Euro 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası

'Forum Meydanı' forumunda savarain tarafından 9 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

1. euro20121.jpg

euro2012-groups.jpg

Kupa başladı kimsenin umrunda değil. Resmi başlığımız da bu olsun madem. Şu berbat sezonun ardından adeta çölde bir vaha. Akşamları eve mutlu gitme sebebi.

Dün akşam oynanan ilk maçlar:
    Polonya - Yunanistan: 1-1
    Rusya - Çek Cumhuriyeti: 4-1

2. Aha Rusya-Çek maçı Rus spikerin anlatımıyla.

3. Polonya'lılardan bazı çalışmalar :D

Safımızı da belli edelim;

Stephen'ın aşkına, saldır ulan İrlanda!

4. İrlanda o gruptan çıksın zaten kupayı kazanmakla eşdeğer bir başarıyı elde etmiş olur herkesin gözünde :)

ben en çok fernandes'in kadroya alınmamasına ayar oldum, nasıl almazsın arkadaş yaa, ne güzel izleriz diye düşünüyorduk ama alınmadı işte, alınsaydı portekiz'i tutucaktık, şimdi kimseyi tutmuyorum, illa birisini tutacaksak ta İtalya ezelden beri doğal favorimizdir zaten :)

onun dışında Türkiye'nin olmaması üzücü tabii, gönül isterdi ki böyle büyük bir turnuvada memleketimizin takımı da yerini alsın ama olmadı işte.

5. Bana kızarsınız, isterseniz vatan haini bile dersiniz ama bizim milli takımı öyle gönülden destekleyemiyorum artık. İçimden gelmiyor. Şu son maçlardaki başarılı sonuçlara rağmen de takıma inancım olduğunu söyleyemem.

6. ne milli takımı tutmakla vatansever olunur ne de tutmayarak vatan haini ;) isteyen istediği demokratik tepkisini koyar, bu kadar basit, o yüzden açıklama yapmana gerek yok Kenan başkan ;) gerçi sen de buranın zaman zaman coşa gelip milletin hain ilan edildiği yer olduğunu bildiğin için büyük ihtimal tedbirini baştan almışındır :)

bu arada rusya turnuvanın flaş takımı olabilir, dün akşam 2. golden sonra sızmışım. pavluçenko nasıl asmış tavana hemi de göstere göstere.

Almanya-Portekiz maçı güzel olur ;)

7. Oooouuv bugün hem Almanya-Portekiz, hem Hollanda-Danimarka. İki maç da güzel geçmeye aday. Hollanda'yı "horlanda" şeklinde telaffuz edenlere kıl olanlar parmak kaldırsın :D

Bu arada farkeden oldu mu bilmiyorum ama bişey yazıp sonra sildim ben. Rusya maçının özetinde dördüncü golün pasını veren takım kaptanını tanıyamadım. "Rusların kaptanı kim la Steven Gerrard'a benziyi" diye sordum. Sonra baktım adam Arshavin beyler. Utandım sildim, vallahi rezillik :D

8. dün polonya maçını izlemedim.iyi ki de. rusya maçının ikinci yarısını izledim,fena değildi. ama bu akşam 2 maçta kaçmaz. favori ispanya. barça yüzünden tutuyormuyum? pek değil. sempatik bir takım yok. yalnız daha antrenmanda ibrahim afellaya ırkçı saldırı yapmışlar. bakalım nasıl bitecek bu organizasyon bu 3.sınıf geri kalmış ırkçı doğu avrupa ülkelerinde.

9. Robben'in cenabetliği artık yeter lan. Abartısız Bayern-Chelsea finalinin bir benzeriydi Hollanda Danimarka maçı. Hollanda'nın bu turnuvalarda atamayıp yemesi artık yazılı olmayan bir kanun haline gelmiş. Fransa 98'de Arjantin'i evire çevire yenen Bergkamp'lı Hollanda gibisi gelmedi hala sanırım. Şu grupta tekrar iddialı hale gelmek için hem Portekiz'i, hem Almanya'yı yenmeleri lazım yuh. Grup demişken "ölüm grubu" klişesi de yeter lan artık, bunu demeyemni dövüyorlar mıymış herkesin dilinde şu saçmalık. Bir tane de taş gibi takım çıksa da şu Danimarka'ya, Yunanistan'a 5-6 tane sallasa artık. Yeter ulan futbolu trolledi adi herifler.

10. İspanya-İtalya maçı on numaraydı. Torres ne kadar kaçırmış olsa da, ileride dört oyun kurucuyla çıkmış İspanya'ya hareket getirdi resmen. Oyuna daha erken girseydi veya ilk 11'de başlasaydı İspanya daha etkili olabilirdi hücumda. Llorente de olurdu. Kısaca demek istediğim; İspanya bi' forvetle çıkaydı iyiydi.

Di Natale ne koydu ama ya. Büyük topçu.

11. illnino bunu beğendi.
  12. danimarkalı bi hatun vardı dünde. bugün de maç izleyemedim.

13. Şampiyonadaki şuana kadar ki tüm maçları izledim bence en zevklisi Rusların maçıydı

14.  
    illnino bunu beğendi.
  15. bi de yanında ki tipe bak allahını seversen.... ulan evlenilir be bunlan.bissürü sarı sarı çocuk yapılır. İtinayla Türk ırkı güzelleştirilir. büyüyünce de laudrup lar gibi topçu da yapardım piçleri.

16. Peki -youtube'da bir yorumla fark ettim ben de gerçi- hatunun önündeki "Sikerün!" bakışlı Hulk tipli eleman? Derdin ne senin birader?

illnino bunu beğendi.
  17. Zevkli geçmesini beklediğimiz Hollanda, Almanya maçları öyle çok keyifli değildi bence. İlk günlerdeki Rusya maçındaki keyfi veremediler hakikaten. Bir de İtalya-İspanya maçı geldi üstüne. İtalya öne geçmişken o mıymıntıları yenseydi iyiydi. Torres'i gene yerin dibine batırmışlardır şimdi medyada, orda burda. Adam bence çok değerli bir hücumcu ve sistem kurbanı. Tempolu oynayan bir takımda önüne top atacaksın koşacak. Öyle ceza sahasına pas trafiği ile giren bir takımda tutunamıyor adam işte. Kaçırdığı gollerden birini aynı pozisyonda Nihat Kahveci Çek Cumhuriyetine yazmıştı ama mesela.
    Orta saha oyuncuları arasında en beğendiklerim Arshavin ve Pirlo şimdiye kadar. Birbirine çok benzeyen asistler yaptılar hatta.
    Top toplayıcılarda sizce de bi ibnelik yok mu abi? Anlık atmıyor topu yavşaklar, futbolcular top kovalıyor kenarlarda hep.

Şu Danimarkalı kız Estella Warren'a benziyor resmen. Önündeki eleman Türk olabilir :D Elinde birası, rahat koltuğunda nasıl bir keyif be. Son dünya kupasındaki Arjantin-Almanya maçında bir an ekrana Charlize Theron gelmişti. Bu kız da o andan beri bir maçta karşıma çıkan en güzel görüntü belki.

illnino bunu beğendi.
  18. İrlanda benim adam ulan, dağılın başka ülkelere dadanın...

İspanya hakikaten enteresan takım; 4-1-2-3 oynuyorlar, santrafor yok. Allah allah.

Sempatim olan iki takım da (İrlanda-Hollanda) ilk maçlar neticesiyle elendi, hayırlı olsun. Gerçi Hollanda'ya geçmişten kalan sempatimizin mirasını yiyoruz ama başlarında total futbol katili bir hoca; savunmada Vlaar ve orta göbekte De Jong ile de müthiş total futbol oynanır gerçekten. Mehmet Demirkol çok güzel dedi; o turuncuyu çıkarsınlar üzerlerinden.

Not: Ayrıca iki dakka delikanlı olun da, o hatunda inceden bira göbeği olduğunu itiraf edin.

19. panpa arjantin de senin. napolyon gibisin maşallah doymuyor ülke almaya.:D

20. Add manager yaptım. :mal:

Yok yok, Arjantin her zaman önde gelendir aralarında benim için... İrlanda eğlenceli insanlar ülkesi, bu turnuvada yürüsünler istedim. Hollanda ise Avrupa'da sevdiğimiz futbol ekolü ama adamlar 82' İtalya terk oldular.

Bu Sayfayı Paylaş