Gitar modifiye

'Elektro Gitarlar' forumunda Reissue tarafından 16 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar.Aşağıda ki video daki aynı modifiyeyi yaptırsam luthier e çok tuzlu olur mu acaba ?

2. Videoda manyetik degisimi yok sanırım. Bildigim kadarıyla ( yanlıssam bagıslayın :) ) o boya kazıma sonra yeniden boyama falan o isler luthierlerin degilde bu isle ugrasan ve meslek haline getirmis insanların yaptıgı bir istir. ( Bkz: Mete Arı - Arkadasımın Ibanez RG gitarına yapmıstı aynı islemi. ) Sectiginiz renge,desene gore vs. degisir fiyatı ama tuzludur yani :)

3. Aslında bu videoda istediğim tek şey klavye ve gitar gövdesine binding olayı başka hiçbişey istemiyorum :) Binding de boya kadar tuzlu mudur ki ? :)

4. binding yapabilmek için mecburen boya kazınacak, tuz gölünde yüzmek gibi olur.

Reissue bunu beğendi.
  5. İsin asıl tuzlu kısmı o aslında :) Hazır yaptırmısken bir boya da attır bence :)

6. Sadece onu yaptırabilseydim güzel olurdu aslında.Ama madem öyle tradinational ı beklicez o zaman :)

7. Ya tahmini olarak ne kadardır sizce bu olay :) Alıntı yaptım ama genel soru :)

8. Sadece boyaya 300-400 TL alan luthiyerler biliyorum, kaldı ki fretler de sökülecek, kanal açılacak, binding yapılıp bindinge fret kanalı açılacak, tekrar fret çakılacak, bulaşmayın. Kendiniz yapabilirseniz aşama aşama nasıl yapmanız gerektiğini anlatırım ancak :)

9. O is
    O islere hic girmedigim icin ne desem yalan olur :) Ama her gitara ozelliklerine gore (agac vs.) bir fiyat belirliyorlar sanırım :)

10. Yani mantık olarak gitarı satıp,üzerine bi o kadar para koyup tradinational almak daha mantıklı:) Ayrıca şuanda bu gitara o cesareti gösteremem malesef :) ama ucuz bi gitar alıp işe koyulmaya ordan başlayabilirim :)

11. Elinde 2 alternatif var sececeksin artık birini :)

Bu Sayfayı Paylaş