

Bu arada Mehmet abi aynı gitarda bi 250K lık bi 500K lık volume pot kullanılabilir mi??

dolaylı olarak derken ikinci elden gelicek sana heralde.. ;)
yoksa bizde toparlıyalım bişeyler, baktımda canım feci bariton çekti :D
bide bu warlock lara binding & maple top yapmıyorlar sanırım çok sinir oldum..

ben şunu merak ediyorum neden tek parça ağaçtan gitar yaptırmıyorsunuz? çok mu pahalı? yoksa başka problemlermi var? bide warmoth dan tek parça gitar sipariş ediliyor mu? (üf ne çok soru sordum :))

stratman demiş ki:
vileshome demiş ki:
peki bu warmoth dan geliyomu parçalar buraya..

"Parçadır, birşey demezler" demeyin. Gümrük bunlarda da problem yaratıyor.

Dogru! Duydugum en kotu hikaye hem de warmoth'dan boyali gelen bir govdeye olan 100'e 180 verildigi. Bunu bilmek lazim ne olur ne olmaz. Ama oradan yollayan abartmadan degerini dusuk gosterirse (warmoth yani) o zaman ...

Piyango olayi iste.

B

Geri