Prs se Tremonti İbanez rg350mz

arkadaslar baslıkta belirttiğim 2 gitar arasında cok kararsız kaldım cıkamıyorum içinden bir tarafan lespaul ağırlıgı ve tonu isterken diger taraftan maple klavye ve floyd rose cekiyor beni önerilerinzi beklıyorum tesekkürler :)

2 ay önce prs yi denemiştim. Ve aaklımda kalan tek şey, köprüyü tutan üst vidanın, tellerden yüksek oluşu.
Penayı tutan elimle telleri dogru durust kapatamıyordum, belkide o gitarda sorun vardı

Karakteri çok farklı iki gitar kesinlikle denemeniz gerek. İki gitarında incelemesi var gitarteknikleri.com'da izlerseniz biraz fikir sahibi olabilirsiniz(y)

Prs se emg manyetikli bir gitar denedim tam modelini bilemiyorum ve yaklasık 5 yıl da ibanez rg350dx çaldım edge 3 köprülü olanı endonezyaydı.Bence öncelikle cok farklı gitarlar ama genel anlamda ibanez bence önde köprüsü olsun işçiliği olsun ve tonal açıdan geniş bir skalası var.Ben sh8 köprüde ve v8 sapta kullanıyordum o haliyle cok güzeldi hersey çalınıyordu.Bence ibanez hatta o fiyatlara illa emg falan istiyorsan ikinci el bir ltd mh400 falan da cok başarılı bir gitar.

S
çok teşekkürler arkadaşlar yorumunuz için galiba ibanez alcam çünkü trazım bluesdan heavy metale kadar gidiyor