Öneri Bekliyorum,

'Elektro Gitarlar' forumunda aperfection tarafından 26 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

1. Arkadaslar merhaba,

Schecter gitarları mutlaka tanıyorsunuzdur, tanıyanınız vardır.
    Bu gitarlar şu an %30 indirim kampanyasında... bana önereceğiniz model var mı ?
    Kullananız var mı?

Lütfen..

http://www.do-re.com.tr/urunlermarka.asp?marka=76

2. bütçen ne kadar? hiç farketmez diyorsan eğer; schecter blackjack atx c-1 öneririm.

Kuntekin bunu beğendi.
  3. Türkiye'ye geldiyse yeni modellerden Hellraiser C-1 Extreme'i kesinlikle öneririm. Schecter'ın custom shop hariç ürettiği en iyi gitardır. Tabii bir de SD-II'ler var ancak onlar japon pazarı için sanırım.

4. 1500 Tl ye kadar cikabilirim

5. O zaman hellraiser C-1 ya da C-1 Custom.

6. Bende C1 Classic var ve bircok farkli modelini de denedim. Schecter'lerin sap profili biraz kalindir, Ibanez, Jackson gibi ince sap yoktu yakin gecmise kadar. 2012 serisinde SLS adinda bir seri baslatti, ince ve satin sapa sahip o seri. Eger ince sap istersen o seriye bir bak bulabilirsen, normal Schecter saplari rahatsiz etmiyorsa da o zaman ATX (satin boya, ve abonoz fretboard) yada Hellraiser'a (gloss boya, gul agaci freatboard) bak oncelikle. Ondan sonra da Custom serisine bir gozatmani tavsiye ederim.

7. hellraiser lardan birini almanı tavsiye ederim

8. Çok değişik tavsiyeler geliyor : )

9. maksimum bütçen belli, istediğin gitarın markası belli. pardon da bro bir markanın aynı fiyat aralığında ve klasmanında aynı olan onlarca gitarı varda ben mi bilmiyorum acaba!? tavsiye istedin tavsiyemizi söylüyoruz. istediğin fiyatta ve markada en iyisi hellraiser lardan biridir. gider denersin hoşuna gideni alırsın. onlarca farklı gitar söylesek sana bu sefer de "ööff şimdi de kararsızım" diyeceksin. amacın ne bro bence bunu kararlaştır önce.

10. hell raiser c1 al mutlu ol

11. S-1 Custom da güzeldir eski hocamda var hala da kullanıyor. kocaman bir elin varsa sapı tam oturur avucuna öyle bir gitar tonu da zaten hem clean'de hem distortion'da dolu dolu ve güzel. onun dışında hellraiser c-1 veya c-1 atx. aralarındaki fark biri abanoz tuşe + s.d. blackouts diğeri ise gül ağacı tuşe + emg. bir tür belirtsen daha da yardımcı olabiliriz.

12. Bence o bütçeye 2.el jeff loomis signature var maple tuşe güzel bir gitar forumda satan bir üye vardı.

13. Konuyu açan kişi 7 telli isteseydi özellikle belirtirdi sanıyorum.

14. Belki düşünür diye söyledim garip vallahi

15. Bir donem Endonezya'da Cort'un fabrikasina tasidilar uretimi falan diye bir rivayet duymustum, ne kadar dogru bilemiyorum ama, ayni kisiden tekrar eski fabrikaya donduler diye birsey de duydum, dogrudur diye tahmin ediyorum cunku guvendigim birisi.

Ben SH6 kopru, SH2N neck manyetik modifiyeli 2005 ya da 2006 model olan bir C-1 Exotic kullaniyorum, su anda uretilmiyor, ozellikle de 1100 lira gibi inanilmaz ucuz bir fiyata manyetik modifiyeli haliyle almistim, zaten en buyuk etkenlerden biri de bu fiyata maun+maple top set neck abanoz klavyeli ve coil taplenebilir duzgun manyetikli bir gitar alabilme olanagi olmustu. Tek gitarim zaten, ve muhtemelen cok uzun bir sure belki de hic satacagimi sanmiyorum, Ibanez RG1570'ten sonra gecis yaptigimda gercekten bir afallama olmustu sap profili olsun, sabit kopruye ilk defa gecmek olsun vesaire, ama gercekten calmasi gayet de rahat gitarlar yapiyorlar adamlar, duzgun ekipmanla kullanildiginda gayet de profesyonel bir sound yakalanabiliyor.

Eger bu gitara sahip olmasaydim muhtemelen Blackjack C-1/C-7 ATX sabit kopru alirdim, sahsen ben Blackout'lari daha cok tercih ederim EMG'lere kiyasla, abanoz tuse de daha cok hosuma gidiyor.

16. Enak

Enak

52
    4
    155
    7 telli düşünmüyosan benim önerim Blackjack ATX'tir. Aslında 7 tellide de Blackjack ATX'e bakabilirsin :D

Bu Sayfayı Paylaş