Okullara Cinsel Eğitim Dersi

İlköğretim 2. kademede (6-7-8) Cinsel Eğitim Dersi konmalı mıdır?

• Toplam oy veren
    1,093
yani cinselliğin nsıl yapılacağını anlatmak biraz abes kaçacaktır ama kesinlikle korunmadan yapılan ilişkilerin sonucundaki hastalıkların öğretilmesi gerek..

ya öncelikle değişmesi gereken bir şey; ahlaklı insan eşit değildir ilişkiye giren insan... hırsızlık yapmak, başkalarının hakkını yemek, insanların kötülüğü için hareket etmek ahlaksızlıktır. tabii ki çarpık ve uygunsuz ilişkilere giren insanların ahlaklı olduğundan bahsedemeyiz ama bir kişi sevdiği bir insanla cinselliği anlamlı bir şekilde yaşayabiliyorsa bu ne kadar ahlaksızlıktır? önce bu zihniyetin öğrenilmesi ve öğretilmesi gerek bence. "insan" gibi insan olan kişinin ahlakla bir sorunu olacağını sanmıyorum... bu aslında apayrı birkonu... cinsel eğitim dersinde ise kişilere, cinselliğin nasıl yaşanmasının normal olduğu, kimi davranışların sapıklık ve sapkınlık olduğu ve bunların sonucunda kişinin başına neler gelebileceği bilinci yerleştirilebilir...

selam,

Nihayet konuda biraz ilerleme var.
Cinsel birleşme ile cinsel ilişki ayırmak gerekecek.
Cinsel birleşmenin amacı aile kurmaktır.
ders evlenmeden yapılan bu ilişkiyi uygun görmez.
Sorumsuz bir gençsen prezervatif kullanman için ikna etmeye çalışır.
Ders cinsel ilişkideyse bir yorum yapmaz.
Kız-erkek birbirinin organına dokunması gibi... durumlarda gençlerin iradesine bağlıdır...
Ama genede aşırı tahrik sonucu kişiler zarar görebilir...
Bu konuda kimse hüküm belirtip sorumluluk almak istemez.
Ben dersi uygun görmüyorum.
bu telkin aile yapımızda vardır.
"Kızım erkek arkadaşına dikkat et, dikkatli ol" gibi nasihatlar alır.
Cinsel birleşime gitmeyecek biri için hiçbir sorun yoktur.
Sınırları aşmak, çılgınlık peşinde olanlar içindir bu ders.

Hoşçakalın

arkadaşlar bana sorarsanız(kimse sormaz ya)konulsada farketmez konulmasada çünkü bu devirde ben dahil olmak üzere 5.sınıftan itibaren tüm çocuklar cinsellikle ilgili konuları zaten biliyo

velet demiş ki:
arkadaşlar bana sorarsanız(kimse sormaz ya)konulsada farketmez konulmasada çünkü bu devirde ben dahil olmak üzere 5.sınıftan itibaren tüm çocuklar cinsellikle ilgili konuları zaten biliyo
cinsellikle ilgili konuları bilmiyorlar!onların bildiği şeyler çıplak kadın vücudu;mastürbasyon nedir,nasıl yapılır.ve bu bilgileri kulaktan dolma olarak çevrelerindeki yaşıtlarından ya da gizli kaçak aldıkları dergilerden edinirler ki yanlış olmakla beraber son derece de zararlı şeyler gelişir henüz olgunlaşmamış beyinlerinde.bu da ileride hem düşüncelerine hem de vücutlarına zarar verir!

saygılar...

velet demiş ki:
kulaktan dolma bilgiler ne kadar gerçekçi olabilir?toplumda hala o kadar çok yanlış bilgi var ki cinselliğe dair.bence dersi verilmeli.

Kızları Bilemem Ama Erkekler Bilir. :D( Yani 6-7-8. Sınıflar İçin )
Ama Bende Kosovian'a Katılıyorum.
Herşeyden Önce Bu Millet Cinselliğin Ahlaksızlık , Terbiyesizlik Olduğunu Aklından Çıkarmalı.Cinsellik Konusunda Çekimserlik Olmamalı.

toplum olarak kesinlikle hazır değiliz ama olsa keşke ve dediğiniz gibi sürekli müfredat içinde olsa. bide nasıl yapıldığından çok korunma yönleri aile planlaması şeklinde olsa daha iyi olur bence yoksa yurt dışındaki gibi muza prezarvatif geçirme şeklinde olursa o işin b.ku çıkar

forsytia demiş ki:
toplum olarak kesinlikle hazır değiliz ama olsa keşke ve dediğiniz gibi sürekli müfredat içinde olsa. bide nasıl yapıldığından çok korunma yönleri aile planlaması şeklinde olsa daha iyi olur bence yoksa yurt dışındaki gibi muza prezarvatif geçirme şeklinde olursa o işin b.ku çıkar
kesinlikle doğru...cinsellik demek illa hemen akla gelen şeyler değil...cinsel sorunlardan tutun da aile planlamasına kadar bir çok konuyu kapsar...

Slm
Aile yapımızda zaten o ders vardır.
Bu ders genelde ahlaksız toplumlarda olur.
nispeten medeni sayılan...Avrupa da, Latin ve Amerika da,
Tailand gibi ülkeler fuhuş turizmiyle besleniyor...
oralara ders konsa farketmez...

Hşçalın

Ama Bende Kosovian'a Katılıyorum.
Herşeyden Önce Bu Millet Cinselliğin Ahlaksızlık , Terbiyesizlik Olduğunu Aklından Çıkarmalı.Cinsellik Konusunda Çekimserlik Olmamalı.[/quote]

Kosovian ve sana katılıyorum ;)

actarus demiş ki:
Aile yapımızda zaten o ders vardır.

-baba ben nasıl oldum?

-büyüyünce anlarsın

bunun gibi mi mesela(klasik türk ailesinde geçen diyaloglar)

actarus demiş ki:
Bu ders genelde ahlaksız toplumlarda olur.
cinsel eğitimle ahlakın ne alakası var?

actarus demiş ki:
Tailand gibi ülkeler fuhuş turizmiyle besleniyor...
oralara ders konsa farketmez...
cinsellik = fuhuş diye düşünmek mantıklı bir yaklaşım değil

Arkadaşlar böyle birşey olabilirmi ülkemiz müslüman bir ülkedir lütfen amerikan özentisi şeylere kanmayalım ne demek daha küçücük çocuklara cinsel eğitim dersimi verilir zaten sokakta birsürü pislikle tanışıyorlar bide okulda verirlerse türkiyenin sonunu çok merak ediyorum ben

herşey bitti cinsellik dersi kaldı , o yaşta zina yaparken kondom kullanmayı öğretmeyi amaçlayan , bakın çocuklar bu s.k bu a. diyip çocukların yüzlerini kızarmasına sebep olacak lüzümsüz bir ders olacaktır onun yerine bu zihniyettense zinayı,hırsızlığı,iki yüzlülüğü ahlaksızlık ve terbiyesizlik dersi adı altında verilmesi daha verimli olacaktır kanısı içinde ve düşüncesindeyim.

comoestais demiş ki:
herşey bitti cinsellik dersi kaldı , o yaşta zina yaparken kondom kullanmayı öğretmeyi amaçlayan , bakın çocuklar bu s.k bu a. diyip çocukların yüzlerini kızarmasına sebep olacak lüzümsüz bir ders olacaktır onun yerine bu zihniyettense zinayı,hırsızlığı,iki yüzlülüğü ahlaksızlık ve terbiyesizlik dersi adı altında verilmesi daha verimli olacaktır kanısı içinde ve düşüncesindeyim.
ne saçma bi mantık, nerden biliyomuşsun zinayı öğrettiklerini, kaç kere cinsel eğitim aldın, aldıysan "gidin fuhuş yapın" mı dediler, bu ülke insanının her türlü eğitime ihtiyacı olduğu gibi böyle bir eğitime de ihtiyacı vardır, yoksa gazetelerde doktorlara "rüyamda cinsel ilişkiye girdim, hamile kalırmıyım" tarzı sorular soran insanları görmeye devam ederiz...

Ben Orta Okuldayken Daha '' Penis '' Kelimesinin Anlamını Bilmeyen Arkadaşlarım Vardı.Fen Bilgisi ( Biyoloji ) ve Sağlık Dersinde Yeterli İçerik Mevcut.
Ancak Daha Ayrıntılıda Öğretilebilir.

Geri