Bu Joyo Dedikleri Nedir, Ne Değildir ?

Dün Makina Müzikten 2. el bir JW-01 wireless system aldım.. Evde bebek olduğu için gayette güzel oldu, kablosuz takıldı, düştü, çekiştirdi derdi olmadan gitar çalmak için aldım, amfiyi de yükseğe koyunca sıfır problem.. Kutu üstünde gecikme 10 ms olarak verilmiş ki bu saniyenin %1'i demek, hissetmek kesinlikle mümkün değil.. Zaten aleti Makina Müzik'te denerken almaya karar vermem çalmaya başladıktan sonra 10 saniye sürdü.. Etkin mesafeye gelince izin verdiler kapalı dükkandan dışarı çıktım, aynen gecikme olmaksızın belki 7-8 metre öteden rahatlıkla çekiyordu.. Evde neredeyse 12-13 metre mesafeden kapalı kapılar ardından tertemiz çaldım ki zaten açıklama da 20-30 metre arası demekte.. Processorden önce de aynı şekilde sorunsuz haliyle.. Pedallardan veya processorden sonra takarak effectlerin ne kadar başarılı iletildiğini henüz denemedim.. Hani olur ya Korg Pandora tarzı mini bir pros'u askıya takıp, bundan JW-01'i bağlarsak çok tatlı olur gibi.. Yurtdışı fiyatı Ali Baba'da 70-80 dolar civarı.. Türkiye'de de 280 Tl civarı sıfırını satan yerler var.. Kesinlikle tavsiye ederim.. Lakin şu telefonda, internette ve bu gibi aletlerde sinyal-wireless olayının insan sağlığına etkisi kafamı oldukça meşgul etmekte o ayrı..

Klon listesi de şu şekilde;

Vintage Overdrive ---Ibanez TS-808
Ultimate Drive ---Fulltone OCD
Crunch Distortion ---Mi Audio Crunch box
High Gain Distortion ---Marshall Shredmaster
Classic Chorus ---Boss CE-2
Vintage Phase ---MXR phase 90
Tremolo ---Diaz Tremodillo
Dynamic Compressor ---MXR Dyna Comp.
6 Band EQ ---MXR 6 Band EQ
Voodoo Octave (Fuzz Ultimate Octave) ---Fulltone Ultimate Octave
AC Tone ---Tech 21 Character, Liverpool
American Sound ---Tech 21 Character, Blonde
California Sound ---Tech 21 Character, California
British Sound ---Tech 21 Character, BritishExtreme Metal ---EHX Metal Muff
Sweet Baby ----Mad Professor Sweet Honey

JOYO'nun çoklu power supply adaptörünü görmüştüm bir kaç yerde. Açıkçası pedallarını bilmiyorum ancak adaptörünü kullanmayı düşünebilirim sonuçta adaptör basit bir mekanizma. "Bunu bile beceremiyorlar" dememize fırsat vermezler heralde :) Hazır bundan bahsetmişken, JOYO haricinde güzel power supply tavsiyesi verebilecek arkadaş varsa bana özelden ya da bu sayfadan cevap atabilir.

Fikirler için teşekkür ederim beyler, bütçe belirlemedim, duruma göre avantajını dezavantajını değerlendirip bir plan yapıcam. Dunlop ve Voodoo iyi görünüyor. Karşılaştırıp detaylı inceleyeceğim akşam. Bıktım adaptöre uzatma çekip lehim yapmaktan

Bu fiyata izoleli bir güç kaynagı alınabilir dc brick yerine.
izoleli güç kaynağıyla dc brick arasındaki fark nedir? Googleda aradım ama paso devre şeması çıktı :D

Fikirler için teşekkür ederim beyler, bütçe belirlemedim, duruma göre avantajını dezavantajını değerlendirip bir plan yapıcam. Dunlop ve Voodoo iyi görünüyor. Karşılaştırıp detaylı inceleyeceğim akşam. Bıktım adaptöre uzatma çekip lehim yapmaktan

izoleli güç kaynağıyla dc brick arasındaki fark nedir? Googleda aradım ama paso devre şeması çıktı :D

Burda biraz bahsetmiştik ;

Güç Dağıtıcılar (power Supply) Kablolar Ara Kablolar | Sayfa 2 | turkrock.com

@izzzyy
Bilgi için teşekkürler, oldukça güzel anlatmışsın. Dikkatimi çekti,"izoleli olmadığı halde izoleli yazılmış" diye bir notun olmuş JOYO için. İzoleli olduğuna emin olduğun markalar hangileridir?

@izzzyy
Bilgi için teşekkürler, oldukça güzel anlatmışsın. Dikkatimi çekti,"izoleli olmadığı halde izoleli yazılmış" diye bir notun olmuş JOYO için. İzoleli olduğuna emin olduğun markalar hangileridir?
Rica ederim umarım faydalı olmuştur. Açıkçası izoleli olmayıpta izoleli yazan bir tek joyo yu gördüm, tahminim DC Brick klonu. Diğer markalardan üzerinde isolated yazanlar joyo dışında hep izoleli. Zaten girişin DC olması izoleli olmadığının göstergesi. Türkiye' deki fiyat olarak en uygun izoleli kaynak voodoo lab iso 5.

Geri