(kocaeli) Boogie Dual Rectifer Distortion (son 300tl.)

Senin gibi , iyi açıklayanı görmedim burada çok teşekkür ederim . Ben akıllarda soru işareti bırakmak istemedim . Hani uzaklaştırma vs. gibi konulara fazla değinmem . Üstelik forumda ne gibi olumsuzluk varda beni uzaklaştıracaklar ? Buna güler geçerim ben kaileye bile almam böyle birşey sırf bu yorumlar yüzünden olacaksa . Ama üzüleceğim tek şey iyi birşey aşılayamadığımdan olur yazık der çeker giderim eğer bu olursa . Şayet olumusz davranışlar olabilir , ama bunuda saygı ile belli edilir. Zamanı olan bir okusun bir iki kişinin dışında kimse bunu saygı ile belli etmemiş . Genede diyorum bu tarz polemikler olmasın . Ben yeni video çekene kadar bu videoyu silmeyeceğimi söyledim .

15 yaşında ki bir arkadaşımız epey gazlamış dün gece. Onu gördüm.
Çok uzatıldı olay. Bu kadar büyütülecek ne vardı yani.
Fiyat yüksek olabilirde, el emeğine çamur atmak gerekmez.
Akord bozuk diye diretiyosunuz da bu insanın açıklamasına neden inanmıyosunuz.
Ben dahil olmak üzere, bu konuya yorum yapan herkesden bahsediyorum; fiyat 300-400 lira olmasaydı hepimiz birer tane sipariş edecek miydik?

Eleştirmek için illa alıcı olmak mı gerekiyor? Ortada olan bir yanlışı herkes söylüyor, demek ki düzeltilmesi gereken şeyler var. Fiyat biraz daha düşük olsa ve tanıtım videosu daha iyi olsaydı kesinlikle alıcı çıkardı, neden yerli üretim varken yabancı markaları alsın insanlar? Konunun uzamasının sebebi satıcının bunca eleştiriyi yok sayıp kafasının dikine gitmesi. Yoksa kimse yapılan işle ilgili kötü bir şey söylemedi, el emeğine çamur atmadı.

Keşke birkaç sayfa önce Grugum 'un yazdıkları arada kaynamasaymış;

aslında bu insanlarla anlaşabilmek çok zor değil. sadece videoda sorun olduğunu söylüyorlar. eğer gerçekten pedalınıza güveniyorsanız, bu video işini daha değişik ekipmanlarla halletmeyi deneyin. ben pek iyi anlamam bu kayıt işlerinden ama dijital kamera mikrofonunun pek iyi olmadığını az çok bilirim. yani genelde amfinin önüne bi mikrofon koyarlar, ordan kayıt alınır. kayıt işi için yeterli ekipmanınız yoksa bi stüdyoya gidip kayıt alınabilir bu sorunu çözmek için. emeğinize yazık oluyor böyle.

piyasada yerli olarak ADD+ yada MS markalarını görüyorum. en azından bu sitede, bu pedalları kullananlar var. onların fiyatları sizden daha düşük. o yüzden insanlar denemekten pek çekinmiyorlar. fiyatı indirmeyeceğinizi belirtmişsiniz. o yüzden, şu anda yaptığınız gibi, üst fiyat aralığında ürünler yapacaksanız bu tarz tanıtım videolarına ve pedalın kozmetiğine biraz zaman ayırmalısınız bence. dikkat ederseniz kimse pedalın sesi cılız, midleri güzel, dip gürültüsü var vb. şeyler yazmamışlar. demek ki müşterinize bu şekilde ulaşamıyorsunuz. karşınızdaki insan sizi tanımıyor, size güvenmesi için herhangi bir sebep yok. sizin yapmanız gereken, bu güven bağını oluşturmak. belki dediğiniz bias sorunu gerçekten vardır ama insanlar şu videoya nasıl bakıyorlarsa sizin videonuza da benzer şekilde bakıyorlar :)

Bu ne egodur be adam? Bu kadar insan sana kalkıp tavisyeler veriyor, sen herkese diklenmişsin. Sağdan, soldan araştırıyorum diyorsun da onlara da böyle çıkışıyor musun? Madem bir şey üretiyorsun, eleştiriye açık ol. Madem hatan var, hatanı kabullen! Tavsiyeler ile daha iyi bir şey üretmeye çalış. Herkese çıkışarak ne yapmaya çalışıyorsun ki, böyle yaparak insanların alacağı varsa bile almayacak ki bu saatten sonra satılmasını bekliyorsan, çok bekleyeceğini tahmin ediyorum. Sen de yaptığınla baş başa kalacaksın. Senin gibi insanları kaale alanda hata aslında. Sen şimdi buna da bir savunma mesajı çekersin. Haklısın abi sivilde görürsen döversin şimdi bir de, oh oh.

Adam asker, kışlada yaşıyor, kötü olur sivilde görürse. İnsanlar hala sakinliğini koruyup tavsiye vermeye çalışıyor, verilen cevaplara bakın... Foruma her 2-3 ayda bir böyle bomba kişilikler düşüyor, kendilerini rezil edip gidiyorlar. Zekalarıyla bir şey kanıtlayamayınca da yaş mevzusuna sarıyorlar genelde, sonları oluyor. Aslında hiç bir şey yazmamak lâzım ama insanın siniri zıplıyor, sabır da bir yere kadar. Bu da bu konuya yazdığım son mesajdır, şimdi "durduğun kabahat zaten istenmiyorsun" mihvalinde bir cevap da gelir, klavye başında tatmin olursunuz.

-kaç pedalın var, kaç pedal yaptın çıkar da göster, hadi, hadi...(!)

Yok araştırırken neden çıkışayım ki ? Sadece eksik olan bilgiyi uygulayarak aşıyorum . Yok sen kaaileye alınmaz vs. gibi diye düşünüyorsan bu benim bileceğim karar. Tekrar diyorum bu başlık altnda yorum yapma amacın nedir ? ''Rampante'' hergün yeni yeni senin gibi konuya vakf olmayan insanlar geliyor kötüleyip gidiyor . Bu artık alışılır hale geldi , ben sizi kaaileye almak istemiyorum . Çünki sizin ihtiyacınız yok böyle bir alete kargaşa var diye gelip yazıyorsunuz işte .Sivilde seni dövmeme gerek yok , şayet burada olmamanızı istemem sivilde kavga etmekten daha kötü bence , katkınızdan çok zararınız dokunuyor . Düşüncelerinizi bize yansıtmayın , olumlu konularıda .

Adam asker, kışlada yaşıyor, kötü olur sivilde görürse. İnsanlar hala sakinliğini koruyup tavsiye vermeye çalışıyor, verilen cevaplara bakın... Foruma her 2-3 ayda bir böyle bomba kişilikler düşüyor, kendilerini rezil edip gidiyorlar. Zekalarıyla bir şey kanıtlayamayınca da yaş mevzusuna sarıyorlar genelde, sonları oluyor. Aslında hiç bir şey yazmamak lâzım ama insanın siniri zıplıyor, sabır da bir yere kadar. Bu da bu konuya yazdığım son mesajdır, şimdi "durduğun kabahat zaten istenmiyorsun" mihvalinde bir cevap da gelir, klavye başında tatmin olursunuz.

-kaç pedalın var, kaç pedal yaptın çıkar da göster, hadi, hadi...(!)
Benim gibisi gelmez . , şayet ben sizi istemiyorum . Diğer gelenlerden farkım bu çünki . Teknik olarak zerre kadar bilgin yok . Amacınız karalamak , şaşırmıyorum . Sizi görmezden gelirim ödülünüz bu olur ama , eğlence çıkıyor aslında bana birazda . Bir insanı cahilliğinle sınamak ancak bu kadar olur ya . Diyorum ki bu adamlara ; yukarıda 4 tane madde koydum açıklayın diye . Hala şuursuzca mitoz bölünme olarak çoğalıyorlar hala nasıl komedi ama :D Kovmaklada olmuyor daha birşey diyemem hatta 10 tane hesap aç 10 tanede kötü yorum yap . Sizin yazdıklarınız argo olmadıkça bana dokunmaz . Hadi bu size son cevabım olsun . İstediğinizi yazabilirsiniz bu başlık altında . Bu pedalıda kötüleyebilirsiniz , size serbest ama teknik olarak yapın derim bunu işiniz amacınız bu ise okey. Bundan sonra cevap alamayacaksınız .

Benim gibisi gelmez . , şayet ben sizi istemiyorum . Diğer gelenlerden farkım bu çünki . Teknik olarak zerre kadar bilgin yok . Amacınız karalamak , şaşırmıyorum . Sizi görmezden gelirim ödülünüz bu olur ama , eğlence çıkıyor aslında bana birazda . Bir insanı cahilliğinle sınamak ancak bu kadar olur ya . Diyorum ki bu adamlara ; yukarıda 4 tane madde koydum açıklayın diye . Hala şuursuzca mitoz bölünme olarak çoğalıyorlar hala nasıl komedi ama :D Kovmaklada olmuyor daha birşey diyemem hatta 10 tane hesap aç 10 tanede kötü yorum yap . Sizin yazdıklarınız argo olmadıkça bana dokunmaz . Hadi bu size son cevabım olsun . İstediğinizi yazabilirsiniz bu başlık altında . Bu pedalıda kötüleyebilirsiniz , size serbest ama teknik olarak yapın derim bunu işiniz amacınız bu ise okey. Bundan sonra cevap alamayacaksınız .

Al işte...

İnsanlar, yaptıkları pedal sayısını ve Bias değerlerini açıklayarak neden sizinle sidik yarışına girsin peki?

Buraya her yorum yapanın "pedal yapmış olmak" gibi bir zorunluluğu mu var?

Kişi pedal yapmaz ama elektronikten anlıyordur, gitardan anlıyordur, sesten anlıyordur, hobi olarak uğraşıyordur, çok mu?

Benim babam da evlenmeden önce İstanbul-Yeşilköy'de elektronikçi dükkanı açarak TV,Radyo vb. elektronik alet tamiri yapmış birisi yıllarca. Daha sonraysa 20 sene bankada çalışıp emekli oldu, günün şartları öyle gerektirdiğinden.. Ben bugün bir pedal yaparken MUTLAKA fikrini alıyorum, neden, pedaldan anladığı veya kullanacağı için mi? Hayır, sadece zamanında lehimle, transistörle, dirençle iç içe olmuş olduğu için..Zaten bu konu da gereksiz uzadı, sırf "Ben sizden çok şey biliyorum" u empoze edebilmek için yazdınız da yazdınız o güzel dilbilginizle..

Biz size dedik "gitarın akordu kaçık, gitarın akordu kayık" diye, e bakın ne oldu şimdi? :D :D

Foruma çok uğrayan birisi değilim, alıcı da değilim, satıcı da değilim ama bu konu birkaç gündür dikkatimi çekti, takip ediyorum :)

İlk mesajlara yani tartışmanın nereden çıktığına bakınca Impulstator arkadaşın haklı olduğu ortada. Sonrasında müdahil olanlarla işin iyice cılkı çıkmış...

-"Akordu bozuk gitar" sorusu "drain" "bias" vs ile cevaplanmış ama karşılığında akort konusu diretilmiş. Sonra pedalın verdiği "ses bu" beğenen alır demiş ama hala konu diretilmiş. Videonun kalitesizliğinden dolayı sesin net olmadığından dem vuranların aynı zamanda akort konusunu diretmesi de ilginçtir.
-Sonra "fiyat yüksek" denmiş, Impulstator arkadaş "fiyat bu" demiş, sonuçta kendi taktiridir, kimse karışamaz. Ama ısrarla karışılmış uzadıkça uzamış. Sonuçta adam "satılık" diyerek ürün koyuyor kime ne? Herkes adamın başına müfettiş kesilmiş, perşembe pazarında belediye gibi fiyatları mı denetliyorsunuz allahaşkına...
-Sonra "video kalitesi kötü" "özensiz" ve "işinizi baştan savma yapıyorsunuz" tarzı sözler sarfedilmiş. Bunları söylemeye insan kendinde nasıl hak buluyor acaba merak ediyorum. Impulstator arkadaş yine de birşey dememiş. En son "yeni video koyana kadar bu duracak" demiş ama hala yeni video , profesyonel çekim vs vs uzun uzun diretilmişte diretilmiş. Video iyidir kötüdür, yenisini koyar veya koymaz, kime ne? Neden bu kadar diretiliyor? Tavsiye ve eleştiri sınırları aşılmış bence.
- Pedalı yapan kişi olarak işin teknik konusunda açıklamalar yapmasına rağmen arkadaşla dalga geçilmiş ve tiye alınmış. İnanmayanlara "isteyen gelip pedalı görebilir" bile demiş. "Tamam" dememelerine, pedalı görmemelerine rağmen maksatlı yorumlarına devam edenler olmuş. Birisini birşey ile itham ediyorsanız gerekeni de yapacaksınız. Yoksa çamur atmaktan öteye gitmez. Ayrıca madem inanmayacaksınız niye soruyorsunuz? Burada da maksat ortaya çıkıyor.. İnanmayanlara da "sen bildiklerini anlat" demiş, orada da bilgisizliğini zeytinyağı taktiğiyle örterek üste çıkanlar olmuş...
- "Satılık" başlığı altında tavsiye neden verilir anlamış değilim. Hadi onu geçtim eleştirmek kimsenin haddine olamaz. Onu da geçtim dalga geçen, tiye alan gırla... İnceden hakarette var. Yuh diyorum sadece...

Yapıcı eleştiriler yapan arkadaşlar dışında diğer arkadaşlar neyin mücadelesini veriyor anlamış değilim.
Yaz tatilinde sıkıntıdan bu konuya musallat olmuş gibi gözüktüler bana :)
Başka amaçları olanlar varsa onu ben bilemem.

Teşekkür ederim ''ÇanEğrisi'' bende bunu anlatmak istiyorum . Zorla satmıyorum olay bu yani . Hani kendi kafamdan tasarladığım bir ürün olsa istediğini söyle . Boogie pedal çok önde kat kat sınıf atlamış bir pedal buna referans olarak bütün videolara bakabilirsiniz bile dedim ama gene olmadı . Ben laf anlatamadım . Dahada teknik olarak tartışmak asla istemiyorum boş konuların adamı olduk . Alacak olsalar gelsinler desinler olmamış . Yada bendne buradan satın alıpta kimse arakdaş paramı iade et beğenmedimde demedi . Böyle Ulaka konulara saldık gidiyorduk , neyseki vazgeçtim tartışmaktan isteyen istediğini yazsın işime gelene cevap vereceğim . Saygılar , sevgiler.

Şunu söylemeden edemeyeceğim ama, çok sağlam firmalarda çalışmış, doktora derecesinde elektrik elektronikte ihtisasını yapmış olan bir şahıs burada karşında olabilir, argümanlarını hakikaten çürüttüğünde ne diyeceksin onu çok merak ediyorum, ki bu başlığı muhtemelen eğlenmesi için okuldaki saygıdeğer Meriç hocamıza yollayacağım, kendisi KENDİ yaptığı alltube amplilerin dijital modellemesini yapıyor, ofisinde yaklaşık 10'dan fazla yaptığı kendi gitarları ve tube amplileri var (sayısız pedalı ve simülasyon araç gereçlerini saymıyorum bile), geçmişte de 10 sene NASA Ames araştırma merkezinde research scientist olarak çalışmışlığı var, bu başlığı kendisine en kısa zamanda linkleyeceğim ve tepkisini bekleyeceğim.

Ayriyetten konu dışına çıkmadan şuna da değinmek istiyorum ki, günümüz mühendisleri meslek lisesi mezunlarının tırnağı olamaz demişsin de, hakikaten komponentlerin üzerinde hiçbirşey yazmadan günaşırı tube ampli yapabilecek kapasitede, 3 senede elektrik elektroniği dereceyle bitirmiş, stajında microprocessor dizayn eden arkadaşım da var. Genellemelerden kaçınmakta fayda olacağını belirtirim.

Naçizane tavsiyem herkesin iyiliği için en kısa zamanda uygun bir ortamda, pedalın tonunu ya mikrofonlayarak ya da kolay kolay compression'a girmeyen, clipping yemeyen profesyonel bir kamera aracılığıyla kayıt ederek tanıtmanızdır. Gerekli gereksiz ortaya atılan bütün iftiraların da sonlanmasında çok büyük katkısı olacağına inanıyorum.

Ayriyetten;

http://www.fractalaudio.com/artists.php

Kariyerinde bu kadar üst seviyelere ulaşmış yüzlerce profesyonel gitarist racklerini, preamplarını power amplarını, kafa kabinlerini satıp bu cihazı PA'e girerek konser verip, stüdyolarda zebille lambalı amfi yerine kayıt alırken bu cihazı kullanıyorsa bir hikmet olacağına inanıyorum, zaten A/B testlerine bakarak bunu rahatlıkla anlayabileceğinizi de düşünüyorum, eğer dediğiniz kadar kalifiye bilgi birikimine sahip iseniz. Profesyonel kayıt stüdyolarında da zilyon dolarlık analog rack cihazlarını satıp VST plugin'lere geçiliyorsa, insanlar "dijital modelleme" diyince akıllarına Boss GT ve Digitech RP serisi cihazların geldiği dönemleri 10-15 sene öncesinde bırakmışsa, hakkaten birşeylerin farklı yönde ilerlediğine ve geliştiğine inanıp, kendimizi kandırmaktan vazgeçilmesi gerektiğini şidetle desteklemekteyim.

Şunu söylemeden edemeyeceğim ama, çok sağlam firmalarda çalışmış, doktora derecesinde elektrik elektronikte ihtisasını yapmış olan bir şahıs burada karşında olabilir, argümanlarını hakikaten çürüttüğünde ne diyeceksin onu çok merak ediyorum, ki bu başlığı muhtemelen eğlenmesi için okuldaki saygıdeğer Meriç hocamıza yollayacağım, kendisi KENDİ yaptığı alltube amplilerin dijital modellemesini yapıyor, ofisinde yaklaşık 10'dan fazla yaptığı kendi gitarları ve tube amplileri var (sayısız pedalı ve simülasyon araç gereçlerini saymıyorum bile), geçmişte de 10 sene NASA Ames araştırma merkezinde research scientist olarak çalışmışlığı var, bu başlığı kendisine en kısa zamanda linkleyeceğim ve tepkisini bekleyeceğim.

Ayriyetten konu dışına çıkmadan şuna da değinmek istiyorum ki, günümüz mühendisleri meslek lisesi mezunlarının tırnağı olamaz demişsin de, hakikaten komponentlerin üzerinde hiçbirşey yazmadan günaşırı tube ampli yapabilecek kapasitede, 3 senede elektrik elektroniği dereceyle bitirmiş, stajında microprocessor dizayn eden arkadaşım da var. Genellemelerden kaçınmakta fayda olacağını belirtirim.

Naçizane tavsiyem herkesin iyiliği için en kısa zamanda uygun bir ortamda, pedalın tonunu ya mikrofonlayarak ya da kolay kolay compression'a girmeyen, clipping yemeyen profesyonel bir kamera aracılığıyla kayıt ederek tanıtmanızdır. Gerekli gereksiz ortaya atılan bütün iftiraların da sonlanmasında çok büyük katkısı olacağına inanıyorum.

Ayriyetten;

http://www.fractalaudio.com/artists.php

Kariyerinde bu kadar üst seviyelere ulaşmış yüzlerce profesyonel gitarist racklerini, preamplarını power amplarını, kafa kabinlerini satıp bu cihazı PA'e girerek konser verip, stüdyolarda zebille lambalı amfi yerine kayıt alırken bu cihazı kullanıyorsa bir hikmet olacağına inanıyorum, zaten A/B testlerine bakarak bunu rahatlıkla anlayabileceğinizi de düşünüyorum, eğer dediğiniz kadar kalifiye bilgi birikimine sahip iseniz. Profesyonel kayıt stüdyolarında da zilyon dolarlık analog rack cihazlarını satıp VST plugin'lere geçiliyorsa, insanlar "dijital modelleme" diyince akıllarına Boss GT ve Digitech RP serisi cihazların geldiği dönemleri 10-15 sene öncesinde bırakmışsa, hakkaten birşeylerin farklı yönde ilerlediğine ve geliştiğine inanıp, kendimizi kandırmaktan vazgeçilmesi gerektiğini şidetle desteklemekteyim.

Şiddetle bekliyorum hocanızı , ve bu konularda kendisi ile tartışma değil bu işleri daha iyi seviyeye getirmeyi planlayadabiliriz. Dediğin gibi mikrodenetleyicilere istenilen yazılım sayasinde yüzlerce effekt sığdıralabilir. Ama analog dizayın ile kesinlikle baş ölçüşemez. Germanium Transistörlerin Fuzz pedalındaki başarılarını biliyor olmalısınız mesela . Bunları yıllarca sene evvelinde çözmüşler. Sony bile teknolojide son noktaya geldiği halde bir mekalesinde Lambalı devrine geri döneceğini okumuştum. Bizim yeni nesile bu işi daha farklı digital ortam yaratılmadan Analog pedalların inşaaları unutturmamak . Ama fiyatıda eleştirilmemeli. Zira çok eski vede özel malzemeler ile yapılıyor bu işler. Hocanızda bilir , asla analogdan vazgeçemeyecektir . Kendiside bu başlığı görse , bu fiyatın neden böyle olduğunu anlayacaktır. Hocanıza sormanızı tavsiye ediyorum , özellikle Lambalı 4 stage (12ax7) ile yapılan bir distortion pedalı aşırı sorunlara sebep oluyor inşaa ederken. Ve neredeyse 1 amfiden daha pahalıya satılan bu pedal pazarı yaklaşık 1100$'ı geçiyor . Ama böyle bir çalışmayı burada yapsak , kimse o fiyatları veremeyecektir. İlk başta lambalı yapma hevesi ile başlamıştım ve pazarının çok düşük olduğunu gördüğümde , farklı çalışmalara başladım . Ve gerçekten lambalı inşaası kesinlikle eli havya tutan , ölçü aleti kullanan elektronik bilgisi iyide olsa hemen yap çalıştır gibi basit bir uygulama tekniği ile olmuyor .

Hocamızın iş olarak yapacağını hiç zannetmiyorum, zira kendisi dünya için pedal yapmaktan çok daha fazla önem taşıyan işlerle uğraşmakta, vakit harcayacağını pek sanmıyorum bu konuda ekmek kazanmayı amaçlayarak. Analog devre dizaynını öğrenmeden zaten bir insanın elektrik-elektronik bölümünden mezun olması imkansız, bir şekilde mezun olsa bile zaten ileride çok ciddi sıkıntılar çekecektir. Fiyat konusunda zaten komponentlerin daha specialized ve kimi durumlarda üretimi çok daha az yapılmasından dolayı olduğunu eminim gitar ekipmanıyla haşır neşir olan herkes biliyordur. Okulumuzdan şu anda yüksek lisans yapan, bölümün geçmişten beri sayılı öğrencilerinden olan bir eleman Fat Lady diye bir overdrive pedalı dizayn etti mesela, mass prodüksiyona geçtiği durumda 300-400 lira civarı bir fiyattan satmayı düşünüyordu, ki casing'ini teneke çikolata kutusu gibi birşeyden yapmıştı videoda gördüğüm kadarıyla. Ammavelakin demonstrasyon videosunda okulun stüdyosunda SM57 ile twin reberb'ü mikrofonlayıp, müzik kulübünden bir arkadaşımızın Almanya'da hatrı sayılır bir luthier'e yaptırdığı custom shop bir strat kopyasıyla gayet entonasyon ve akort sorunları olmaksızın çalıyordu, kalite de gerçekten muazzamdı.

Düzgün ve ürünün tam olarak potansiyelini gösterebilen bir ortamda kayıt yaptığınız durumda hem rekabet açısından, hem de müşteri memnuniyeti açısından seviye atlamakla beraber, olumlu/olumsuz geribildirimleri değerlendirerek ürününüzün özelliklerini ihtiyaçlara göre değiştirme/güncelleme yetisine de sahip olabilirsiniz. Ticari açıdan da çok daha etkili olacaktır ki, kimi büyük markalar bile başkalarının pedallarının varyasyonlarını ya da klonlarını yapmaktan başka birşey yapmazken, kendi orjinal dizaynınızla ülke içerisinde de önemli adımlar atmış olursunuz. Bir sektörde zaten rakibinizin olabildiğince minimal sayıda olması gerçekten üstünlük sağlayacaktır, gerekli marketing adımlarıyla beraber işinizi büyütme olasılığınız da artacaktır. Zira insanlar artık Türkiye içerisinde de yavaş yavaş alışılmışın dışında, sıra dışı butik ürünlere yönemleye başladı, "gitar dediğin Ibanez, pedal dediğin Boss, amfi dediğin Marshall olur" devri çok geride kaldı. Eskiden JCM800 ve Japon üretimi RG'ye sahip olana kral gözüyle bakılırken, şimdi Suhr gibi el emeği göz nuru gitarlara sahip olmak bile maddi imkanı olanlar için çok kolay bir hale geldi. E yurtdışından ürün getiren şahısların ve şirketlerin türemesi, hemen hemen çoğu markanın halihazırda (fuhuş fiyattan olsa da) distribütörünün bulunması, insanların da bir 10 sene öncesine göre çok daha sık ve uygun fiyata başka ülkelere gidebilme yetisine sahip olması gibi birsürü etken de bunda büyük rol oynamakta.

Umarım boş yere yazmamışımdır bunları, çünkü trolling/iğneleme de bir yere kadar gerçekten.

Boş yere yazmamışsın , güzel mekaleler içeriyor . Ama hocanızın bu işlerleden çok daha mühim işleri olduğuna göre demekki konuşamayacağız . Bende aynı şekilde farklı işlerle uğraşıyorum ticari kazançlar için . Zaten konuya takiben baktığınızı düşünüp diğer yorumlarda bu işi hobi olarak yaptığımı görmüşsünüzdür. Amaç sadece kaliteli tonu herkese sunmak . Butik olarak sizin arkadaşınızın yaptığı overdrive pedalı görünüş olarak birşeye benzemediğini söylemişsiniz.''Çikolota kutusunu düşünürsek'' 300-400tl gibi bedeli varsa çok şey istememiş olduğunu anlamışsınızdır. Sm57 Cardioit mikrofonlarda ön planda gelen bir cihazdır. Şayet bizim videolar öyle acele oldu ayak üstü çalışmasına nazaran çekim yaptık vede yayınladık . Ama bu herşeyi kötü yaptı sanki .

Yaptığım çalışmaların bazıları ;
1- Boogie Distortion delikli plakete monte edilmiş hali . Bu sebeple daha gürültüsüz çalışıyor . Bu işin en güvenilir yolu .

4- Boogie pedal tekrar kendi tarafımdan modifiye edilmiş , ve çok sıcak tonu oldu bu haliyle . Normalde bass karekteristikli bir halde iken bunu ortadan kaldırdım .

Geri