manyetik ses sorunu

'Elektro Gitarlar' forumunda aliozan tarafından 27 Haziran 2012 tarihinde açılan konu

1. merhaba arkadaşlar telecaster ım manyetiklerini değiştirmeye calıştım ama beceremedim neyse geri hallettim ama söyle bir sorun var köprü manyetiği ve sap manyetiği aynı çıkış gücünde kalırken orta pozisyonda ses oldukça düşüyor acaba problem nerede olabilir

2. Faz yapıyordur: manyetiklerden birinin tellerinin polaritelerini ters çevir öyle dene.

3. abi ne demek anlamadım kabloları ters mi baglıyım potansa . sap manyetiğini değiştirmeye calısmıstım sadece köprüye hiç dokunmadım .
    not : büyük takipçinim atalay abi :)

4. aynen dostum telleri ters bağla

5. Yessss...

6. Manyetiğin markası ne? Direk kablo rengiyle tarif edelim.

7. mayetikler stock manyetik.kabloların biri siyah digeri beyaz ama kablo boyunda sorun yasadıgımız için baska bi kabloyla uzattık.beyaz kablonun ucu switch e siyahınki ses potansına gidiyor

8. Switch'e giden canlı uç, olması gerekir ama senin manyetikte fazlar ters sanırım. Ya manyetik altındaki mıknatısın yönünü değiştirceksin yada daha kolay yöntem kabloları yer değiştir. Potans üzerine gideni switch'e diğerini potans üzerine. Üzerine olacak ama uçlarına değil toprak çünkü o uç ama blendajıda diğerine bağlaman lazım.

9. Yeni konu açmak istemedim bunu görünce benimde şöyle bi sorunum var;
    Squier standart stratocaster sss gitarım var. Sap manyetiğine aldığım zaman tok bi ses çıkması gerekirken biraz cırt bi sesle beraber clean ses geliyo belli belirsiz. Tonu sonuna kadar kısınca kesiliyo. Sizce neden yapıyo olabilir? Elimde deluxe strat'tan çıkma manyetik seti var. Kendim sadece sap manyetiğini değiştireyim diyorum ama hangisi köprü manyetiği onu bilemiyorum.

Bu Sayfayı Paylaş