Melankoli Nedir, Ne Değildir?

dinlenilen grup la ruh hali arasında bir bağ olmakla beraber bu bag çok kuvvetli değildir kanımca my dying bride ardından metallika dinleyip kusana kadar bira içmek de bunun ispatıdır ki bu ben ve acaip arkadaşlarımın sık sık gerçekleştirdiği bir eylemdir :D

bana da oluyor zaman zaman.. herkes çok mutluyken birden bişey oluyor kendi halimde olmak istiyorum. ortamdan ayrılıyorum evdeysem odama kapanıyorum dışardaysam yanımda hiç kimseyi istemiyorum

efkarlanma -ah ulan ah deme halidir. benimde herkes gibi sık sık başıma gelir. hatta biraz fazla sık

bence melankoli bir dosttur ..
dınlerız melankolıyı aynı zamanda yaşarız da..
kımıne gore kacıs,kımıne gore yuzlesmedır.
su tekduze hayatın bır cılvesıdır melankoli..
dostumuz olur konusur bızımle , acılarımızı yansıtır.
kendımızı bır dosta degıl de melankolıye acarız .
sırdasımız olur ..
bence melankolının tam bır tanımı yoktur herkese gore degısebılır ..
bunu en ıyı sergıleyen gruplar ise ;
katatonia , my dyıng brıde ,anathema , lake of tears , dark tranquillity(benı melankolık yapıyor)

herşeyi kendine dert etmek
ortada bir neden yokken üzülmek
bazen bundan zevk almak
bazense nefret etmek
yalnız kalmayı istemek
umudu tüketmek
aslında hayata başkaldırmak
ama bunu fazla kaçırmak
bunalmak,içine kapanmak
kendinle barışık olmamak
kafası hep meşgul olmak
sevgi ihtiyacını imkansızlaştırmak
bu yüzden aşk acısı vb. çekmek
dışarıya mutlu görünmek
aslında çaresizlikten ne yaptığını bilememektir.
(hayat tecrübelerimden.herkes için aynı olmayabilir)

Melankoli içinden çıkılamaz aşk.... Her ne kadar bunalımlıga sürükleyen keder tortusu gibi gözüksede ve cou zaman o hissi uyandırsa da altında yatan anlam bana bu gibi geliyor..

Ah bu melankoli..İnsanın gerçekten boğulabileceği bir deniz var mıdır ?

içinden çıkılamaz olunca onla yaşamayı öğrenmek en iyisi oluyor. en azından eskisi kadar kırılgan olunmuyor ve güzel bir şeyler olunca eskisinden daha mutlu oluyorsunuz.

my dying bride ve anathema dinledikten sonra koptugum anlardır melankoli.halk dilinde kara sevda derler.melankoli, insanı bulundugu boyutta baska boyuta iletir.ruhun degisir,baska biri gibi hissedersin.bunalımı insana haz verir.

poisongirll demiş ki:
Melankoli.. hmm.. genelde içinde bulunduğum durum olarak tanımlayabilirim heralde; sürekli sıkılmakk hemde sürekli.. insanlara baktığında onlarda hiç bişey görememek onların sadece boşş olduklarını düşünmekk.. bazen hiç bi sebep yokken paranoya olup depresyona girmek boşluğa bakıp bunalım takılmak,him dinleyip aslında aşkında çok melankolik bir durum olduğunu düşünmekk,herşey gereksiz demek,herşeyi boşverip hayatı akışına bırakmaya çalışmak ama bırakamamamak,çünkü artık onu yapmaktan da sıkılmış olmakk.. Him şarkıları bittiği zaman anathemaya geçip onların şarkılarında kendi hayatından kesitler bulmaya çalışmak olarak tanımlayabilirm heralde....

idiotum ezelden idiotum ezelden.

intihar etsene! ne duruyosun yaşamak istemediğin dünyada. öl geber. euheuhe

çok malsın be poyzıngörl.. him ve anathema euhauhauha

senin yüzünden iç çamaşırı değiştirmek zorunda kaldım şimdi =)

aysu_ demiş ki:
bana da oluyor zaman zaman.. herkes çok mutluyken birden bişey oluyor kendi halimde olmak istiyorum. ortamdan ayrılıyorum evdeysem odama kapanıyorum dışardaysam yanımda hiç kimseyi istemiyorum

hande yener dinliyor olsaydın da böyle olurmuydu acaba sana ?

gençlik ölüyormuşda haberimiz yokmuş yahu??

aman aman çok dertlisiniz.

asgari ücretle çalışıp çocuk okutan, evine kira veren adama bişey olmuyorda siz odanıza kapanıyorsunuz emi??

tanrı ıslah etsin hepinizi..

Kra demiş ki:
bence melankoli bir dosttur ..
dınlerız melankolıyı aynı zamanda yaşarız da..
kımıne gore kacıs,kımıne gore yuzlesmedır.
su tekduze hayatın bır cılvesıdır melankoli..
dostumuz olur konusur bızımle , acılarımızı yansıtır.
kendımızı bır dosta degıl de melankolıye acarız .
sırdasımız olur ..
bence melankolının tam bır tanımı yoktur herkese gore degısebılır ..
bunu en ıyı sergıleyen gruplar ise ;
katatonia , my dyıng brıde ,anathema , lake of tears , dark tranquillity(benı melankolık yapıyor)

afferin be sana.

müziği neyine karıştıyorsun şimdi bu saçmalığın..

derdin varsa onu çzömeye çalışırsın yoksa derdinle yaşarsın. derdin ömrünün az kalmış olmasıysa geri kalan ömrünü güzel geçirirsin.

derdin çok para kazanamıyor olmaksa daha çok çabalarsın vs vs

amanın da amanın =)

süper topik bu ya =)

aysu_ demiş ki:
katakofti demiş ki:
melankoli benim.benim dışımdaki herşey benim melankolim için sebep.

al benden de o kadar..
melankoliye girmeden insanlar yaratıcı olamazlar.

pardon ya :D

melankoliye girmek nedir ya?

yahu sövecem şimdi tutamıyorum kendimi.

yaratıcı olmak için senin gibi mi olmak lazım ? yeni birşeyler keşfeden insanlar üzünütlümüydü?

graham bell ağlayarak mı buldu telefonu

edison ağlamaktan gözleri kör olmuşken buldu elektriği/ampülü

newton yerçekiminin varlığını kanıtlarken gözünden düşen gözyaşlarıyla farketti yerçekimini..

=)=)=)=) ne kadwr gülsem az.. ağzım patladı gülmekten euheuheuhauhauh

triplerinize köpekler saldırsın emi =)

Geri