Uçurtmayı Vurmasınlar

'Forum Meydanı' forumunda Pixies_ tarafından 18 Mayıs 2005 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Yönetmen
    Tunç Başaran

Senaryo Yazarı
    Feride Çiçekoğlu

Müzik
    Özkan Turgay

Oyuncular
    Oyuncu Filmdeki Karakteri
    Nur Sürer İnci
    Ozan Bilen Barış
    Füsun Demirel Fatma
    Rozet Hubeş Zeynep
    Güzin Özipek
    Özlem Savaş
    Güzin Özyağcılar
    Yasemin Alkaya
    Meral Çetinkaya
    Hale Akınlı
    Ömer Çolakoğlu
    Ayben Erman
    Nurettin Şen
    Sabriye Kaya
    Selma Tarcan
    Ayla Aslancan
    Emel Çeviren
    Tanju Tuncel
    Gönül Demirkol

Yapımcı
    Tunç Başaran
    Jale Onanç

Kamera
    Erdal Kahraman

Sanat Yönetmeni
    Feride Çiçekoğlu

Yapım
    Magnum Film

Eser
    Feride Çiçekoğlu

Tür
    Dram

Süre

Özellikler
    Renkli 35 mm

Ödülleri
    26. Antalya Film Şenliği, 1989 - Erdal Kahraman - En İyi Görüntü Yönetmeni
    26. Antalya Film Şenliği, 1989 - Feride Çiçekoğlu - En İyi Senaryo
    26. Antalya Film Şenliği, 1989 - Nur Sürer - En İyi Kadın Oyuncu
    26. Antalya Film Şenliği, 1989 - En İyi Film
    İstanbul Film Festivali, 1989 - En İyi Türk Filmi
    10. Akdeniz Ülkeleri Film Festivali , 1990 - Tunç Başaran - En İyi 2. Film

--------------------------------------------------------------------------------
    Sizi bilmem ama gerçekten çok beğendiğim türk filmleri arasındadır. Daha çocuktum film çıktığında aklımda az buçuk kalmış. Daha sonra vcd sını buldum tekrar izledim ve gözyaşlarımı tutamadım. Çok kaliteli bir yapım

2. oooof oooof :(((( nasıl bir filmdir bu ya çocukluğumun filmi çocukluktan öte bebekliğim filmi o yaşta nasıl izlerde ağlardım ooof ya bulabilirmiyiz acaba bu filmi :((

3. Garip gelebilir ama en son Kanal7'de izlemiştim bu harika filmi. Türk sineması'nın yüzakı (hep böyle denir nedense. :) ) filmlerindendir. Özellik çocuk oyuncunun performansı dillere destandır.

Tunç Başaran'ın Piano Piano Bacaksız'ı da güzeldir. En azından Rutkay Aziz'e tahammül edebildiğim tek film odur. Tesadüf mü bilmiyorum ama bu filmde de hikaye küçük çocuğun etrafında gelişiyor. Yanılmıyorsan, Emin Sivas'tı o da.

4. türk sinemasında nadir bulunacak türde bir film bu....
    çoğu repliği hala kulağımda çınlar...

-oğlum niye yaptın altına çişini?
    -ben yapmadım anne...
    -kim yaptı o zaman?
    -pipim yaptı
    :D

5. Emin Sivas ve Nur Sürer'in birlikte oynadıkları bir diğer film ise Türk-İsviçre ortak yapımı Umuda Yolculuk idi hatırladığım kadarıyla. 1991 yılı en iyi yabancı film dalında Oscar'a layık görülmüştü. Seneler var ki izlemedim. Zaten televizyonlar da bu tür "dolu" filmleri yayınlamaya yanaşmazlar.

6. Çocukluğumun filmidir bu benim eskiden vhs kasedi vardı bizde her hafta neredeyse kesintisiz izlerdik bir kez tabii mendiller alınırdı yanımıza hüngür sümük ağlıyarak :) uzun süredir izlemiyorum ama çok güzel bir filmdir sahneleri kare kare aklımda ,replikleride öyle ....
    Yapılmış en iyi filmlerden birisi diyebilirim .

7. İnsan izlerken yürek atışlarını duyabiliyor. Hele o küçük çocuk. Ne tatlı konuşuyordu.-İnciiiiii!

8. Film'i izledimmi hatIrlamIyorum ama UçurmayI vurmasInlar die bir sarkI biliyorum...

9. esgi

esgi

24
    0
    300
    hala izleyip aglama potansıyelıne sahibim.hem de ilk dakıkasından ıtıbaren nası güzel bir filmdir o ya...
    ha bi de

pipi değil miki:p

10. Hayatımda izlediğim en iyi türk filmlerindendi.
    Gene olsun gene izlerim.

11. evet ama çok az kişi biliyor bu filmi sanırım.. bence kaliteli türk filimlerinden

12. evet ya az kişi biliyor ama geçen arkadaşlarıma anlattım aa evet süperdir o ya falan dediler :S ya elinde vhs si olan divx falan yapsın birşey yapsın nolur tüm dünyaya dağıtalım :)

13. tamam ayarlarım ben yakın zamanda;)

14. Ben bu filmi 5-6 yaşlarındayken izlemiştim. Gayet de net hatırlıyorum, kuzinimin evindeydik, film yoktu, biz de oturup izlemiştik. Ama ne izleyiş, ortasına gelmeden ağlamaya başlayan bizler, filmin sonuna kadar hiç durmadan ağlamıştık. 6 yaşında depresif atak yaşadığımızı zanneden ebeveynlerimiz de tabii ki bizi mutfağa çektikleri gibi bilimum tatlıları dayamışlardı.

15. :(:(:(
    her izledigimde agladıgım tek filmdir belkide bu...offf offf harika bi türk filmi ya...elinde olan var mı ya da bulabilecegimiz bi yer?

16. 5-6 yaşlarımdayken Filmi ilk defa izledikten sonra MİKİ'Lİ KÜLOT aldırtmıştım anneme!! :oops: :D :D
    Çoğunuz gibi benim de çocukluğumun filmidir ve çok severim.Kitabı da vardı bende.Bildiğim kadarıyla Oscar'a yabancı film adayı gösterilen tek türk filmi.DvD si basılsa keşke.Hem arşivlerimize katar, hem de daha çok insan tanır.

17. Güzel filmdi.Bayadır yayınlanmıyor sanırım yada bana denk gelmedi.Çocuğun oyunculuğuna hayran kalmıştım.

18. belki 80 kere izledim ulan simdi olsun yine izlerim

19. öhöm öhöm

20. bu ne demekti anlayamadım pek:D

Bu Sayfayı Paylaş