Deja-vu

beynin sağ lobu ile sol lobunun milisaniyeden daha küçük bir zaman farkı ile çalışması, bir taraf diğer taraftan önce algıladığı için, geç algılayan taraf bu olayı daha önce yaşamış gibi olur. sinir aksonlarındaki minik bir sapmadan kaynaklanır.

bu aralar banada sık oluyor...ben pek hoşlanmıyorum bu olaydan gerçi ama oluyor...herkes farklı birşey söylüyor..aynı ya da benzer şeyleri papağan gibi tekrar etmenin anlamı yok..oluyor geçiyor işte...

bir ara bütün rüyalarım gerçek olurdu veya uykusuz oldugum zaman rüyayla gerçegi ayırt edemem..bence bu zihnin bir oyunu diil tarih tekerrürden ibaret derler ya hayat da tekrarlardan ibaret bence...bu benim fikrim tabii...

---şahsi görüşümdür yok efendim öle olurmu faln vesayre olarak sataşmayiniz :D---

öncelikle bunu reenkarne olayina bağlayarak açiklayanlar tamamen hurafedir.. bana sorarsanaiz reenkarnosyonu en iyi açiklayan cem yılmazdir .. " bu dünyada fakirsin ama sonra kralsin be oolum..." muhabbetindeki gibi sadce insan kandirmkatan başka bişey değildir o bakimdan reenkarne sinifta kaldi

2. oalrak tarih tekerrürden ibarettir diyenler olabilr :s ok tamm tekerrürden ibarettir hatta einstein in 3. dünya savaşini bilmem ama 4. dünya savaşi taş sopayla olacak demeseinin temeli buna dayanmaktadir.. "yani 3. dünya savaşini bilmem ne akdar teknolojiyle yaparsiniz ama 4. dünya savaşinda bulduğunuz teknolojik silahlar sizleri tarih öncesine götürecek mağra devrine döneceksiniz yıkım sonucunda demek istemiştir bence .. ""bknz nötron bombasi .. "" nötron bombasi .. atildiği yerde 2 km çapindaki tüm elektronik cihazlarin devrelrindeki düzeni ( elektron düzenini ) bozarak iletkenliği yok eder ve etrafinizdaki elektronik hiçbişey çalişmaz... neyse gelelim konumuza

ayni şekilde şunuda belirtmek isterim; defjavu denen olay rüyalarla alakali da olamaz.. nedenmi ?
rüya; insan beynini bir bilgisayar gibi düşünürsek.. beyin gün içersinde olan herşeyi sanal belleğe kaydeder sonra yattiğinizda çok hizli bir slayt gösterisi gibi sirayla bunlari ekrana taşir beyin ise " bu işe yaramaz bunu sil bu biraz işe yarr şu kısmını al bunu at şunu al bunu at "" diyerek günlük olaylari sanal bellekten harddisk e taşir o sirada nasil bi hayal gücüne sahipseniz o yönde rüyalar görürsünüz 8 eğerki her gördüğümüzü hafizamizda tutsaydik ve hiç silmeseydik bu insani zihinsizliğe götürr bunuda 2 gün uyumadiğinizda ne hale geldiinizle oranlayabilirsiniz ayni bilgisayari 20 gün boyunca açik tutup sürekli oyun oynamak gibi olur bu "bilgisayar sürekli hata verip takilmaya başlar" neyse dejavu ya gelelim yine

dejavu sağ sol beynin çakişmasidir zaten yukaridaki arkadaşlardan biri açiklamiş ayrica şöylede açiklabilir

insan hayati zaten doğduğunda milyarlarca dala ayrilan bir ağaç gibidir .. kök kısmında doğar ve ailenizle tek gövdenin yolunda gidersiniz sonra kalin 2-3 dal çikar karşiniza bonlardan birini seçersiniz daha sonra her seçtiğiniz yol size git gide daha farkli yollar çikariri ve artik en ince son dalida yüürüyünce ağaçdüşer ve ölürsünüz :d basit olarak böle açiklanaiblir ha derseniz dejavu bunun neresinde dejavu şurda oluyo

insanlar kaderlerini ve hayatlarini deiştirebilirler ha hepsinin sonu bellidir eğerki A yolundan giderseniz ve ilerde b yoluna saparsaniz yol erken bitiyodur ancak B yoluna girip ilerde A yoluna saparsaniz belki 10 yil daha yetecek yolunuz oluyodur.. insanin limit optimal hayat düzeneği neyse ( paralel evren teorisindeki gibi olman gerekn yer muhabbeti ) tam onunla ayni yolu tercih ettiğiniz ayrimlarda zaten daha önceden o hayat size yazildiği ve orayla gerçeğini tam çakiştirdiğiniz için o ani sanki biliomus gibi hissediyo oalbilrisiniz ... bilmem benim teorim ttutmaya bilir ama okadarda saçma deil dimi :D:D:d

Geri