Sennheisr HD280 kullanan var mı?

Merhabalar. Başta mixing ve kayıt işlemleri için olmak üzere günlük olarak da kullanmayı düşünüyorum. Şu an Samson SR-850'ye sahibim, fakat daha iyi bir referans olur mu diye merak ediyorum. Kullanan (özellikle kayıt için) var mıdır, görüşleriniz nelerdir?

Sennheiser dan korkmaya gerek yok bence bende ilerde kulak içi olan cx 150 veya hd200 almayı planlıyorum. HD200 bir abimiz birine hediye almış ve oldukça memnunmuş kulaklıktan HD200 öyle ise 280 gayet iyidir bence.

HD 280 gecen yaz 100 $ a kadar dusmustu yurtdisinda. TR'de hala cok pahali. Fiyatinin kulakligi degil. Beyerdynamic DT 880 Pro veya AKG K272 HD olabilir. Fiyatlarini bilmiyorum burada tabi.

Merhabalar. Başta mixing ve kayıt işlemleri için olmak üzere günlük olarak da kullanmayı düşünüyorum. Şu an Samson SR-850'ye sahibim, fakat daha iyi bir referans olur mu diye merak ediyorum. Kullanan (özellikle kayıt için) var mıdır, görüşleriniz nelerdir?
Baran senden K99 almıştım hatırlarsan.. Mayıs ortasından beri ayrıca HD280 sahibiyim; sana derim ki K99'ya göre tizlere daha duyarlı, ancak inan arada çok bariz bir fark yok (bence). Bu kadar fiyat farkına bana sorarsan değmez; aynen K99 tarzı orta ayar bir kulaklık.

Bu arada Baran ben de 220 lira mi ne gibi bir fiyata almistim, hakkaten fuhusmus su an Turkiye'de, degmez o parayi verdigine onu da soyleyeyim. Ki ben izolasyon amacli almistim, yanimda kafa kabin gumbur gumbur patlarken kendimi kayitta duyayim diye, dogal olarak kontrol odasi muhabbeti yok apartman dairesinde, o is icin iyi, ama mixing muhabbetinde o parayi haketmiyor onu soyleyeyim.

Bu linktekilerin hepsi teneke ve referans degiller. Sennheiser alinacaksa HD 25 i-ii alinir noise canceling olarak. Acik olarak da HD 600-650 ve 800(araba parasi). Ebay'den bence dedigim modellere bak. HD 25 fena kulakliktir diger Sennheiser'larin esamesi okunmaz yaninda. Beats By Dre denen tenekelerin en pahalisina denk burada nerdeyse fiyati. Aralarindaki kalite farki 2 degil 3 kat. Belki de 4.

Şöyle bir şey var mıdır peki. Verdiği frekans tepkisi olarak Yamaha HS-50M lere yakın, veya benzer nitelikte bir kulaklık var mıdır acaba mesela aranızda var mı bu monitörleri kullanan? Yani, kulaklık ve monitör ile de duyduğum şey az çok aynı olsun diye düşündüm :D

:D HS50 dogru bir monitor degil zaten sadece fiyatinin karsiligini veren bir monitor. Sen genis sahne ariyorsan dynamic open veya semi open headphone alacaksin. Kapali ama tas gibi sound ariyorsan da AKG K272 HD ve Sennheiser HD 25 i-ii hangisi daha ergonomik gelirse tasarim olarak artik. Soundlari cok iyi cunku. Open Headphone'lar genellikle kulaklik amfisi de ister yaninda yalniz. HS 50 x 2 harcaman lazim :)

:D HS50 dogru bir monitor degil zaten sadece fiyatinin karsiligini veren bir monitor. Sen genis sahne ariyorsan dynamic open veya semi open headphone alacaksin. Kapali ama tas gibi sound ariyorsan da AKG K272 HD ve Sennheiser HD 25 i-ii hangisi daha ergonomik gelirse tasarim olarak artik. Soundlari cok iyi cunku. Open Headphone'lar genellikle kulaklik amfisi de ister yaninda yalniz. HS 50 x 2 harcaman lazim :)

Derdim geniş sahne falan değil ya, aşırıya kaçmadan olabildiğince flat'a yakın sound almak hem hoparlör hem de kulaklıktan. Bir de metal müzik prodüksiyonu ile uğraştığım için iş biraz da zora biniyor, kafadan dist. gitarlar bütün spectrumu kaplıyor, e ona göre iyi bir duyum lazım ki iyi tonlama yapabileyim vs vs ^^

Geri