Wyvern

wyvern 1988 yılında kurulan ankaralı bir heavy metal grubu bu müziği. 90ların başından itibaren dinlemeye başlayanlar eminim ''evet böyle bir grup vardı. '' diyecekler. wyvern firing first adlı ilk ve tek yasal albümleri 1994 yılında piyasaya sürüldü. wyvern ü 11 yıl önce rock markette izlemiştim.
grup elemanlarından orkun ile temasa geçmiştim yakın zamanda hepsi ilerleyen yaşlarına rağmen birşeyler yapma çabası içindeydiler.
http://www.7s.com.tr/orkun/wyvern/ bu link ten wyven ile igili tüm bilgilere ve yayınlananan firing first albümünü indirebilirsiniz. bu kadar başarılı bir sound yakalayan bir grubu es geçmemenizi tavsiye ediyorum
umarım tekrar toparlanırlar ve çocukluk yıllarımndan beri şarkılarını söylediğim grubun canlı performansını izleme şansım olur...
son olarak coming home ve bringers a dikkat!!!!!
teşekkürler wyvern........

Bence biraz özenti bir grupmuş..Coming Home 'un girişi ve biraz devamı tıpkı Painkiller gibi olmuş,ikincisi 94 gibi bir yılda zaten çoktan yapılmış olan, klişe besteler bunlar.Bizimde bir albümümüz olsunda isterse çamurdan olsun,kayıtda rezalet...Çok merak ediyordum bu grubu ama kötüymüş,ben beğenmedim....

polski90 demiş ki:
Bence biraz özenti bir grupmuş..Coming Home 'un girişi ve biraz devamı tıpkı Painkiller gibi olmuş,ikincisi 94 gibi bir yılda zaten çoktan yapılmış olan, klişe besteler bunlar.Çok merak ediyordum bu grubu ama kötüymüş,ben beğenmedim....

Ne diyeyim ki ben sana şimdi, yazdıklarının özellikle "Bizimde bir albümümüz olsunda isterse çamurdan olsun,kayıtda rezalet..." bölümü müthiş..
Müzik eleştirmenliğini ciddi olarak düşünmenizde yarar var efendim..

Beat arkadaşım ben albümü beğenmedim,evet kayıt rezalet olmuş dedim,çok net eleştiri yaptım.Çünkü 94 yılında ne imkanlar varken böyle kötü bir kayıt ile albüm çıkarmışlar.Demo olsa belki kabul edilebilir(belki),ama bu kalitede albüm çıkarmak,rezalettir bence....Parçalara gelince,yazmıştım ama yine yazıyorum "klişe".

Eski Hey dergisinin Hard'n Heavy adlı bir eki vardı,daha doğrusu varmış
ben bir yakınım sayesinde tüm sayılarını okuma şansına kavuşmuştum.Kimler varmış kimler yokmuş derken baktım Wyvern diye bir grup var,dedim vaaaay heavyci abiler,sağlam fotolar falan.Ama müziklerini hiç dinlememiştim,seneler sonra bu forumu bu başlığı görünce hemen indirdim parçaları.Fakat oda ne,olamaz bu muymuş Wyvern,hadi kayıt kalitesini geç,ya besteler.... :?
Parçalar iyi olsaydı gözümü yumacaktım,çünkü Dr.Skull-Wory Zover albümünde öyle yaptım ;)
Teşekkürler...

Vokal Kenan Hoca(hocamız olur bir nevi kendisi) şu an resim öğretmenliği ve bira tüketimi ile meşgul...Her cumartesi Kıtır'da görebilirsiniz...Evet zamanında sahne performansı olarak çok beğenilen bir grup...Kenan Hocam'la beraber bazı projelerimiz var hayata geçirebilirsek o harika sesi tekrar duyma fırsatı bulabileceksiniz...
Saygılar...

abi yeni nesil metal gruplarının böyle unutulmaya yüz tutmus gruplara saygı duyması cok hos begenmezsin belki ama saygı konusu önemli heyt bea zamanında 2 tane yıldırm birlestirip 2 cross lu davulu icad eden adamı barındırmıs bu grup bea :)

bahsi geçen grubun davulcusu tam bir metalcidir .yani metalci olmamış metalci dogmuş resmen 30 lu yaşlarda olmasına ragmen 20 lik metalcilere taş cıkarır ...

bu arada bugun yine orkun abiyle(davul) konusuyoduk . kayıtlar ankaranın ilk heavymetal kaydıdır + o sıralar arabesk in dorukta oldugu yıllar tabi studyolarında ticari kaygısı nedeniyle surekli aksama yaşayarak kaydedilmiş album bircok aksiligin en sivrileni ise kayıtların ortasında vokal ile grubun yollarını ayırması ... bu şartlar altında yapılabilecek en iyi kayıt bence çok küçük bi ihtimal toplanabilirler
saygılar ...

Geri